kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi

Výlet s dětmi za každého počasí

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí.  Zábavní centrum se skládá z dvoupatrové budovy bývalého Okresního soudu a sklárny firmy Český křišťál a sídlí v malém jihočeském městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je k dispozici několik různých ubytovacích zařízení. Známou úzkokolejnou tratí se potom můžete vypravit do Jindřichova Hradce, kde vás čeká možná prohlídka renesančních prostor Adamova stavení nebo středověkého hradu s černou kuchyní. A pokud milujete parní lokomotivy, je tu jasná odpověď na otázku kam dnes s dětmi – určitě si nenechte ujít prázdninové úterní a čtvrteční jízdy – S párou za Fábulou.

Pohádková říše Fábula je tip pro výlet s dětmi na celý den. Autoři projektu navíc velmi originálním způsobem proměnili bývalý vycházkový dvůr pro vězně na dobově laděnou hospodu loupežníka Bambitky. Zachovali neomítnuté cihlové zdi dvora a interiér vybavili lavicemi a stoly z masivu. Horní patro nabízí další posezení, kde se vedle loupežnického pokladu může konat váš oběd nebo večeře. Žebra nebo marinovaná kuřecí křídla podávaná Bambitkou na dřevěných servírovacích kolech a chlebem pro vás budou přímo pohádkovým zážitkem.

TIP: Skvělá dovolená s dětmi v ČR

Výlet do zábavního parku Fábula

Opuštěná budova kamenického Okresního soudu má tak už 5 let pohádkové využití. Rok od roku pořádá více a více akcí pro děti i rodiče. To vždy ocení celá rodina, což potvrzují mnohé zápisy v knize návštěv. Rodinné výlety sem vedou návštěvníky z celé České republiky a dokonce i z Mexika. Základem celé říše je přebudovaný suterén budovy na kouzelnou pohádkovou cestu s pohádkovými bytostmi. Návštěvníci tak potkávají kašpárka, princeznu, vodníka, ježibabu nebo čerta. Ten je ale velice moderní. Dokáže vám to svojí rockovou verzí písničky Skákal pes. Zaslechl totiž, jak si sousedka ježibaba prozpěvuje a písničku pojal novým, originálním způsobem a svoje obří kopyto používá jako bicí.

V prvním patře jsou umístěné tvořivé dílny. Tam si můžete vyrobit dárky pro sebe nebo nejbližší od svíčky, malované skleničky, trička, po svůj květináč a náhrdelník. Dále cukrárna s hernou, království hlavolamů, sál pro divadlo, nově velká výstava panenek a interaktivní Igráčkova expozice POZNÁVEJ S IGRÁČKEM ( 12 obřích panelů plných kvízů , her a zábavy ). Dále pak venkovní bludiště s hradem a velká dětská hřiště. Vedle sousedící zvěřinec s kozami, prasátky, ovečkami a králíky potvrzuje dobrý tip na váš výlet s dětmi. Rozhodně se ale nebojte přijet i se staršími dětmi. Jejich touhu po zážitcích a adrenalinu jistě naplní úniková hra ÚTĚK ZE ŽALÁŘE nebo třeba dobrodružná hra TAJEMNÉ ŠIFROVÁNÍ. Budou nadšeně plnit úkoly, získávat body a nakonec i odměny.

TIP na výlety s dětmi v jižních Čechách

Pokud vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech pohádkové říši skřítka Fábuly celý den, budete určitě všichni spokojeni. Fábula na celé léto nově připravil na každý prázdninový týden akce pro děti i dospělé. Tradičně turisty nejvyhledávanější akcí je však stále SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZONY, tentokrát s legendárním Igráčkem. A nyní čtěte dobře, milí pohádkový nadšenci. Jako patrona říše se podařilo získat dalšího výborného herce Josefa Dvořáka. Tato sezona bude tedy věnována řemeslu vodnickému. Ano, známý kabaretní kousek Vodnická škola se stal předlohou divadelní hry, která vás budete letos u Fábuly bavit.

A kam ještě v jižních Čechách s rodinou vyrazit?

 • Město Třeboň s krásným zámkem, nespočtem cyklostezek vedoucích nádhernou přírodou a lázněmi, stejně tak jakospoustou kulturních akcí
 • Staňkov obklopený malebnou přírodou, sousedící s rekreanty velmi vyhledávaný Staňkovským rybníkem obklopeným mnoha kempy a cyklotrasami
 • ZOO a státní zámek Hluboká nad Vltavou
 • Kouzelná krajina Šumavy je tou pravou volbou pro aktivní dovolenou s dětmi, pokud holdujete pěší turistice
 • Na raftu, či kánoi – řeky Otava, Lužnice nebo česká vodácká klasika – Vltava. A pokud zvolíte právě Vltavu, jistě se na jeden den zastavte v Českém Krumlově, stojí to za to.

 

2 komentáře to “Kam na výlet s dětmi”

 1. Daniela68

  Třeboň je nádherné místo. V létě se tam zase s rodinkou vypravíme na kola a určitě vás navštívíme 🙂

  Odpovědět
 2. Stáňa

  Super je to v Českém Krumlově, doporučuji návštívit Otáčivé hlediště, ale většinou je potřeba rezervace alespoň půl roku dopředu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek