Kam o víkendu s dětmi

Inspirujte se, kam vyrazit na výlet o víkendu s dětmi i bez dětí. Vybrat si můžete z oblíbených turistických cílů. Vyberte si výlet na hrady a zámky, památky, kulturní události, akce pro děti, sportovní aktivity a další možné atrakce.

Výlety v Praze a okolí

Praha je oblíbeným cílem turistů a nabízí návštěvníkům mnoho k vidění. Mezi často navštěvované turistické cíle patří Pražský hrad, Karlův most, který je nejstarší pražský most, Staroměstské náměstí s orlojem, Prašná brána, Vyšehrad, Národní divadlo, Národní muzeum, Technické muzeum i ZOO.

Výlety výlet ve Středočeském kraji

Středočeský kraj patří mezi oblíbené turistické oblasti a svým návštěvníkům nabízí spousty památek, zámků a hradů, kulturních událostí i sportovního vyžití. Můžete navštívit třeba Žebrák a Točník nebo hrad Karlštejn, Koněpruské jeskyně, projít si naučné stezky v okolí Berounky nebo využít spoustu krásných cyklostezek. Udělejte si výlet na Černolické skály s lezením po skalách nebo Solvayovy lomy.

Výlety v Plzeňském kraji

Plzeň je čtvrté největší město České republiky. Leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, ze kterých vzniká řeka Berounka. Plzeň je známá především díky pivu, které se zde vaří pod značkami Prazdroj a Gambrinus. Spodně kvašený světlý ležák je pivo plzeňského typu, Pilsner nebo Pils, podle německého města Pilsen. Navštivte zámek Zbiroh v křivoklátských lesích u Brd, udělejte si výstup na Pancíř nebo jeďte lanovkou, vodní hrad Švihov, hrad Velhartice nebo skanzen Doubrava.

Výlety v Karlovarském kraji

Lázeňské město Karlovy Vary, známé pro blahodárné účinky minerálních i termálních pramenů, leží na soutoku řek Ohře a Teplé. Bylo založeno králem a císařem Karlem IV. v roce 1350. Srdcem lázní je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo,  12 metrů vysoký. Svezte se lanovkou do mini ZOO a motýlímu domu. Navštivte hrad Loket, Nejdek, Bečov nad Teplou, Himlštejn a Hartenberg, dnes Hřebeny nebo Oheb u Sečské přehrady. V okolí je krásná příroda a farmy se zvířaty.

Výlety v Královehradeckém kraji

Město Hradec Králové leží na soutoku řek Labe s Orlicí v jihozápadní části Královéhradeckého kraje východních Čech. Patří mezi univerzitní města a je tady Univerzita Hradec Králové, některé fakulty Univerzity Karlovy a Univerzity obrany. Navštivte hrad Pecka u Nové Paky, Holiday Park Liščí Farmu u Vrchlabí, nádherné Obří akvárium v Hradci Králové, úžasnou Dělostřeleckou tvrz Dobrošov i známý Ratibořický zámek a Babiččino údolí.

Výlety v Libereckém kraji

Hlavním symbolem Liberce i Libereckého kraje je zdálky viditelný horský hotel Ještěd s televizním vysílačem. Vyrazte na místo s názvem Pytloun má děti rád, kde se můžete i ubytovat. Nevynechejte hrad Lemberk a zastavte se U Zlaté brány, kde je restaurace a apartmány nebo v hotelu Antonie ve Frýdlantu. Hrad Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje založený na třech pískovcových skalách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.