kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi

Kam s dětmi na výlet

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí.  Zábavní centrum se skládá z dvoupatrové budovy bývalého Okresního soudu a sklárny firmy Český křišťál a sídlí v malém jihočeském městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je k dispozici několik různých ubytovacích zařízení. Známou úzkokolejnou tratí se potom můžete vypravit do Jindřichova Hradce, kde vás čeká možná prohlídka renesančních prostor Adamova stavení nebo středověkého hradu s černou kuchyní. A pokud milujete parní lokomotivy, je tu jasná odpověď na otázku kam dnes s dětmi – určitě si nenechte ujít prázdninové pondělní jízdy – S párou za Fábulou. Romantickou cestu pohádkovým parním vláčkem vám zábavou okoření pohádková bytost a zájemce dovede z Kamenického nádraží až k Fábulovy. Pohádková říše Fábula je tip pro výlet s dětmi na celý den. Autoři projektu navíc velmi originálním způsobem proměnili bývalý vycházkový dvůr pro vězně na dobově laděnou hospodu loupežníka Bambitky. Zachovali neomítnuté cihlové zdi dvora a interiér vybavili lavicemi a stoly z masivu. Horní patro nabízí další posezení, kde se vedle loupežnického pokladu může konat váš oběd nebo večeře. Žebra nebo marinovaná kuřecí křídla podávaná Bambitkou na dřevěných servírovacích kolech a chlebem pro vás budou přímo pohádkovým zážitkem.

Tipy na výlet s dětmi

Opuštěná budova kamenického Okresního soudu má tak už 5 let pohádkové využití. Rok od roku pořádá více a více akcí pro děti i rodiče. To vždy ocení celá rodina, což potvrzují mnohé zápisy v knize návštěv. Rodinné výlety sem vedou návštěvníky z celé České republiky a dokonce i z Mexika. Základem celé říše je přebudovaný suterén budovy na kouzelnou pohádkovou cestu s pohádkovými bytostmi. Návštěvníci tak potkávají kašpárka, princeznu, vodníka, ježibabu nebo čerta. Ten je ale velice moderní. Dokáže vám to svojí rockovou verzí písničky Skákal pes. Zaslechl totiž, jak si sousedka ježibaba prozpěvuje a písničku pojal novým, originálním způsobem a svoje obří kopyto používá jako bicí.  V prvním patře jsou umístěné tvořivé dílny. Tam si můžete vyrobit dárky pro sebe nebo nejbližší od svíčky, malované skleničky, trička, po svůj květináč a náhrdelník. Dále cukrárna s hernou, království hlavolamů, nově sál pro divadlo a venkovní bludiště s hradem. Vedle sousedící zvěřinec s kozami, prasátky, ovečkami a králíky potvrzuje dobrý tip na váš výlet s dětmi. Rozhodně se ale nebojte přijet i se staršími dětmi. Jejich touhu po zážitcích a adrenalinu jistě naplní úniková hra ÚTĚK ZE ŽALÁŘE nebo třeba dobrodružná hra TAJEMNÉ ŠIFROVÁNÍ. Na cestě kouzelníka Kellyho budou nadšeně plnit úkoly, získávat body a nakonec i odměny.

Výlety s dětmi Jižní Čechy

Pokud vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech pohádkové říši skřítka Fábuly celý den, budete určitě všichni spokojeni. Fábula na celé léto nově připravil na každý prázdninový týden akce pro děti i dospělé. Jedním z vrcholů sezony bude červencová návštěva pohádkového prince, herce Pavla Trávníčka. Ten slavnostně vyhlásí soutěž o nejlepšího prince a princeznu. A nyní čtěte dobře, milí pohádkový nadšenci. Jako patrona říše se podařilo získat dalšího výborného herce Josefa Dvořáka. Celý týden bude tedy věnovaný řemeslu vodnickému. Na své si přijdou i milovníci kouzel, ale také dobrého piva i vína. Ano, i na tatínky Fábula myslí a zve vás na Fábulův festival minipivovarů, burčákobraní nebo pohádkové vepřové hody.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek