kam na výlet

Kam na výlet

Kam se vydat na výlet

Rodinný výlet se může změnit v krásné dobrodružství, když na něj vyrazíme na kolech. Jižní Čechy jsou jistě plné upravených cyklotras a příznivý terén poskytuje i méně zdatným cyklistům nebo rodinám s dětmi možnost příjemných výletů. Nevýhodou však je to, že jihočeské cyklotrasy jsou hojně navštěvovány a koncentrace turistů je zde někdy až příliš vysoká. Pojďme se nyní s těmi, kdo potřebují k odpočinku trochu více klidu a romantiky, podívat na několik vybraných cyklotras v Kraji Vysočina. Velmi krásnou a nenáročnou je trasa z Jihlavy, až ke zřícenině hradu Rokštejn, dlouhá 38 km ( tam i zpět ). Výhodou ale je, že pokud si budeme chtít cestu ulehčit, můžeme se vrátit z Přímělkova do Jihlavy vlakem. Jedná se o část cyklotrasy Jihlava – Třebíč – Raabs, která vede po cyklostezce, z menší části uličkami s minimálním provozem.

Nebo vyzkoušejte 31 km dlouhý okruh z Kamenice nad Lipou přes Mnich a Huťský potok. Pojedete mírně zvlněným terénem kolem rybníků mezi poli a pastvinami a také přes obec Mnich, nad nímž stojí Památník slovanského bratrství postavený k poctě padlých partyzánů. V noci z 5. na 6. května 1945 zde došlo k boji mezi partyzány a místní německou posádkou, přičemž do boje nečekaně zasáhl pancéřový oddíl SS. V nerovném boji tak padlo 10 našich, 2 sovětští a 1 jugoslávský partyzán. V malebném městečku Kamenice nad Lipou pak na vás čeká zámek a jeho expozice s výstavou hraček, či krásná zámecká zahrada s prastarou lípou. V neposlední řadě pak originál mezi zábavnými parky pro děti – ve městě leží turisticky atraktivní zážitkový zábavní park nejen pro rodiny s dětmi – zážitkový park Fábula.

Pokud tedy řešíte, kam na kole, nebojte se kopců, i Vysočina nabízí mnoho příjemných cyklotras

Kam na výlet s dětmi

Kam na výlet s dětmi? Naše ratolesti samozřejmě nejvíce baví zvířátka. Proto neváhejte a navštivte například zoologickou zahradu v Jihlavě. Na ploše takřka 13 ha zde žije více než 100 druhů zvířat. Rozlohou spíše„rodinná“ ZOO se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Jihlavská ZOO je ideálním místem pro rodinný výlet. Pro Vaše ratolesti je zde připraveno netradiční dětské hřiště i mini zoo, kde si děti mohou zvířátka pohladit či nakrmit. Když už zabloudíte do Jihlavy, mezi další tipy na výlety patří určitě také Jihlavské podzemí – druhé největší na území republiky. Chodby vznikly vzájemným propojením sklepů, které byly od konce 13. století tesány ve skále, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem a naprostým unikátem je fosforeskující chodba.

Kam na výlet když prší

Ne vždy je však počasí navzdory našemu turistickému nadšení k rodinnému výletu vhodné. Pokud celý den prší nebo naopak pálí slunce, musíme zvolit trochu jiná místa k zábavě. Co třeba celodenní výlet do pohádky. Již u povídání o cyklotrasách jsme zmínili rodinný zážitkový areál Pohádková říše Fábula v Kamenici nad Lipou. Tento zábavní park vám poskytne možnost celodenní zábavy za každého počasí. Když prší, užijete si dobrodružství na prohlídkové trase sklepením, kde vám čaroděj předvede něco málo ze svého světa kouzel, čert si vás převáží na pekelné váze hříchů a ježibaba vás pozve na svoji vyhlášenou žížalí polévku. Království hlavolamů, obří společenské hry, tvořivé dílny, divadelní pohádky, či zážitkový hostinec u loupežníka Bambitky. To vše a mnohem víc vám zajistí spoustu zábavy pod střechou.

A pokud by náhodou převažovalo počasí tropické, ve všech těchto prostorách se také náramně ochladíte. Budova pohádkového království skřítka Fábuly je prastará a její vnitřní klima je podobné tomu na chladných hradech či zámcích. Areál parku Fábula není však jen pod střechou. Skýtá také mnoho venkovních aktivit, jako například mini ZOO, zámecké bludiště, či letní amfiteátr sloužící k vystoupením a kulturním akcím. A o letošních prázdninách jich chystají ve Fábulově pohádkové vesničce opravdu hodně. Týden princů a princezen obohatí svoji návštěvou herec Pavel Trávníček. Módní přehlídku pohádkových bytostí si užijete na akci REJ S HITRÁDIEM FAKTOR. Milovníci dobrého divadla potěší Loutkobraní a v září vaše chuťové pohárky probudí Vepřové hody, Burčákobraní nebo třeba Fábulův festival minipivovarů. Zábavné parky pro děti jsou různého zaměření, park Fábula je však pro návštěvníky všech věkových kategorií. Skýtá zážitky jak pro ty nejmenší, pro velké děti i pro dospělé. Výlet do zábavního parku můžete spojit s nějakou z mnoha aktivit v okolí. A že jich je opravdu požehnaně, vyjmenujeme namátkově např: zámek Žirovnice, muzeum Rekordů a kuriozit v Pelhřimově, muzeum motorových kol v Horní Radouni, či třeba úzkokolejku vedoucí z Jindřichova Hradce přímo do Kamenice nad lipou.

Snad jsme vás tedy inspirovali, kam na výlet s dětmi a pokud si přibalíte do batohu dobrou náladu, určitě si rodinný výlet pořádně užijete.

 

3 komentáře to “Kam na výlet”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek