Park Miniatúr Inwałd

Zábavní parky v Polsku

Zábavní parky v Polsku jsou velmi oblíbené a spousta z nich leží blízko našich hranic. Přinášíme vám seznam těch největších a oblíbených. Pokud už jste projeli zábavní parky v Česku, oceníte je i díky dostupným cenám a zažijete zde spoustu adrenalinu i zábavy.

1. Energylandia

Energylandia ve městě Zator je největší zábavní park pro malé i velké v Polsku. Leží ho 60 km od Krakova, z Prahy jste tam asi za 5 hodin a je dělí se na 4 zóny. Nejoblíbenější z více než 80 atrakcí je nejrychlejší a nejvyšší horská dráha Evropy MegaCoaster Hyperion, která klesá z 80 m pod úhlem až 85 º a dosahuje rychlosti 140 km/h. Těšit se můžete na horské dráhy, kolotoče i vodní atrakce, restaurace, kavárny a bary. Děti do 3 let platí 1 PLN, děti do 140 cm, těhotné ženy a senioři nad 65 let 129 PLN a dospělí 179 PLN (940 Kč). Zlevněné dvoudenní vstupné pro děti do 140 cm a seniory je 229 PLN, běžné 319 PLN a parkování stojí 20 PLN.

Energylandia

2. JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów je největší dinopark v Evropě a leží 30 km východně od města Opole a z Prahy je to asi 4,5 hodiny. Rozprostírá se na ploše 40 hektarů a plní zábavní i vzdělávací funkci. Největším lákadlem je přes 250 dinosaurů, 5D kino, zábavní park a pláž se spoustou atrakcí, prehistorické oceárium, tunel času, naučná stezka a velké dětské hřiště. Děti do 3 let platí 1 PLN, zlevněné vstupné 79 PLN a dospělí 89 PLN.

JuraPark Krasiejów

3. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Nejstarší polský zábavní park Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko leží na hranici Chorzowa a Katovic, z Prahy je to asi 4,5 hodiny. Více než 40 atrakcí se dělí na 5 zón. Některé jsou pro děti, jiné rodinné a další extrémní. Kromě ruského kola, šálků a velkých letadel je tu třeba atrakce Lech Coaster, která obdržela cenu za nejlepší horskou dráhu a Diamond River pro sklouznutí do vody z výšky až 12 m. Děti do 3 let platí 1 PLN, děti od 3 do 11 let 119 PLN (online 99 PLN), osoby nad 60 let a těhotné ženy 109 PLN (online 99 PLN), dospělí od 12 let 129 PLN (online 119 PLN), rodinné vstupné 2 dospělí + 1 dítě 309 PLN (online 289 PLN). Narozeninová vstupenka pro děti do 11 let včetně dne narozenin stojí 10 PLN a parkovné 20 PLN.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

4. Świat Marzeń

Park miniatur Świat Marzeń leží u vesnice Inwałd pár km západně od Wadowic a 50 km od Krakowa a z Prahy jste tu za 5 hodin. Uvidíte miniatury známých polských i světových budov. Park má 2 části, Svět v miniaturách a Polsko v miniaturách, nechybí ani lunapark, 5D kino, bludiště a pevnost. Děti do 90 cm platí 1 PLN, dospělí 69 PLN, rodinné vstupné 2+2 je 246 PLN, dvoudenní do 90 cm 2 PLN, dvoudenní běžné 79 PLN a dvoudenní rodinné 286 PLN.

Świat Marzeń

5. GOjump Bielsko-Biała

Trampolínový park GOjump Bielsko-Biała leží jen kousek od hranic s Českou republikou a z Prahy jste tu za 4,5 hodiny. Na své si tu přijdou děti i dospělí, od úplných začátečníků až po zkušené gymnasty. Cena za 1 hodinu 38 PLN (online 35 PLN), za 2 hodiny 58 PLN (online 55 PLN), studentská 26 PLN a rodinná vstupenka 29 PLN (online 26 PLN).

GOjump Bielsko-Biała

6. Inwałd Park

Inwałd Park je obrovský zábavní komplex zahrnující 5 parků v jednom a z Prahy jste tu za 5 hodin. Jeden den na návštěvu více než 70 atrakcí nestačí. Je tu Park Miniatur, Dinolandii, Pevnost Inwald a Park Jana Pavla II, běžné atrakce, kolotoče, skluzavky, housenkové a horské dráhy, kluziště, labyrint, 5D kino i egyptská horová show. Atrakce jsou naučné a interaktivní, hodně se dozvíte o historii a zažijete si ji i na vlastní kůži. Děti do 90 cm mají vstup za 1 PLN, za rodinné vstupné cca 280 PLN. Lanové centrum v dinoparku je pro děti od 150 cm výšky a při vstupu na divokou řeku zaplatíte 12 PLN na osobu.

Inwałd Park

7. Zatorland

Zatorland je vzdělávací komplex 3 zábavních parků u města Zator se spoustou zábavy zahrnující Park Dinosaurů, Park hmyzu a Mytologický park s Lunaparkem. Každý z parků je jedinečný a zve vás k prozkoumání tajemství dávné minulosti, fascinující historie, přírodních krás i relaxace pro celou rodinu. Z Prahy jste tu za 5 hodin. Setkáte se třeba s největším pohyblivým dinosaurem na světě a 5 m vysokým kyklopem. Jednodenní vstupenky jsou od 79,90 PLN a dvoudenní 109,90 PLN. Podrobný rozpis najdete na webu.

Zatorland

8. Rabkoland

Rabkoland ležící u města Rabka-Zdrój je zárukou smíchu a zábavy. Z Prahy sem dorazíte za 5,5 hodiny. Najdete tu Muzeum úsměvů nebo Muzeum rekordů a kuriozit, dům smíchu, palác hrůzy, dům vzhůru nohama, létající autobus, kolotoče, horské dráhy a další atrakce. Pořádá se tu i mistrovství v dojení umělé krávy. Dítě do 90 cm zdarma, do 120 cm 59 PLN, nad 120 cm 69 PLN, seniorská a těhotenská 39 PLN a narozeninová 10 PLN.

Rabkoland

9. Western City Twinpigs

Westernové městečko Western City Twinpigs leží u města Żory, z Prahy jste tu za 4 hodiny a můžete se tu stát kovbojem, indiánem, zlatokopem i dobrodruhem. Oceníte lanový park, pohrajete si s dětmi v lese, zažijete souboj pistolníků, děti se svezou na poníkovi, pohladí si lamu, podojí krávu nebo se svezou na kolotoči. Oceníte střelnici i 5D kino a užijete si přes 40 atrakcí. Dá se tu i ubytovat a levnější vstupenky mají i děti do 100 cm a 130 cm.  Rodinné vstupné 2 + 1 je 200 PLN, 2 + 2 je 260 PLN a 2 + 3 je 285 PLN.

Western City Twinpigs

10. Dream park Ochaby

Dream Park Ochaby nabízí setkání s dinosaury, chůzi po stropě i návštěvu egyptské pyramidy. Jde sice o menší parka, ale nabízí kromě dinosaurů, prehistorické akvárium, park miniatur, lanový park, dětské hřiště, trampolíny, 6D kino a bludiště v kukuřičném poli. Zábava je zaručena i pro malé i větší děti a dospělé. Najdete jej u města Ochaby Wielkie a z Prahy jste tu za 4 hodiny. Děti od 3 do 16 let zaplatí 42,90 PLN, dospělí 49,90 PLN a starší 60 let 39,90 PLN. Těšit se můžete také na zábavní parky v Německu, kam to od nás také není daleko.

Dream park Ochaby

Často kladené otázky

Kdy je v Polsku nejtepleji u moře?

Využijte nejlepší počasí u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29 °C a teplota vody může mít 22 °C.

Kde je nejbližší Baltské moře?

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři je 283 km vzdušnou čarou, spojující severní cíp Šluknovského výběžku a Štětínský záliv v Baltském moři v Polsku.

Kam v Polsku na trhy?

Celoroční trhy v Polsku najdete ve městech Kudowa Zdrój, Polský těšín či Zabelkow a Vánoční trhy ve městech Varšava, Vratislav, Katovice nebo Krakow.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.