Chorvatsko s dětmi

Chystáte se s dětmi v létě s dětmi do Chorvatska, ale váháte nad lokalitou? Usnadněte si rozhodování a objevte nejhezčí místa a pláže jako stvořené pro rodiny s dětmi. Najdete mezi nimi oblíbené oblázkové i písečné pláže s křišťálově čistou vodou a s pozvolným vstupem do moře.

Istrie – nejkratší cesta a moderní letoviska

Istrie je nejsevernější část Chorvatska, kam cestování s dětmi do zahraničí trvá nejkratší dobu a je tu nejvíc pláží s Modrou vlajkou. Pobřeží je skalnaté, moře hlubší, pláže většinou betonové, část s pískem a drobnými kamínky. Pozvolný vstup má pláž v letoviscích Medulin a Umag. V Rabacu je pro rodiny vhodná pláž Lanterna. Mezi další známá letoviska patří Poreč, Novigrad, Vrsar a Rovinj.

Sol Polynesia – Umag

Na severozápadě poloostrova Istrie leží letovisko Umag a 2 km od města v části Katoro je příjemná pláž Polynesia s pozvolným vstupem do moře, která je ze skal, kamínků, písku a část pláže je travnatá. Je tu dětské hřiště, bary a restaurace i zóna pro nudisty. Nechybí sprchy, lehátka, slunečníky a kabinky. Stín je v přilehlém borovicovém lese.

Kvarner – přírodní pláže, půvabné zátoky a ostrovy

Kvarner neboli Kvarnerský záliv zahrnuje pevninskou část i ostrovy. Většina letovisek má lázeňskou tradici, jsou zde krásná historická města a na ostrovech menší klidné osady s nedotčenou přírodou. Pláže jsou tvořené pískem nebo malými kamínky. Odlehlé zátoky, rozmanité skalnaté pobřeží a větrné počasí jsou skvělé pro jachting. K zátoce Kvarner patří ostrovy Cres, Krk, Pag, Rab a Lošinj.

Rajská pláž – Lopar na ostrově Rab

Ostrov Rab ze skupiny kvarnerských ostrovů se zelení a průzračnou vodou má největší a nejznámější kompletně vybavenou písečnou pláž v části Lopar s názvem Rajská pláž. Zátoku s tyrkysovou vodou, jemným pískem a mělkým mořem lemuje borovicový háj poskytující chládek. Nedaleko je sportovní středisko, kde si můžete zahrát tenis, fotbal, basketbal, volejbal, minigolf i stolní tenis.

Severní Dalmácie – divoké vodopády a historická města

Severní Dalmácie se může pochlubit historickými městy, kulturním vyžitím i národními parky. Pobřeží lemují ho malebné pláže a ostrovy Pašman, Dugi otok a Murter s nedotčenou přírodou. Při cestování k moři navštivte další nejznámější pevninská letoviska, jako jsou Nin, Zadar, Zaton, Vodice, Šibenik, Biograd na Moru a Primošten.

Pláž Borik a město Zadar

Pláž Borik leží na severním okraji města 4 km od Zadaru. Pláž s jemnými kamínky má pár písečných a betonových částí i stín z borovic. Jsou tu vodní kola, vodní park s tobogány, skluzavky, dětská hřiště, zábavní park, restaurace, bary, stánky s občerstvením i zmrzlinou. Ze Zadaru přijedete městskou hromadnou dopravou. Další pláže Zaton, Kolovare a Ninská laguna ve městě Nin, 12 km od Zadaru.

Střední Dalmácie – Omišská a Makarská riviéra

Pokud nevítekam k moři, střední Dalmácie se táhne od města Brela až po Gradac a zahrnuje vnitrozemí i ostrovy Hvar a Brač s početnými hrady, restauracemi, bary, obchody a atrakcemi na pláži i ve vodě a pohořím Biokovo, které vytváří nádherné scenérie. Voda tu bývá teplejší než na severu v Istrii. Oblíbenými letovisky jsou Makarska, Omiš, Split, Tučepi, Drvenik, Baška Voda a Podgora.

Na seznam světového dědictví UNESCO bylo zapsáno město Split a jeho 1 700 let starý Diokleciánův palác nebo středověké město Trogir.

Velika Plaža – letovisko Omiš

Letovisko Omiš u ústí řeky Cetiny s pozůstatky opevnění a pevnosti Starigrad nabízí rafting a lanovou dráhu na řece, která vede nad vodou a poskytne nádherné výhledy. Okolí řeky je jako stvořené na romantické procházky. V centru Omiše je písečná Velika Plaža s množstvím aktivit jako volejbal, fotbal, windsurfing, vodní skútr či šnorchlování. Krásné menší pláže jsou v zátokách.

Jižní Dalmácie – azurové pobřeží a tropická vegetace

Jižní Dalmácii charakterizuje malebné středověké město Dubrovník. Cesta sem trvá déle, proto vezměte dětem hry do auta a nezapomeňte si s sebou cestovní doklady. Je tu panenská příroda, teplé moře a pláže, které patří k nejkrásnějším na světě. Najdete tu vybavené pláže i tichá místa. Krásné jsou i ostrovy Korčula, Lastovo a Mljet s národním parkem.

Další krásné pláže pro děti

Pláž Veli Žal – město Mali Lošinj, ostrov Dugi Otok, leží v oblasti Kvarner, bezbariérová

Pláž Plava – letovisko Vodice, s možností půjčení loďky a výletu na ostrovy Prvič, Loguran a Tijat

Vela Plaža – městečko Baška, ostrov Krk, vodní atrakce, tobogán a zábavní Funny přímo u pláže

Dražica – město Biograd na Moru, možnost potápění i tobogán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.