kam s dětmi o víkendu

Kam o víkendu s dětmi

Podnikněte aktivní výlet s dětmi

U většiny rodin platí, že teprve o víkendu mohou se svými dětmi strávit opravdu celý den.  Proto se nabízí otázka, kam o víkendu s dětmi na výlet? Někteří si užívají společný čas pěkně v teple domova, jiní jedou na celodenní rodinný výlet, nebo rovnou na celý víkend. V každém ročním období se najde mnoho možností, jak trávit společný čas. V zimě můžeme navštívit lyžařská střediska, kryté bazény, zábavní parky. Na podzim vezmeme košíky a jdeme do lesa na houby, ze kterých pak maminka udělá smaženici nebo řízky.  V létě vyrážíme k rybníku, do zoo na festivaly a kulturní akce nebo do sezónních venkovních zábavných areálů. A na jaře? Přeci procházka v přírodě, kde můžeme pozorovat, jak se krajina probouzí ze zimního spánku.

Tipy na víkendový výlet s dětmi

  • Bazén / koupaliště
  • Návštěva blízkého hradu nebo zámku (seznam hradů a zámků)
  • ZOO
  • Kino / Divadelní představení
  • Procházka po okolí
  • Výlet na kole
  • Rozhledna
  • Houbaření

Kam se vypravit o víkendu s dětmi

Pokud si kladete otázku kam s dětmi na výlet, není nic jednoduššího než se podívat, jaká zajímavá místa máte možnost navštívit přímo v okolí vašeho bydliště. Určitě najdete alespoň jednu činnost, která by Vás mohla zaujmout! Pokud procházka nebo veřejné koupaliště zrovna není nic pro vás, sedněte do auta nebo na vlak a vyrazte na rodinný výlet za zážitky. Jestliže pojedete s dětmi na výlet vlakem, vězte, že se vaše cesta může změnit v úžasné dobrodružství.

Taková jízda úzkokolejkou nadchne nejen vaše ratolesti, ale i vás. Obzvlášť, když vás poveze parní lokomotiva!  A kam s takovým vláčkem můžete dojet? Třeba do Kamenice nad Lipou. Zde na vás čeká mnoho různých aktivit. Za návštěvu stojí krásný zámek, který vznikl na místě hradu ze 13 století. Uvnitř naleznete stálou expozici hraček a v zahradách zámku věhlasnou prastarou lípu.  Dále se zde můžete zúčastnit tradiční akce pro děti s názvem Hračkobraní, která se letos bude konat již po 12. V Kamenici se také nachází krásný zábavní park – Pohádková říše Fábula.

Výlet s dětmi do rodinného parku Fábula

Pohádková říše Fábula je zážitkový zábavní areál, který vznikl z budovy bývalého krajského soudu. Prošel mnoha úpravami a v této chvíli se z něj stal ideální tip na výlet za každého počasí. U skřítka Fábuly se můžete těšit na nekončící akce po celé léto! Nejvyhledávanější akcí bývá každoročně slavnostní zahájení sezony a v roce 2018 proběhne společně s legendárním Igráčkem . V tomto pohádkovém království  se nachází nádherné pohádkové sklepení, ve kterém  na návštěvníky čekají živé pohádkové bytosti. Těšit se můžete na čarodějnici a její vyhlášenou žížalí polévku, na ztřeštěného čerta, který převažuje všechny tatínky na váze hříchů, nebo na princeznu, která návštěvníky ráda naučí šlechtickým mravům. Rozhodně neodoláte možnosti zahrát si únikovou hru „Útěk ze žaláře“ a nadchne vás také velká výstava panenek a interaktivní Igráčkovy expozice plné her, kvízů a zábavy. Dále si máte možnost zahrát jako rodina obří společenské hry v nadstandardní velikosti, například Fábulo, nezlob se! Bystré hlavičky si taky přijdou na své.

V pohádkové zemi skřítka Fábuly se nachází království hlavolamů. Děti, které mají rády zvířátka jistě uvítají návštěvu Fábulova zvěřince, alias mini zoo. Zde si mohou prohlédnout kozy, králíčky, pávy, morčata a dokonce i zakrslá prasátka! Pokud vaše dítko rádo tvoří, užije si pobyt v tvořivých dílničkách. Může si namalovat tričko, vyrobit svíčku, ozdobit hrníček a mnoho dalšího. V pohádkovém zábavním parku se nachází mnoho prolézaček, pohádkové bludiště a dokonce i pikniková loučka pro nejmenší.

V neposlední řadě bych zmínila možnost služeb ve Fábulově pohádkové vesničce. Zážitkový hostinec u Loupežníka Bambitky vás dostane svým středověkým, ale zároveň pohádkovým interiérem. Můžete si zde pochutnat a u jídla se hlavně dobře pobavit. I zde vás totiž obslouží živé pohádkové postavy. Nachází se zde i cukrárna, nebo rychlé občerstvení u Otesánka, kde si můžete zakoupit hranolky, langoše, nebo se třeba ochladit ledovou tříšťí. Jestli tedy přemýšlíte kam o víkendu s dětmi a rádi byste toho s rodinou stihli více, můžete spojit návštěvu Pohádkové říše Fábula třeba s muzeem rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Zde uvidíte desítky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších,…. Například se můžete setkat s čokoládovým zámkem i nejdelší šálou.

Snad už teď víte, kam s dětmi tento víkend. Tak hurá za českou pohádkou.

Odběr novinek