Nejlepší rodinné parky: Který navštívit?

Pokud hledáte perfektní dovolenou s dětmi u nás, jistě chcete najít něco výjimečného. Zkuste třeba Wellness hotel Vista na Dolní Moravě. Zážitkové rodinné parky si děti zamilují. Garance pobytu je samozřejmostí.

Wellness hotelu Vista na Dolní Moravě

Na dovolenou v Horském resortu Dolní Morava opravdu nezapomenete. Přijeďte se projet na Mamutí horské dráze, vyrazte na kole na traily ušité na míru dětem i juniorům, vystoupejte pomocí lanovky na Stezku v oblacích, ze které jsou nádherné výhledy do okolí. Ve Wellness hotelu Vista vás čeká dokonalá rodinná dovolená. Mamutíkův vodní park, hravá řeka a Mamutíkova louže pobaví malé i velké.  Je zde lesní zážitkový park s dětským lanáčkem, pískový svět, dvoupatrový obří mamut s nejdelší skluzavkou ve tvaru chobotu na světě, letní tubing i bobová dráha. V ceně pobytu jsou zahrnuty vstupy do těchto zábavních parků.

Můžete být malým včelařem, výrobcem produktů z vosku, pěstitelem bylinek nebo permoníkem ve štole. Vyrobíte si domácí máslo, esenci z přírodních éterických olejů i mateřídouškovou limonádu. Vypravíte se za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce zdejších hor. Čekají vás animační programy, hry, soutěže, kreativní dílničky, pohybové aktivity i čtení na dobrou noc. Až budete chtít odpočívat, vyrazíte na piknikovou stezku. Na recepci hotelu si vyzvednete piknikový koš, kde je pečené kuře, víno, deka a překvapení.

Zábavní rodinný park Robinson Jihlava

Rodinný park Robinson je největší indoorový zábavní park v Kraji Vysočina a rozkládá se na ploše 2 500m². Najdete zde desítky originálních atrakcí a všechny jsou přístupné dětem i dospělým. Součástí parku je výborná restaurace a komfortní zázemí pro dospělé. Děti si mohou zařádit v herně a dospělí si mohou v klidu povídat u kávy a ochutnat luxusní čokoládu v kavárně Budík, nebo surfovat na internetu. Dospělí si zde mohou zařádit s dětmi, což moc parků neumožňuje.

Čeká vás rychloskluzavka s tobogánem, kde můžete prozkoumat džungli chodeb, prolézaček, žebříků a tobogánů a zažijete pocit volného pádu. K dispozici je laserová i kanónová střelnice na lodi Bounty, žravá loď piráta Johna, věčně hladová lebka, která sežere děti i rodiče, slavnostní pirátská chýše, nebeské trampolíny, lepkavé pavoučí kokony, kde se obřích kokonech můžete vydat na průzkum i odpočívat, protože se pavouk už odstěhoval, vulkán na ostrově Robinson s vyhlídkou, stezka přidrzlých opic, růžová komnata pirátovy dcery, gladiátorské zápasy v kulokleci, bludný Bermudský labyrint i labyrint pro pirátí miminka, závodní dráha pirátů silnic i relax zóna.

Mirákulum

Oblíbený rodinný areál v Milovicích nabízí spoustu dobrodružství. Vyberou si všichni, od batolat přes teenagery, rodiče až po dědečky a babičky. Vodní svět přináší zábavu ve formě vodních radovánek a her s vodou. Pod vodopádem se nachází jezírko, ze kterého se rozlévají říčky a potůčky, kde děti pomocí hrází tvoří tůně, mění směr jejich toku nebo je přečerpávají pomocí Archimédových šroubů. Děti milují atrakci s kyblíky ve výšce, které se postupně plní vodou a náhodně se převrhávají a polévají ty, co stojí pod nimi. K osvěžení slouží vodotrysky.

S nejmenšími navštivte vesničku s barevnými domečky propojenými mostky a lávkami s herními prvky jako je otočné pexeso. Symbolem parku je obří hrad s osmi věžemi, který mohou děti prolézat a užívat si herní prvky. Najdete tu spoustu prolézaček, houpaček, skluzavek, provazových tunelů, lanový park, trampolíny, lesní město i mini ZOO. Zavítejte i do podzemního labyrintu. Nechybí naučné zahrady, kde se děti seznámí se zemědělskými plodinami a naučná lesní stezka. Hřbitov odpadků ukazuje, jak dlouho trvá, než se v přírodě rozloží třeba PET lahev.

Farmapark Soběhrdy

Areál nedaleko středočeského Benešova nabízí příjemný rodinný výlet a pobyt v přírodě uprostřed malebné krajiny na čerstvém vzduchu. Žijí tu zvířata ze všech koutů světa, prohlédnete si buvoly, klokany, vysokohorské krávy, pštrosy, velbloudy, lamy, oslíky i muflony. Některá zvířata jsou tak ochočená a nechají se pohladit nebo v doprovodu ošetřovatele i nakrmit. Po hladině rybníka se můžete svézt v plovoucích kruzích nebo si zařádit na tubingové nebo traktůrkové dráze.

Nechybí nafukovací trampolíny, lanové hřiště, pískoviště, vodní svět, houpačky a krytá herna. Uděláte si piknik v trávě a u ohnišť si opečte buřtíka. Posedíte si v houpacích sítích a pro trochu adrenalinové zábavy zkusíte jízdu na džípu. Expedice Farma Jeepů vede po speciální dráze a během projížďky se mezi vámi navíc budou volně procházet zvířata, stejně jako na safari.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *