Nejlepší rodinné parky: Který navštívit?

Pokud hledáte perfektní dovolenou s dětmi u nás, jistě chcete najít něco výjimečného. Zkuste třeba Wellness hotel Vista na Dolní Moravě. Zážitkové rodinné parky si děti zamilují. Garance pobytu je samozřejmostí.

Wellness hotelu Vista na Dolní Moravě

Na dovolenou v Horském resortu Dolní Morava opravdu nezapomenete. Přijeďte se projet na Mamutí horské dráze, vyrazte na kole na traily ušité na míru dětem i juniorům, vystoupejte pomocí lanovky na Stezku v oblacích, ze které jsou nádherné výhledy do okolí. Ve Wellness hotelu Vista vás čeká dokonalá rodinná dovolená. Mamutíkův vodní park, hravá řeka a Mamutíkova louže pobaví malé i velké.  Je zde lesní zážitkový park s dětským lanáčkem, pískový svět, dvoupatrový obří mamut s nejdelší skluzavkou ve tvaru chobotu na světě, letní tubing i bobová dráha. V ceně pobytu jsou zahrnuty vstupy do těchto zábavních parků.

Můžete být malým včelařem, výrobcem produktů z vosku, pěstitelem bylinek nebo permoníkem ve štole. Vyrobíte si domácí máslo, esenci z přírodních éterických olejů i mateřídouškovou limonádu. Vypravíte se za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce zdejších hor. Čekají vás animační programy, hry, soutěže, kreativní dílničky, pohybové aktivity i čtení na dobrou noc. Až budete chtít odpočívat, vyrazíte na piknikovou stezku. Na recepci hotelu si vyzvednete piknikový koš, kde je pečené kuře, víno, deka a překvapení.

Zábavní rodinný park Robinson Jihlava

Rodinný park Robinson je největší indoorový zábavní park v Kraji Vysočina a rozkládá se na ploše 2 500m². Najdete zde desítky originálních atrakcí a všechny jsou přístupné dětem i dospělým. Součástí parku je výborná restaurace a komfortní zázemí pro dospělé. Děti si mohou zařádit v herně a dospělí si mohou v klidu povídat u kávy a ochutnat luxusní čokoládu v kavárně Budík, nebo surfovat na internetu. Dospělí si zde mohou zařádit s dětmi, což moc parků neumožňuje.

Čeká vás rychloskluzavka s tobogánem, kde můžete prozkoumat džungli chodeb, prolézaček, žebříků a tobogánů a zažijete pocit volného pádu. K dispozici je laserová i kanónová střelnice na lodi Bounty, žravá loď piráta Johna, věčně hladová lebka, která sežere děti i rodiče, slavnostní pirátská chýše, nebeské trampolíny, lepkavé pavoučí kokony, kde se obřích kokonech můžete vydat na průzkum i odpočívat, protože se pavouk už odstěhoval, vulkán na ostrově Robinson s vyhlídkou, stezka přidrzlých opic, růžová komnata pirátovy dcery, gladiátorské zápasy v kulokleci, bludný Bermudský labyrint i labyrint pro pirátí miminka, závodní dráha pirátů silnic i relax zóna.

Mirákulum v Milovocích

Oblíbený rodinný areál v Milovicích nabízí spoustu dobrodružství. Vyberou si všichni, od batolat přes teenagery, rodiče až po dědečky a babičky. Vodní svět přináší zábavu ve formě vodních radovánek a her s vodou. Pod vodopádem se nachází jezírko, ze kterého se rozlévají říčky a potůčky, kde děti pomocí hrází tvoří tůně, mění směr jejich toku nebo je přečerpávají pomocí Archimédových šroubů. Děti milují atrakci s kyblíky ve výšce, které se postupně plní vodou a náhodně se převrhávají a polévají ty, co stojí pod nimi. K osvěžení slouží vodotrysky.

S nejmenšími navštivte vesničku s barevnými domečky propojenými mostky a lávkami s herními prvky jako je otočné pexeso. Symbolem parku je obří hrad s osmi věžemi, který mohou děti prolézat a užívat si herní prvky. Najdete tu spoustu prolézaček, houpaček, skluzavek, provazových tunelů, lanový park, trampolíny, lesní město i mini ZOO. Zavítejte i do podzemního labyrintu. Nechybí naučné zahrady, kde se děti seznámí se zemědělskými plodinami a naučná lesní stezka. Hřbitov odpadků ukazuje, jak dlouho trvá, než se v přírodě rozloží třeba PET lahev.

Farmapark Soběhrdy

Areál nedaleko středočeského Benešova nabízí příjemný rodinný výlet a pobyt v přírodě uprostřed malebné krajiny na čerstvém vzduchu. Žijí tu zvířata ze všech koutů světa, prohlédnete si buvoly, klokany, vysokohorské krávy, pštrosy, velbloudy, lamy, oslíky i muflony. Některá zvířata jsou tak ochočená a nechají se pohladit nebo v doprovodu ošetřovatele i nakrmit. Po hladině rybníka se můžete svézt v plovoucích kruzích nebo si zařádit na tubingové nebo traktůrkové dráze.

Nechybí nafukovací trampolíny, lanové hřiště, pískoviště, vodní svět, houpačky a krytá herna. Uděláte si piknik v trávě a u ohnišť si opečte buřtíka. Posedíte si v houpacích sítích a pro trochu adrenalinové zábavy zkusíte jízdu na džípu. Expedice Farma Jeepů vede po speciální dráze a během projížďky se mezi vámi navíc budou volně procházet zvířata, stejně jako na safari.

Zábavní park Šikland

Zábavní park Šikland je asi největší zábavní park v Česku. Součástí areálu s westernovým městečkem je obrovské množství nejrůznějších atrakcí. Na zdejších pastvinách můžete obdivovat koně i oblíbené oslíky a malé děti tu mohou krmit si kozy. Využít můžete také půjčovnu kostýmů a obléct sebe i své děti do dobových převleků. Navíc je tu i lanový park, skákací hrady, zrcadlový labyrint a vláčky.

V Šiklandu také najdete přírodně řešený aquapark v místním biotopu s velmi pozvolným vstupem do vody. Vstupné do aquaparku se platí zvlášť. Vzhledem k velkému množství atrakcí můžete v Šiklandu s dětmi strávit celou dovolenou a užít si adrenalin naplno.

TOBOGA Fantasy Praha

Pokud chcete vyrazit s dětmi za zábavou za nepříznivého nebo chladného počasí, vyzkoušejte areál TOBOGA Fantasy v Praze. Vnitřní zábavní park nabízí spoustu zajímavých atrakcí pro děti každého věku. Součástí je vnitřní lanová dráha, několik tobogánů a Obří Megaskluzavka. Vyzkoušet si můžete oblíbený tubing, kde si užijete adrenalinovou jízdu na sjezdové dráze s nafukovacími koly.

Navíc s dětmi oceníte možnost vyzkoušet si třeba virtuální realitu nebo navštívit 7D kino. Děti zaujmou i elektrická autíčka, bobovou dráhu, jump park, vulkán, tobogány, balonkové fontány nebo stolní fotbálek a mnoho dalších her.

TOBOGA Bongo v Brně

Navštívit můžete také areál TOBOGA Bongo Brno, což je vnitřní zábavní park pro celou rodinu na ulici Pražákova. Mezi atrakce se řadí hned několik nafukovacích skluzavek, prolézaček, skákacích hradů a lanových drah a malé děti si mohou zaskákat v jump parku. Nechybí ani lezecká stěna a projížďky v autíčku.

V TOBOGA Bongo Brno si na své přijdou nejmenší děti do 2 let věku i starší děti. Ty malí mají vstupné zdarma a připraveno je tu pro ně hned několik atrakcí. Přímo v areálu si také pro své ratolesti můžete uspořádat dětskou oslavu.

Zážitkový park Zeměráj

V zábavním parku Zeměráj na vás čeká spousta zážitků pro celou rodinu. Tento přírodní park vznikl v krajině prastarých žulových balvanů. Areál připomíná vesnici raného středověku a jeho součástí je například unikátní asi kilometr dlouhá přírodní stezka naboso, na které si procvičíte chodidla.

Děti si užijí zábavu ve velkém dřevěném bludišti a na několika přírodních hřištích, která mají různá zaměření. Nechybí ani naučné prvky, úkoly a hlavolamy, u kterých si budou lámat hlavu děti i dospělí. Odpočinout si můžete v malebné hospůdce v usedlosti s roubeným domem z roku 1640.

IQ Landia a IQ Park v Liberci

zábavním parku IQ Landia můžete poznávat vědu hravou formou. Jednotlivé expozice se týkají matematiky, lidského těla, našich smyslů, živlů, kosmonautiky i vědy, která se prolíná do našeho domova. Součástí jsou zábavné domácí pokusy, pracovní listy nebo Křišťálová stezka, která vypráví příběh českého skla.

IQ Park má 4 patra a nabízí unikátní interaktivní exponáty, které podporují dětskou fantazii i zvídavost. Vyzkoušejte si třeba, co se stane s televizorem v blízkosti magnetu. Děti si mohou vyzkoušet nejrůznější optické klamy, podívat se do laboratoře nebo si poskládat model vnitřních orgánů.

FunPark Žirafa v Praze i v Ostravě

FunPark Žirafa se řadí k největším zábavním parkům v České republice, které si děti užijí naplno. Malým návštěvníkům nabízí více než 90 různých atrakcí, ze kterých děti určitě zaujme zejména největší dětská prolézačka v Evropě a vysoce moderní a unikátní 9D kino. Kromě toho se můžete s dětmi těšit na spoustu tobogánů, prolézaček, nafukovacích skluzavek a dalších herních prvků.

Malé děti si užijí dovádění ve vnitřním koutku plném malých balónků, pro které je tu speciální koutek i několik atrakcí. Nechybí ani interaktivní hry, které pomáhají rozvíjet fantazii, postřeh i koordinaci pohybů. A pokud zrovna nemáte zrovna cestu do Prahy, FunPark Žirafa se nachází i v Ostravě.

DinoParky v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a Vyškově

Pokud chcete dětem ukázat, jak kdysi žili dinosauři, vyzkoušejte to v některém DinoParku, kde si můžete prohlédnout jejich repliky v životní velikosti. Děti se zabaví a odnesou si zajímavé vědomosti a zjištění o historii naší planety. V DinoParku můžete využít i 3D kino s promítáním krátkých filmů o dinosaurech. V každém areálu je několik dětských hřišť, restaurací a občerstvovacích stánků.

DinoParcích se každoročně vytváří nové modely a scény, díky čemuž si jejich návštěvu můžete vychutnat i opakovaně. Aktuálně můžete DinoParky navštívit ve městech Praha, Ostrava, Liberec, Plzeň a Vyškov. Navštívit můžete i zajímavé zábavní parky v Německu nebo zábavní parky v Polsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.