kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi

Výlet s dětmi za každého počasí

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí.  Park najdete v malém městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je k dispozici několik různých ubytovacích zařízení. Známou úzkokolejnou tratí se potom můžete vypravit do Jindřichova Hradce. A pokud milujete parní lokomotivy, je tu jasná odpověď na otázku kam dnes s dětmi – určitě si nenechte ujít prázdninové úterní a čtvrteční jízdy – S párou za Fábulou. S párou začínáme v červenci!

Fábule je tip pro výlet s dětmi na celý den, jak potvrzují naši spokojení návštěvníci. Fábula vás navíc nakrmí. A ne jen tak v ledajaké krčmě. Hostinec u lupežníka Bambitky je doopravdy pohádkový. Omítka šla dolů, odhalila se cihla, přistavěl se krb a mohutné trámy natřely. To musíte vidět! V samoobslužné krčmě vás pohostí haluškami, guláškem, kuřátkem. A v horku ochladí chladné zdi této úžasné dvoupatrové budovy.

TIP: Skvělá dovolená s dětmi v ČR

Výlet do zábavního parku Fábula

Opuštěná budova kamenického Okresního soudu má tak už 6 let pohádkové využití.  To vždy ocení celá rodina, což potvrzují mnohé zápisy v knize návštěv. Rodinné výlety sem vedou návštěvníky z celé České republiky a dokonce i z Mexika. Základem celé říše je přebudovaný suterén budovy na kouzelnou pohádkovou cestu s pohádkovými bytostmi. Návštěvníci tak potkávají kašpárka, princeznu, vodníka, ježibabu nebo čerta. Ten je ale velice moderní. Dokáže vám to svojí rockovou verzí písničky Skákal pes. Zaslechl totiž, jak si sousedka ježibaba prozpěvuje a písničku pojal novým, originálním způsobem a svoje obří kopyto používá jako bicí.

V prvním patře Fábula nově umístil interaktivní Igráčkovu expozici. Na 12 panelech se děti i dospělí baví informacemi z optiky, časových pásem atd. A výstavu Svět panenek. Myslíte, že panenky jsou nudné? Vůbec ne! Umí dokonce jezdit na snowboardu. Přijeďte se podívat.  Potom mohou děti řádit v bludišti s novými otázkami, hrát obří společenské hry, zalámat si hlavu na hlavolamech, tvořit v tvořivých dílnách a mlsat v cukrárně. Vedle sousedící zvěřinec s kozami, prasátky, ovečkami a králíky potvrzuje dobrý tip na váš výlet s dětmi. Rozhodně se ale nebojte přijet i se staršími dětmi. Jejich touhu po zážitcích a adrenalinu jistě naplní úniková hra ÚTĚK ZE ŽALÁŘE nebo třeba dobrodružná hra TAJEMNÉ ŠIFROVÁNÍ. Budou nadšeně plnit úkoly, získávat body a nakonec i odměny.

TIP na výlety s dětmi v jižních Čechách

Pokud vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech pohádkové říši skřítka Fábuly celý den, budete určitě všichni spokojeni. Tradičně turisty nejvyhledávanější akcí je však stále SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZONY, tentokrát s legendárním Igráčkem. A nyní čtěte dobře, milí pohádkový nadšenci. Jako patrona říše se podařilo získat dalšího výborného herce Josefa Dvořáka. Tato sezona bude tedy věnována řemeslu vodnickému. Ano, známý kabaretní kousek Vodnická škola se stal předlohou divadelní hry, která vás budete letos u Fábuly bavit.

A kam ještě v jižních Čechách s rodinou vyrazit? Podívejte se na naše tipy níže nebo zde.

 • Město Třeboň s krásným zámkem, nespočtem cyklostezek vedoucích nádhernou přírodou a lázněmi, stejně tak jakospoustou kulturních akcí
 • Staňkov obklopený malebnou přírodou, sousedící s rekreanty velmi vyhledávaný Staňkovským rybníkem obklopeným mnoha kempy a cyklotrasami
 • ZOO a státní zámek Hluboká nad Vltavou
 • Kouzelná krajina Šumavy je tou pravou volbou pro aktivní dovolenou s dětmi, pokud holdujete pěší turistice
 • Na raftu, či kánoi – řeky Otava, Lužnice nebo česká vodácká klasika – Vltava. A pokud zvolíte právě Vltavu, jistě se na jeden den zastavte v Českém Krumlově, stojí to za to.

 

5 komentářů to “Kam na výlet s dětmi”

 1. Daniela68

  Třeboň je nádherné místo. V létě se tam zase s rodinkou vypravíme na kola a určitě vás navštívíme 🙂

  Odpovědět
 2. Stáňa

  Super je to v Českém Krumlově, doporučuji návštívit Otáčivé hlediště, ale většinou je potřeba rezervace alespoň půl roku dopředu.

  Odpovědět
 3. Ondřej

  Je to jen pár týdnů od naší návštěvy krásné ZOO v Hluboké nad Vltavou 🙂 Výborný tip na výlet.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trackbacks and Pingbacks:

 1. 4 tipy, kam vzít děti na výlet | Magazín o cestování - TravelSPY.cz

  […] Děti si mohou zahrát na bubny nebo se stát na malou chvíli indiánem. Poradíme vám také kam s dětmi na celý den, když třeba prší. Čtěte […]

Odběr novinek