Kam na dovolenou s dětmi: Jaké jsou možnosti?

Někdo jezdí s dětmi na hory, jiný k rybníku nebo k moři. Každé místo může být pro děti zábava, podpoříte jejich vývoj i zdraví. Kam a proč s dětmi vyrazit?

S dětmi k moři

Kde jinde se naučit plavat, než u slaného moře, kde voda díky soli krásně nadnáší a pro dítě bude plavání jednodušší. Dítě jen připravte na to, že sůl může v očích trochu štípat a upozorněte je na vlny. Vyberte si písečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Ve vodě si s dětmi můžete hrát a plavání pro ně bude zábavnější. Díky vlhkému mořskému vzduchu uděláte dobře pro dýchací cesty. Vzduch obsahuje sůl a minerály a pomáhá zvlhčovat sliznice dýchacích cest. Výborně se zde dýchá i alergikům a moře má i dezinfekční účinky. Mořská voda pomáhá na kožní problémy, ekzémy a lupénku. Dopřejte dětem zážitky. Pláž je jedno velké pískoviště s kamínky a mušlemi. Větší děti mohou nasadit šnorchl a pozorovat mořské živočichy pod hladinou nebo brázdit vlny. Najdete zde také různé skluzavky, průlezky a vodní atrakce.

Na hory i v létě

V létě si na horách užijte si nádherné výhledy, horské túry a slunce. V letní sezóně se zdejší lyžařská střediska mění ve sportovní areály. Na horské štíty můžete vyšplhat, nebo se nechat vyvézt lanovkami za turistikou po hřebenech hor. Místní střediska vás překvapí množstvím outdoorových aktivit a atrakcí. Užijete si adrenalinové jízdy na horských kárách, lanové parky, bobové dráhy i půjčovny horských kol a koloběžek. Pro děti jsou na horách připraveny zajímavé pohádkové a naučné stezky. Hory jsou vybaveny dobrým zázemím a službami, nechybí ani bazény a Aquaparky. Najdete zde zábavu za každého počasí. Pobyt venku prospěje zdraví a zlepšíte si i fyzickou výkonnost. Ubytování je v různých cenových kategoriích i pro rodiny s dětmi.

Koupání u jezera

Můžete vyrazit ke spoustě jezer, na přehradu Lipno nebo třeba k Máchovu jezeru. Pro ty, kteří chtějí trávit léto u vody, v chatě nebo pod stanem, je u nás spousta krásných míst. Večer u ohně má kouzelnou atmosféru. Vyrazte na pěší výlety i na cyklovýlety. Můžete si půjčit kola i koloběžky. Na spoustě míst jsou kromě turistických tras a cyklotras i naučné stezky. U jezer najdete často i hřiště, skluzavky nebo lanové parky

S dětmi do města

Pokud během roku žijete na venkově, vezměte děti do města. Projděte historické budovy, hrady, zámky, muzea a výstavy. Dopřejte si občerstvení v restauraci a zákusky či zmrzlinu v cukrárně. Vyzkoušejte aquaparky, zrcadlové sály, interaktivní výstavy a zábavné parky, planetária a herny. Objevte únikové hry, lezecké stěny a lanová centra. Dopřejte dětem změnu. Můžete využít auto, hromadnou dopravu, vydat se na kole, koloběžce i pěšky. U nás je mnoho krásných měst, které stojí za to vidět.

Z města na vesnici či do lesa

Pokud naopak žijete celý rok ve městě, vyvezte děti na čerstvý vzduch na venkov. Venkovské stavení nebo chata u lesa pro ně budou vítanou změnou. Zapátrejte, kde jsou různé statky se spoustou zvířat nebo hřebčíny s projížďkami na koních. Nechte děti běhat bosé po trávě nebo šplhat po stromech, užijte si večerní ohýnek a koupáníjezeře či řece. Spírejte borůvky, lesní jahody i houby. Objevte opuštěné hrady, turistické trasy či cyklostezky. Můžete si půjčit kola i koloběžky. Fantazii se meze nekladou.

Vyrazte do zábavního parku

Jestliže jsou vaše děti hravé, zapátrejte, kde jsou zábavní centra s venkovními i vnitřními atrakcemi. Venku mohou jezdit vláčky a frčet kolotoče, jinde najdete bombastické skluzavky, balonky, lezecké stěny, prolézačky, trampolíny a mnoho dalších atrakci. Hledejte interaktivní výstavy a prvky. Vydejte se do rodinného centra s únikovými hrami a tvořivými dílnami pro kreativní děti. Oblíbená jsou lanová centra i bobové dráhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *