kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi

Výlet s dětmi za každého počasí

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí.  Park najdete v malém městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je k dispozici několik různých ubytovacích zařízení. Známou úzkokolejnou tratí se potom můžete vypravit do Jindřichova Hradce.

Fábule je tip pro výlet s dětmi na celý den, jak potvrzují naši spokojení návštěvníci. Fábula vás navíc nakrmí. A ne jen tak v ledajaké krčmě. Hostinec u lupežníka Bambitky je doopravdy pohádkový. Omítka šla dolů, odhalila se cihla, přistavěl se krb a mohutné trámy natřely. To musíte vidět! V samoobslužné krčmě vás pohostí haluškami, guláškem, kuřátkem. A v horku ochladí chladné zdi této úžasné dvoupatrové budovy.

TIP: Skvělá dovolená s dětmi v ČR

Výlet do zábavního parku Fábula

Opuštěná budova kamenického Okresního soudu má tak už 7 let nové využití.  To vždy ocení celá rodina, což potvrzují mnohé zápisy v knize návštěv. Rodinné výlety sem vedou návštěvníky z celé České republiky a dokonce i z Mexika. Základem celé říše je přebudovaný suterén budovy na kouzelnou pohádkovou cestu s tajemným sklepením. Tam má doupě ježibaba nebo čert. Tam se možná ztratíte ve skříňovém labyrintu. Rychle najděte cestu ven. Nově vás chtějí poznat obyvatelé strašidelného bludiště!

Zábavní park Fábula

Zážitkový park Fábula lze navštívit za každého počasí, takže i když prší. Naleznete zde spoustu atrakcí, malou ZOO, tvořivé dílny i únikovku.

Fábula myslel na holčičí sny a v prvním patře instalovat interaktivní výstavu. Svět panenek. Myslíte, že panenky jsou nudné? Vůbec ne! Umí dokonce jezdit na snowboardu. Přijeďte se podívat.  Potom mohou děti řádit v bludišti s novými otázkami, hrát obří společenské hry, zalámat si hlavu na hlavolamech, tvořit v tvořivých dílnách a mlsat v cukrárně. Vedle sousedící zvěřinec s kozami, prasátky, ovečkami a králíky potvrzuje dobrý tip na váš výlet s dětmi. Rozhodně se ale nebojte přijet i se staršími dětmi. Jejich touhu po zážitcích a adrenalinu jistě naplní úniková hra ÚTĚK ZE ŽALÁŘE nebo třeba dobrodružná hra TAJEMNÉ ŠIFROVÁNÍ.

TIP na výlety s dětmi v jižních Čechách

Pokud vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech pohádkové říši skřítka Fábuly celý den, budete určitě všichni spokojeni. Tradičně turisty nejvyhledávanější akcí je však stále SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZONY, tentokrát se zapůjčením kostýmů ZDARMA. A nyní čtěte dobře! Kdo se dostatečně pobavil pod střechou, může si nově zařádit venku v tunelovém bludišti. Fábula má vždycky něco v rukávu.

A kam ještě v jižních Čechách s rodinou vyrazit? Podívejte se na naše tipy níže nebo zde.

 • Město Třeboň s krásným zámkem, nespočtem cyklostezek vedoucích nádhernou přírodou a lázněmi, stejně tak jakospoustou kulturních akcí
 • Staňkov obklopený malebnou přírodou, sousedící s rekreanty velmi vyhledávaný Staňkovským rybníkem obklopeným mnoha kempy a cyklotrasami
 • ZOO a státní zámek Hluboká nad Vltavou
 • Kouzelná krajina Šumavy je tou pravou volbou pro aktivní dovolenou s dětmi, pokud holdujete pěší turistice
 • Na raftu, či kánoi – řeky Otava, Lužnice nebo česká vodácká klasika – Vltava. A pokud zvolíte právě Vltavu, jistě se na jeden den zastavte v Českém Krumlově, stojí to za to.

Lanový park Máj

Poblíž Českých Budějovic si s dětmi užijete spoustu adrenalinu v lanového parku. Lanový park Máj leží na kraji Českých Budějovic v lese Bor, za hřištěm základní školy. Dojedete sem autem, na kole cyklostezkou G, autobusem k zastávce Máj – Antonína Barcala, nebo dojdete i pěšky. Lanový park Máj je otevřen od dubna až do října. V extrémně špatném počasí je park uzavřen. Můžete však s dětmi podniknout pěknou procházku po okolí i s kočárkem.

Bobová dráha Slideland Lipno

V obci Lipno nad Vltavou, nedaleko přehrady, se nachází řada atrakcí. Jedním z celoročních turistických cílů je Bobová dráha Slideland. Nerezové koryto má délku 1 km, je v něm 21 zatáček a 2 tunely s terénními zlomy. Na začátek bobové dráhy nad přehradou Lipno vás doveze vlek. Jízda probíhá v pohodlných kolečkových bobech a během ní vás čeká působivý výhled na Lipenskou přehradu. Boby jsou vybaveny pákou na regulaci rychlosti. Od 8 let můžete bobovat sami či ve dvojicích, dítě od 3 let musí jet jen v doprovodu rodičů.

Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň

V okolí třeboňských rybníků můžete s dětmi navštívit Wellnesscentrum Aqua viva v Třeboni, které je součástí Lázní Aurora Třeboň. Čeká vás bazénový komplex, solárium, pára, sauna, vibrosauna, masážní lůžko Dry Jet, Floating, Fitness centrum, kurt na squash, tělocvična a v centru se cvičí i jóga. V bazénovém komplexu je 25 m dlouhý plavecký bazén, brouzdaliště pro nejmenší děti a lze si zapůjčit nafukovací a pěnové pomůcky i dětské hračky do vody. Vodní svět obsahuje divokou řeku, chrliče vody, vodní hřib, tobogán, vířivky a perličkové masáže. Ve vodním světě je teplá a mírně slaná voda.

Kam se vydat na výlet na zámek?

Zámek Žirovnice

Původně gotický hrad z 14. století je přestavěn na renesanční zámek. Je zdobený freskami z 15. století. Součástí expozice je muzeum perleti a galerie moderního umění. Zámecké nádvoří i vnitřní prostory slouží pro kulturní akce. Vyhlídka na okolí je ze zámecké věže.

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota leží na skalním hřbetu u vodní hladiny. Jedná se o jednu z nejromantičtějších památek v Jižních Čechách. Můžete si prohlédnout 14 pokojů z doby knížete J. A. Schönburg – Hartensteina, hostinské pokoje, reprezentační pracovnu a v parku kostelík Nejsvětější Trojice.

Zámek Libkova Voda

Jednopatrový zámeček se čtyřmi apartmány s malebným nádvořím, památkově chráněným špýcharem a rozlehlou zahradou. Dopřejte si ojedinělý zážitek a zkuste se zde ubytovat.

Zámek Proseč – Obořiště

Barokní zámek stojí uprostřed vsi Proseč-Obořiště na Pelhřimovsku. Trojkřídlá patrová stavba má mansardovou střechu. Na fasádě západního křídla se zachovaly zbytky renesanční sgrafitové rustiky a opěrné pilíře tvrze. Navazuje na ni čtvercová barokní kaple a anglický park vyzdobený plastikami.

Zámek Říčanských

Zámek byl původně věžovitou gotickou stavbou z 15. století, zbytky se dochovaly v Gotické síni v přízemí zámku. Zámek byl zasazen do městského opevnění. Jsou zde expozice Muzea Vysočiny.

Zámek Červená Řečice

Původně kamenná tvrz z 15. století je přestavěna v rozsáhlý renesanční zámek. V 16. století byly fasády opatřeny renesanční sgrafitovou výzdobou. Na nádvoří zámku se koná tradiční Slámování. 

Zámek Pluhův Žďár

Zámek je bývalá středověká tvrz a stojí ve středu obce, v sousedství kostela se hřbitovem. Kulturní památka je na seznamu nejohroženějších památek. Rodina Benešova jej společně s přáteli opravuje a zámek má být brzy zpřístupněn. Z venku je ale úžasný. Podívejte se kam s dětmi tento víkend

5 komentářů to “Kam na výlet s dětmi”

 1. Daniela68

  Třeboň je nádherné místo. V létě se tam zase s rodinkou vypravíme na kola a určitě vás navštívíme 🙂

  Odpovědět
 2. Stáňa

  Super je to v Českém Krumlově, doporučuji návštívit Otáčivé hlediště, ale většinou je potřeba rezervace alespoň půl roku dopředu.

  Odpovědět
 3. Ondřej

  Je to jen pár týdnů od naší návštěvy krásné ZOO v Hluboké nad Vltavou 🙂 Výborný tip na výlet.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trackbacks and Pingbacks:

 1. 4 tipy, kam vzít děti na výlet | Magazín o cestování - TravelSPY.cz

  […] Děti si mohou zahrát na bubny nebo se stát na malou chvíli indiánem. Poradíme vám také kam s dětmi na celý den, když třeba prší. Čtěte […]

Odběr novinek