Hansa-park

Zábavní parky v Německu

Zábavní parky v Německu jsou velmi oblíbené. Užijete si v nich notnou dávku zábavy, dobrodružství a adrenalinu. Jsou ve všech spolkových zemích Německa, nejvíce je jich v Bavorsku, a pokud už jste projeli zábavní parky v Česku, není to moc daleko. Máme pro vás 10 tipů na ty nejlepší zábavní parky v Německu.

1. Legoland Deutschland Resort

Legoland leží v polovině cesty mezi Mnichovem a Stuttgartem u městečka Günzburg a užijete se zde spoustu zábavy a adrenalinu. Autem z Prahy je to 4,5 hodiny. Jsou tu úžasné modely z lega, vodní a jiné atrakce, horské dráhy i podmořský svět. Cena online vstupenky je 39,5 eur bez ohledu na věk a děti do 3 let mají vstup zdarma. Parkování je 6 eur. Otevřeno denně 10:00 – 19:00 hodin.

Legoland Deutschland Resort

2. Europa Park

Europa park je největší zábavní park v Německu otevřený i v zimě. Leží poblíž města Rust u hranic s Francií a z Prahy je to 6,5 hodiny. Je rozdělen na 15 částí se specifickou architekturou i gastronomií dané země a je tu i středověká restaurace. Oceníte horské dráhy včetně jedné z nejrychlejších na světě, vodní park, 4D kino i zimní stadion s lední show a dalšíatrakce. Děti do 4 let a do 12-ti let, které mají ten den narozeniny vstup zdarma. Cena vstupenky je 55 eur a parkování 7 eur.

Europa Park

3. Tropical Islands

Tropical Islands patří mezi největší kryté aquaparky na světě a jde o největší evropský tropický resort. Leží 70 km jižně od Berlína a z Prahy je to autem za 3 hodiny. Je tu krytý deštný prales, wellness, bazén ve tvaru laguny, umělá pláž, největší vodní tobogán v Německu i ubytování. Cena vstupenky je 39,5 eur a děti do 5 let mají vstup zdarma. Na náramek se načítá útrata a zaplatíte při odchodu.

Tropical Islands

4. Heide Park

Heide Park najdete u města Soltau, 60 km jižně od Hamburku. Z Prahy je to autem 6,5 hodiny. Jeden z nejoblíbenějších zábavních parků v Německu nabízí asi 50 atrakcí včetně největší dřevěné horské dráhy na světě. Oceníte adrenalin na atrakci Scream s volným pádem ze 71 m a rychlostí 100 km/hod, unikátní show s delfíny nebo skvělé pirátské představení. Zábavu najdou děti i dospělí. Cena online vstupenky je 55 eur, děti do 4 let mají vstup zdarma a parkování 7 eur.

Heide Park

5. Playmobil Fun Park

Playmobil Fun Park leží 15 km od Norimberku a z Prahy jste zde za 3 hodiny 15 minut. Zábavní park je plný německých hraček Playmobil, které se vyrábějí vedle ve městě a je ideální pro rodiny s dětmi od 4 do 10 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma, denní vstup je 10 eur a parkování od 1 do 3 eur. Je tu pirátské jezero, hrad, zámek, westernové městečko, dinopark, minigolf, skluzavky a atrakce.

Playmobil Fun Park

6. Bayern Park

Bayern Park u českých hranic mezi Pasovem a Řeznem a z Prahy sem přijedete a 3 hodiny a 25 minut. V zábavním parku je více než 80 atrakcí pro děti od 4 let do 14 let, ale zabaví se tu i menší děti v batolecí vesničce, na dětském vláčku pro nejmenší či v ZOO. Oceníte horskou dráhu i rafting na divoké řece. Denní vstup je 25 eur, děti do 100 cm zdarma a parkování také zdarma.

Bayern Park

7. Phantasialand

Phantasialand leží u města Brühl kousek od Kolína nad Rýnem, z Prahy je to autem 7 hodin 20 minut a patří mezi nejlepší evropské zábavní parky. Je rozdělen na 6 částí se specifickými atrakcemi a kulisami. Oceníte horskou loopingovou dráhu Black Mamba, divokou řeku River Quest, důlní vláček Colorado Adventure, 4D kino i atrakce pro nejmenší a různá zábavná show. Denní vstup je 33,5 eur, děti do 7 let mají vstup zdarma a parkování stojí 7 eur.

Phantasialand

8. Erlebnispark Tripsdrill

Erlebnispark Tripsdrill leží u Stuttgartu ve městě Cleebroon. Autem z Prahy je to 4 hodiny 45 minut. Byl postaven už v roce 1929 a je nejstarší v Německu. Projet se můžete na dřevěné horské dráze ve vanách i středověkých sáních. Je tu přes 100 atrakcí, vodní atrakce, volný pád z výšky 15 m, horské dráhy i dětská ZOO, kde nakrmíte vlky i medvědy. Pro dospělé je tu muzeum vína Vinnarium s degustací. Denní vstup je 35,5 eur, děti do 4 let zdarma a parkování jetaké zdarma.

Erlebnispark Tripsdrill

9. Churpfalzpark

Churpfalzpark leží u města Cham a autem z Prahy je to 2 hodiny 40 minut. Čeká vás jízda v kočáře, dračí dráha, autodrom, čtyřkolky, trampolíny a kolotoče, mini volný pád, vodní atrakce, zrcadlový labyrint i květinová zahrada. Park pro menší děti je větší než Legoland a otevřený duben říjen za 20 eur. Do 3 let a v den narozenin do 13 let má dítě vstup zdarma, stejně jako parkování. Vstupenky lze rezervovat na emailu [email protected] a české lince +49 15110621305.

Churpfalzpark

10. Hansa-park

Hansapark je vhodný pro menší děti a leží 80 km od Hamburku. Autem z Prahy je to 7 hod a 10 minut. Jsou tu horské dráhy, vodní dráhy, kolotoče, lanová centra, 4D kina, laserová show i živá představení se zvířátky. Denní vstup je 39,5 eur, děti do 4 let mají vstup zdarma a parkování také zdarma. Pokud se vám to zdá přece jenom daleko, zkuste zábavní parky v Polsku.

Hansa-park

Často kladené otázky

Co musí mít dítě při cestě do zahraničí?

Každý občan České republiky včetně nezletilých dětí musí mít při cestách do jiných zemí EU svůj vlastní platný cestovní doklad, tedy cestovní pas nebo občanský průkaz.

Co se vyplatí koupit v Německu?

V Německu výhodněji koupíte prací prášky, čokoládu, Haribo a jiné sladkosti, příkrmy, plenky, rybí konzervy, zmrzliny, kvalitnější uzeniny, sýry i tělovou kosmetiku.

Kolik spolkových zemí má Německo?

Německo se dělí na 16 spolkových zemí: Bádensko-Württembersko (Baden-Württemberg), Bavorsko (Bayern), Brémy (Bremen), Dolní Sasko (Niedersachsen), Hamburk (Hamburg), Hesensko (Hessen), Rýnsko-Falc (Rheinland-Pfalz), Sársko (Saarland), Severní Porýní-Vestfálsko (Nordrhein-Westfalen), Šlesvicko-Holštýnsko (Schleswig- -Holstein) v bývalé SRN do roku 1990, Braniborsko (Brandenburg), Durynsko (Thüringen), Meklenbursko (Mecklenburg), Sasko (Sachsen), Sasko-Anhaltsko (Sachsen-Anhalt, vytvořeny roku 1990 na území bývalé NDR), sjednocený Berlín (Berlin) jako nynější hlavní město.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.