Kam na výlet s dětmi? Poradíme vám

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet a jak zabavit děti, se kterými můžete trávit společný čas, který bude bavit děti, vás i celou rodinu? Máme pro vás několik tipů na to, kam na výlet s dětmi. Jsou různorodé, takže si v nich najde každý to, co jej zaujme.

Hrady a zámky

Hrad Karlštejn

Vezměte děti na Karlštejn a navštivte i Zoopark Karlštejn se zvířátky. Z Prahy jste na místě za 40 minut vlakem i autem. Najdete zde i občerstvení a skákací hrad.

Hrad Český Šternberk

Zajděte si na komentovanou prohlídku na hrad Český Šternberk a udělejte si krásnou procházku kolem hradu. Ta kratší má jen 800 metrů, ale ta delší měří 5 kilometrů.

Zámek Kačina

V Kutné hoře je krásný zámek Kačina s prohlídkou, který se nachází ve velkém areálu, kde vaše děti mohou běhat, zatím co vy si vychutnáte kávu v místní kavárně.

Zámek Přerov nad Labem

Pokud chcete navštívit zámek, kde nebude moc lidí, protože nepatří mezi ty nejznámější, zajeďte si na krásný zámek Přerov nad Labem, který za to určitě stojí.

Muzea

Muzeum Betlémů

Na Karlštejně navštivte i muzeum Betlémů. Uvidíte Betlém z cukru, perníku, chleba i ze skla. Nechybí ani klasické dřevěné Betlémy a některé si děti mohou samy pouštět.

Včelí svět v Benešově

V Benešově jste z Prahy za 40 minut a můžete dětem ukázat expozici o včelách, kde se vy i děti dozvíte něco nového. Pro děti je zde připraven kvíz, promítací stěna i obří včely. Hravým způsobem se dozvíte o životě včel i to, co jste vůbec netušili.

Muzeum motocyklů a jízdních kol

Zajímají se vaše děti o auta, motocykly, kola a techniku? Ukažte jim muzeum s historickými kousky v Přerově nad Labem, ze kterého nebudou chtít odejít.

Kulturní akce

Divadélko pro děti U Zvonu

Vyrazte s dětmi na Kladno a vezměte je za pohádkami a hraným amatérským divadelním souborem. Divadlo nabízí navíc i hry pro dospělé. Pokud se rozhodnete, že sem pojedete, raději si ale dopředu rezervujte lístky.

Duhový park

Jen 20 minut od Prahy v obci Třebovle se nachází Duhový park, ve kterém najdete spoustu atrakcí a her určených přímo pro děti. Kulturně-zážitkové centrum je skvělé pro děti každého věku. Často se tu pořádají různé akce a doprovodný program.

Sportovní aktivity

Výlet na Smetanovu vyhlídku

Sbalte dětem batůžky se svačinou a vydejte se společně na Smetanovu vyhlídku. Trasa měří 7 kilometrů. Výhled je zde nádherný a děti budou večer hezky spát.

Heroland

Zajeďte si kousek za Prahu do Kutné hory a navštivte zde Heroland – Zemi her. Najdete v něm spoustu her, které rozvíjí jemnou motoriku, schopnost soustředění i myšlení a zároveň jsou velmi zábavné. Vaše děti se zde rozhodně nudit nebudou.

Kikiland na Vojkově u Říčan

Skvělá dětská herna se nachází kousek za Prahou. Děti každého věku se zde mohou těšit na klouzačky, prolézačky i bowling. Každý si najde vlastní zábavu.

Stezka korunami stromů

Pokud se vaše děti nebojí výšek, zkuste si užít parádní atrakci v přírodě v Krkonoších. Budete se během výstupu dozvídat různé zajímavosti a vzdělávat se.

Kreativní a únikové hry pro děti

Dračí portál v Kolíně

Pokud vaše děti nedají bez telefonu ani ránu, zvolte pro ně aktivitu, při které se jim bude hodit. Stáhněte jim do telefonu aplikaci GEOFUN – Kolínský dračí portál, staňte se součástí zábavné hry a pomozte drakovi najít portál. Aplikace vás provede Kolínem. Děti budou na telefonu plnit úkoly, dozví se zajímavosti a nebudou se nudit.

Botanicus pro kreativní děti

Středověké městečko v Ostré nabízí tradiční řemesla, která si děti mohou samy vyzkoušet, vytvořit si vlastní mýdlo či svíčku, nebo rejžovat zlato. Je zde prodejna přírodní kosmetiky i občerstvení, kde si dáte moravský koláč i palačinku.

Cyklovýlet

Cyklistická stezka Křivoklát – Rakovník

Pro větší děti vyrazte na naučnou stezku, která má 36 kilometrů. Pokud zpět pojedete vlakem, zkrátíte si ji na 18 kilometrů. Pojedete krásnou přírodou až na hrad.

Cyklostezka Braník – Vranné

Udělejte si sportovní výlet třeba i v Praze. Využijte kolo, brusle, koloběžky, tříkolky i odrážedla. Děti budou nadšené, že si mohou zajezdit, i když nepojedete daleko.

Cyklovýlet na zámek Brandýs nad Labem

Krásný zámek leží v Brandýse, kousek od Prahy, kde je pěkná stezka kolem Labe, kde se můžete projet na kole, koloběžce i na bruslích nebo se jen tak projít.

Koupání vhodné pro děti

Letní koupaliště na Mělníku

Při nádherném slunečném počasí vyrazte na koupaliště na Mělník. Je zde i aqvapark, kde se děti vyřádí, vy se opálíte a pak se společně občerstvíte.

Jezero Lhota

Užijte si koupání v přírodě u jezera Lhota s písečnými plážemi i borovicovými lesy. Krásné přírodní koupaliště leží kilometr od obce Lhota v okrese Praha-východ.

Šlapadla na Vltavě

Pokud nemůžete vyrazit nikam daleko, vezměte děti na šlapadla nebo na lodičky, to se jim bude líbit. Vezměte si občerstvení a vychutnejte si krásný výhled na Prahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *