Dětské kolo 20

V kategorii dětské kolo 20 naleznete dětská kola ve velikosti 20 palců vhodná pro děti od 6 let. Můžete si vybrat modely pro děvčata i chlapce v materiálech jako je dural či ocel renomovaných značek, jako je třeba Author, Leader Fox, GT, Superior či Rock Machine. 

Dětská kola 20 už znamenají u bicyklů pro děti výraznější posun. Většina dětských kol ve velikosti 20 má již přehazovačku, klasické brzdy na řídítcích a můžete si vybírat kola s pevnou i odpruženou vidlicí

Dětská kola 20

Kromě klasické jednorychlostní varianty mohou být kola vybavena přehazovačkou disponující šesti převody. Přehazování převodů se provádí většinou velmi snadno pomocí otáčení gripu řídítek. Podobně jako na kole pro dospělé jsou kola osazena dvěma pákovými brzdami a volnoběžným nábojem, tzv. cvrčkem. Dítě se tím naučí brzdit pouze ručními pákovými brzdami. Odpružená vidlice mu pak přinese více pohodlí při jízdě v terénu.

Na co dát pozor při výběru kola

Velikost kola vybírejte vždy tak, aby dítě dosáhlo spolehlivě nohama na zem. Důraz klaďte zejména na seřiditelnost brzd a přiblížení pák řídítkům pro kratší dětské prsty. Při nákupu si kolo také potěžkejte, popřípadě s ním nechte dítě manipulovat a sledujte, zda jej zvládne samo položit na zem a zase jej zvednout. Tak si ověříte, zda kolo není pro dítě až příliš těžké. Lehčí kola mají komponenty z hliníkových slitin.

Jak poznat správnou velikost dětského jízdního kola

Správnou velikost kola poznáte tak, že dítěti při stoji rozkročmo nad horní rámovou trubkou zbývá nad jeho rozkrokem ještě místo o velikosti pěsti. Dítě by mělo nejen dosáhnout nohama na pedály a zem, ale bez problémů by mělo dosáhnout ze sedla i na řídítka. V nabídce si vyberete chlapecké i dívčí kolo 20

Doplňky ke kolu 

Vybavte své dítě cyklistickou helmou. V případě pádu přijdou vhod také cyklistickérukavice, které jsou mimo jiné vhodnou prevencí proti odřenýmdlaním. Sají pot, takže v nich nekloužou řídítka. K vyšší bezpečnosti vám pomohou také odrazky a zvonek. K běžnému vybavení na kolo přidejte i cyklistickou lahev s košíkem na její uchycení. Vhodná je i brašnička pod sedlo či na řídítka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.