Kam na výlet s dětmi? Poradíme vám

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet a jak zabavit děti, se kterými můžete trávit společný čas, který bude bavit děti, vás i celou rodinu? Máme pro vás několik tipů na to, kam na výlet s dětmi. Jsou různorodé, takže si v nich najde každý to, co jej zaujme.

Hrady a zámky

Hrad Karlštejn

Pokud milujete hrady a zámky, vezměte děti na Karlštejn, který je klenotem naší země a navštivte i Zoopark Karlštejn se zvířátky. Z Prahy jste na místě za 40 minut vlakem i autem. Najdete zde i občerstvení a skákací hrad. Unikátní hrad naleznete na adrese Karlštejn 172 v okrese Beroun.

Hrad Český Šternberk

Zajděte si na komentovanou prohlídku na hrad Český Šternberk a udělejte si krásnou procházku kolem hradu. Ta kratší má jen 800 metrů, ale ta delší měří 5 kilometrů. Hrad Český Šternberk je gotický hrad přestavěný na zámek na levém břehu řeky Sázavy a najdete jej na adrese Český Šternberk 1. Leží nedaleko dálnice D1 na území stejnojmenného městyse v okresu Benešov.

Zámek Kačina

V Kutné hoře je krásný zámek Kačina s prohlídkou, který se nachází ve velkém areálu, kde vaše děti mohou běhat, zatím V Kutné hoře je krásný zámek Kačina, který se nachází ve velkém areálu, kde vaše děti mohou běhat, zatím co vy si vychutnáte kávu v místní kavárně. Zámek Kačina patří mezi naše nejvýznamnější stavby empírové architektury. Nachází se v katastru obce Svatý Mikuláš 51, při silnici do Nových Dvorů, kousek od okresního města Kutná Hora.

Zámek Přerov nad Labem

Pokud chcete navštívit zámek, kde nebude moc lidí, protože nepatří mezi ty nejznámější, zajeďte si na krásný dvoupatrový renesanční zámek Přerov nad Labem, který za to určitě stojí za to navštívit. Byl vybudován koncem 14. století na místě gotické vodní tvrze a sloužil jako správní sídlo břevnovského kláštera. Najdete jej ve středočeském kraji v okrese Nymburk.

Muzea

Muzeum Betlémů

Na Karlštejně navštivte i muzeum Betlémů. Uvidíte Betlém z cukru, perníku, chleba i ze skla. Nechybí ani klasické dřevěné Betlémy a některé si děti mohou samy pouštět. Najdete jej na adrese Karlštejn 11 v okrese Beroun.

Včelí svět v Benešově

V Benešově jste z Prahy za 40 minut a můžete dětem ukázat expozici o včelách, kde se vy i děti dozvíte něco nového. V Benešově jste z Prahy za 40 minut a můžete dětem ukázat expozici o včelách, kde se vy i děti dozvíte něco nového. Pro děti je zde připraven kvíz, promítací stěna i obří včely. Hravým způsobem se dozvíte o životě včel i to, co jste vůbec netušili. Včelí svět leží na adrese Hulice 55 v městě Trhový Štěpánov v budově bývalé školy.

Muzeum motocyklů a jízdních kol

Zajímají se vaše děti o auta, motocykly, kola a techniku? Ukažte jim muzeum s historickými kousky v Přerově nad Labem, ze kterého nebudou chtít odejít. Muzeum Moto @ Velo najdete ve městě Přerov nad Labem 27 v okrese Nymburk.

Kulturní akce

Divadélko pro děti U Zvonu

Vyrazte s dětmi na Kladno a vezměte je za pohádkami a hraným amatérským divadelním souborem. Divadélko U Zvonu nabízí navíc i hry pro dospělé. Pokud se rozhodnete, že sem pojedete, raději si ale dopředu rezervujte lístky. Domácí scénu kladenského divadélka najdete na adrese Josefa Hory 1981 ve městě Kladno.

Duhový park

Jen 20 minut od Prahy v obci Třebovle na adrese Třebovle 2 se nachází Duhový park, ve kterém najdete spoustu atrakcí a her určených přímo pro děti. Kulturně-zážitkové centrum je skvělé pro děti každého věku. Často se tu pořádají různé akce a doprovodný program.

Sportovní aktivity

Výlet na Smetanovu vyhlídku

Sbalte dětem batůžky se svačinou a vydejte se společně na Smetanovu vyhlídku. Trasa měří 7 kilometrů. Výhled je zde náSbalte dětem batůžky se svačinou a vydejte se společně na Smetanovu vyhlídku. Trasa měří 7 kilometrů. Výhled je zde nádherný a děti budou večer hezky spát. Smetanova vyhlídka se nachází nedaleko vesnice Třebsín na pravém břehu Vltavy na vnější straně zákruty nad bývalými Svatojánskými proudy, dnes zatopenými vodami vodní nádrže Štěchovice, pod vrcholem kopce Kletečná.

Heroland

Zajeďte si kousek za Prahu, 10 km od Kutné hory a navštivte zde Heroland – Zemi her. Najdete v něm spoustu her, které rozvíjí jemnou motoriku, schopnost soustředění i myšlení a zároveň jsou velmi zábavné. Vaše děti se zde rozhodně nudit nebudou.

Kikiland na Vojkově u Říčan

Skvělá dětská herna Kikiland a bowling se nachází u Říčan kousek za Prahou. Děti každého věku se zde mohou těšit na klouzačky, prolézačky i bowling. Každý si najde vlastní zábavu. Čtyřpatrová dětská prolézačka se spoustou překážek o velikosti 1200 m3 a široká skluzavka ve tvaru trumpety končící v bazénu balónků děti nadchne.

Stezka korunami stromů

PokPokud se vaše děti nebojí výšek, zkuste si užít parádní atrakci v přírodě v Krkonoších. Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází v jednom z hlavních horských center v Janských Lázních. Celý areál je viditelně značený. Budete se během výstupu dozvídat různé zajímavosti a vzdělávat se.

Kreativní a únikové hry pro děti

Dračí portál v Kolíně

Pokud vaše děti nedají bez telefonu ani ránu a milují únikové hry, zvolte pro ně aktivitu, při které se jim bude hodit. Stáhněte jim do telefonu aplikaci GEOFUN – Kolínský dračí portál, staňte se součástí zábavné hry a pomozte drakovi najít portál. Aplikace vás provede Kolínem a začínáte na Karlově náměstí. Děti budou na telefonu plnit úkoly, dozví se zajímavosti a nebudou se nudit.

Botanicus pro kreativní děti

Středověké městečko v Ostré nabízí tradiční řemesla, která si děti mohou samy vyzkoušet, vytvořit si vlastní mýdlo či svíčku, nebo rejžovat zlato. Je zde prodejna přírodní kosmetiky i občerstvení, kde si dáte moravský koláč i palačinku. Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus najdete v obci Ostrá, 35 km od Prahy. Pojedete po dálnici D11 na Hradec Králové, využijte sjezd 18 Lysá nad Labem a podle hnědých turistických značek BOTANICUS směr Nymburk místo neminete.

Zábavní parky

Liberecký iQpark

Liberecký iQpark je science centrum, které je součástí komplexu Centrum Babylon. Zábavnou formou seznamuje děti s vědou díky stovkám interaktivních exponátů, kde si vyzkouší spoustu experimentů. Ve 4 patrech jsou připraveny pro děti expozice Lidské smysly, Nanovlákna, Přírodní zákony nebo Hry a hlavolamy. Nedaleko je i centrum iQlandia pro hlubší porozumění podstatě fyzikálních a přírodních jevů.

Techmania Science Center

Techmania Science Center v Plzni vás zve do prvního 3D planetária u nás, které sídlí ve vedlejší budově. Prostřednictvím trojrozměrných projekcí děti poznají vesmír. Díky Techmánii zjistíte, že fyzika, astronomie a matematika nejsou nudné vědy.

Vědecký park Vida

Vezměte děti do vědeckého parku Vida v Brně. V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ploše téměř 5 000 m2 je přes 175 interaktivních exponátů přibližujících základní principy přírodních jevů.  Venkovní expozice nabízí exponáty na 3 tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. K vyzkoušení je H2Orchestra, kde si může zahrát až 50 zájemců současně díky jedinečným mechanickým objektům vyluzujícím zvuky vody.

Vodní dům v Hulicích

Vodní dům v Hulicích, u vodní nádrže Želivka vám prozradí vše o vodě. Interaktivní exponáty, herní prvky a hrátky s vodou v expozici uvnitř Vodního domu a venkovním atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé. Doporučujeme si vzít náhradní oblečení hlavně pro děti.

Dinoparky

Pokud vaše děti milují zábavní parky a také Dinoparky v PrazeOstravěLiberciPlzni a Vyškově se mohou vaše děti vyřádit. Díky 3D kinům nahlédnete do prehistorie, vydáte se na dobrodružnou cestu do druhohor mezi robotické ozvučené modely dinosaurů v životních velikostech, užijete si dětské atrakce i naučné stezky. Zabavíte se i v moderním interaktivním světě Dinosauria Muzeum Prague v obchodním centru POP Airport. Jsou tu opravdové kostry dinosaurů, modely dávných predátorů a ptakoještěrů, Paleo stezka i unikátní sbírka minerálů.

Cyklovýlet

Cyklistická stezka Křivoklát – Rakovník

Chcete vyrazit s dětmi na kolo a pořádně je utahat? Pro větší děti vyrazte na naučnou stezku, která má 36 km. Pokud zpět pojedete vlakem, zkrátíte si ji na 18 km. Pojedete krásnou přírodou až na hrad. Trasa výletu vede z Rakovníka přes Ryšín, Pustověty a Městečko do Křivoklátu. Navíc je možnost návratu zpět vlakem.

Cyklostezka Braník – Vranné

Udělejte si sportovní výlet třeba i v Praze. Využijte kolo, brusle, koloběžky, tříkolky i odrážedla. Děti budou nadšené, že si mohou zajezdit, i když nepojedete daleko. Trasa vede z pražského Braníka z ulice Na Mlejnku podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo opět vlakem. Celková délka cyklotrasy je 16 km a 8 km při návratu vlakem.

Cyklovýlet na zámek Brandýs nad Labem

Krásný zámek leží v Brandýse, kousek od Prahy, kde je pěkná stezka kolem Labe, kde se můžete projet na kole, koloběžce i na bruslích nebo se jen tak projít. Navštívit můžete zámek Brandýs nad Labem. Po prohlídce zámku Brandýs nad Labem si uděláte procházku zámeckou zahradou, trasa má od parkoviště 1 km.

Koupání vhodné pro děti

Letní koupaliště na Mělníku

Při nádherném slunečném počasí vyrazte na koupaliště na Mělník, který najdete na adrese ulice Klášterní 649. Je zde i krytý bazén a aquapark, kde se děti vyřádí, vy se opálíte a pak se společně občerstvíte. Rozsáhlé plochy zeleně se vzrostlými stromy a komplexem bazénů s mnoha atrakcemi doplňuje hřiště i občerstvení.

Jezero Lhota

Užijte si koupání v přírodě u jezera Lhota s písečnými plážemi i borovicovými lesy. Krásné přírodní koupaliště leží 1 kilometr od obce Lhota v okrese Praha-východ. Jezero Lhota vzniklo zatopením pískovny po ukončení těžby písku v roce 1983. Rozloha vodní plochy má 25 hektarů a jezero je 320 m široké.

Šlapadla na Vltavě

Pokud nemůžete vyrazit nikam daleko a přemýšlíte kam v Praze s dětmi, vezměte děti na šlapadla nebo na lodičky, to se jim bude líbit. Vezměte si občerstvení a vychutnejte si krásný výhled na Prahu. Půjčovnu lodiček Slovanka naleznete v historickém centru Prahy na Slovanském ostrově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.