kam s dětmi tento víkend

Kam na dovolenou s dětmi

Kam s dětmi na dovolenou?

No to je mi otázka! Přece do pohádky! A vezměte s sebou babičku a dědu. Zrovna dnes jsem viděla, jak jedna babička seděla v lavici vodnické školy profesora Žabince a náramně se bavila. A nebyla sama. Velcí i malí se proměnili v okouny, štiky a potápníky a společně se učili, co takový vodník musí umět, aby se stál právoplatným ochráncem vodní říše. Prázdniny teprve začínají a v pohádkové říši Fábula začaly po vodnicku, mokře. Výlet do pohádkové říše Fábula můžete spojit třeba se svou dovolenou. Přečtěte si naše tipy na dovolenou s dětmi v ČR.

Na začátku byl sen. Vytvořit pohádkový svět, kam by se mohly děti opakovaně vracet a české pohádky zažívat na vlastní kůži. Po čtyřech letech vítá pohádková říše Fábula své návštěvníky s dalšími atrakcemi a pohádkové bytosti už jsou v Kamenici nad Lipou jako doma. Sklepení, ve kterém vznikl pohádkový svět krále, vodníka, čerta, ježibaby doplnily velké společenské hry. Díky nim je vaše otázka: „kam s dětmi na dovolenou“, zodpovězena. Agentura Dobrý den zapsala obří kuličky, kostky, dámu, pexeso, domino, člověče, nezlob se! a logik do české knihy rekordů.

Letní dovolená s dětmi

Celé léto připravil Fábula bohatý doprovodný program. Každý týden bude patřit jiné kulturní akci, kde najde svoje místo i oslava narození Karla IV. Sto let stará budova bývalého soudu a skláren poskytuje příjemný chládek pro horké letní dny. Svoji letní dovolenou s dětmi si můžete do Fábuly naplánovat na celý den. Během čtyř let postupně vznikla cukrárna, tvořivé dílny, hlavolamy. Nově bludiště s hradem pod velkou borovicí, místnost pro divadlo, zvěřinec s prasátky, kozami a ovečkami a dětský koutek s prolézačkami. Celá vaše rodina musí určitě navštívit hospodu u loupežníka Bambitky a alespoň jednou za rok společně poctivě ohlodat žebra v pravém dobovém hostinci. A překvapení na závěr. Letošním patronem Fábuly je herec Josef Dvořák. Michaela Kuklová, jako nejkrásnější česká princezna, přijede dokonce osobně. Tak hurá do pohádky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek