Nejlepší pohádkové knížky

Děti je dobré vést ke čtení. Díky knížkám se naučí poznávat svět přes obrázky a později i skrze písmena. Rozšíří si obzory, fantazii i slovní zásobu. Jakmile sami začnou číst, osvojí si i gramatiku. Můžete je vést ke vzdělání pomocí dětských knih, rozvíjet je a hrát si s nimi třeba přes pohádky pro malé děti.

Kde si Píťa zchladí tlapky?

Poutavé příběhy o přírodě, ze kterých se malé děti hodně naučí, napsali manželé Catrin a Peter Wohlleben. Společně vytvořili leporelo s krátkými čtivými texty s názvem Kde si Píťa zchladí tlapky? Děti poznají hajného Petra a veverčáka Píťu, kterým je v parném létě pořádné horko a tak se vydávají zchladit do lesa. Tam potkávají různá zvířátka, která jim prozrazují, co jim v horku nejvíce pomáhá na ochlazení. Přečtete dětem poutavý a poučný příběh doplněný krásnými ilustracemi od Stefanie Reich. Ve skrytých okéncích mohou děti odkrývat tajemství zvířátek.

Velká knížka NA DOBROU NOC pro malé vypravěče

Mezi velkoformátová leporela, která se v posledních několika letech stala hitem, patří kniha s názvem Velká knížka NA DOBROU NOC pro malé vypravěče. Dvojstrany plné velkoformátových ilustrací dětem ukazují plno zajímavých scén. Můžete s dětmi hledat různé věci, zvířátka a postavičky, sledovat a co právě dělají. Jaký příběh budete dětem vyprávět a o čem vlastně bude, bude jen na vás. Děti si rády prohlížejí obrázky a rozvíjí fantazii nad neuvěřitelné příběhy.

Pohádkosnění

Pokud mají vaše děti problémy s usínáním, v noci se budí a spí neklidně, spánková terapeutka Lenka Medvecová Tinková pro ně napsala knížku Pohádkosnění. Ta přináší 14 pohádek pro malé děti elegantně protkané emocemi a potížemi, které často dětem brání v klidném spánku. V knížce jsou pohádky o trpělivosti, zklidnění myšlenek, sourozenecké spolupráci, práci se sny a myšlenkami, osamostatňování i sebedůvěře. Laskavé příběhy děti uklidní a ukolébají ke klidnému spánku. Pomohou jim vyrovnat se s častými problémy provázejícími změny v životě dětí od 3 do 6 let.

Kdopak se tu chechtá? Chodí mýval brzy spát? Musí si lvi stříhat hřívu? Copak ze mě bude?

Série knížek, které naučí děti milovat přírodu, autorů S. Ernsten a T. Pahlke zahrnuje knihy: Kdopak se tu chechtá? Chodí mýval brzy spát? Musí si lvi stříhat hřívu? a Copak ze mě bude? Krásná ilustrovaná encyklopedie určená dětem od 4 let přináší dvoustrany se zvířátky se spoustou zajímavostí. Třeba kolik mají zubů, k čemu mají kly, nebo k čemu používají ocas. Poutavé texty s krásnými ilustracemi zvířat děti okamžitě zaujmou. Naučná publikace má podobu originálních pohádek pro děti. Pokud zrovna nestíháte dětem číst, vyzkoušejte youtube pohádky.

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem od Lenky Jakešové osloví malé děti. Můžete jim číst krásné pohádky před spaním. Snovík za dětmi přišel z planety snění plné bezbřehé fantazie, kde se může úplně všechno. V knížce se jeden chlapec o prázdninách docela nudí, Snovík jej vezme do svého úžasného světa a ukáže mu, že snění je nádherná zábava a opravdové dobrodružství. Krátké a poutavé kapitolky motivují děti k pokračování ve čtení. Děti se díky knížce nebudou ani chvilku nudit. Příběhy našich autorů představují i české TV pohádky  v televizi.

Řemeslné pohádky

Řemeslné pohádky od autorky Sandry Dražilové Zlámalové se řadí mezi knihy pro nejmenší. Pohádky jsou rozděleny na jednotlivé kapitoly a každá pohádka poutavě představí jedno řemeslo. Příběhy se snadno čtou, jsou krátké, asi na dvě až tři stránky, dají se tedy číst i před spaním a děti se s pohádkovými příběhy rozhodně nenudí. Krátké kapitolky motivují k tomu, aby si děti chtěly přečíst další pohádku. U předškolních dětí má velký úspěch. Je psána opravdu čtivě a zaujme i malé děti.

O díře z trychtýře

Autor Petr Stančík vytvořil unikátní artovou pohádkovou knihu. Místo hlavního hrdiny má jen jednu díru skrz knihu, přes kterou děti mohou foukat bubliny nebo pít brčkem. Napínavý příběh se odehrává v gastrokosmu v kuchyni, kde díra hledá planetu, na které žijí její kamarádky. Autor knihy Petr Stančík je držitel ceny Magnesia Litera za román pro dospělé Mlýn na mumie a výtvarnice Toy Box získala Zlatou stuhu za celostránkové ilustrace komiksu Moje kniha Vinnetou.

Áďa spadla do kanálu

Pokud chcete dětem předat znalosti z historie formou pověstí, neměla by vám doma v knihovně chybět okouzlující kniha Áďa spadla do kanálu. Autorka Sylva Francová vám představí holčičku Áďu, která spadne do kanálu a díky tomu se dostane do staré Prahy. Pozná nové přátele a plno zajímavostí z pražských dějin. Potká se s alchymisty i Golemem. Velkoformátové strany jsou plné nádherných a originálních ilustrací s kratšími texty, díky kterým se děti ponoří do příběhu až po uši.

Bobři jsou dobří

Kniha od autorky Petry Santlerové s názvem Bobři jsou dobří, s ilustracemi Marie Koželuhové, dětem představí malého bobra Béďu a jeho rodinu, která se přestěhuje z velkoměsta na okraj Malešovic. Tam si postaví nový dům a poznávají nové kamarády. Seznamují se s různými zvířátky a zažívají spoustu dobrodružství. Díky poutavým příběhům se o bobrech děti dozví, kde vlastně bydlí, co jí, jak se chovají, k čemu používají ocas a proč koušou dřevo. Pohádky děti opravdu baví.

Příhody placatého čumáčku

Pro malé milovníky psů je tu knížka Příhody placatého čumáčku od české autorky Anny Beatrix Bártovék která vypráví příběh malého boxeřího štěňátka Baronka od narození po dospívání. Malé štěně musí chodit do psí školky, učit se a poznávat svět kolem sebe. Musí také dobře jíst, aby správně rostl, a když onemocní, stará se o něj hodná babička. Doprovází ho velký psí kamarád, labrador Lord, a učí ho, o čem je život, ale i lumpárny. Děti se zasmějí a naučí se, jak se starat o pejsky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *