cestování s dětmi autem

7 tipů na rodinný výlet

Ať je zima nebo léto, přinášíme vám osvědčených 7 tipů pro výletování s dětmi. Podařilo se nám objevit velice různorodou nabídku venkovních areálů i zábavy pod střechou. A dokonce i jednu opravdovou pohádkovou říši, která dokázala skloubit tradici české pohádky a měnící se potřeby a zájmy dnešních dětí.

Klokočské skály a skalní hrad Rotštejn

Začneme v nádherné přírodě za Turnovem. Tento výlet splňuje všechny podmínky zdravého, zábavného a aktivně stráveného času. Místní pískovcové skály jsou plné jeskyní, které svojí tajemnou atmosférou děti nadchnou. Prolézání jeskyní a hledání průchodů zabaví vaše děti na dlouhé hodiny. Odměnou za výšlap pro vás bude řada nádherných výhledů. Na tento rodinný výlet doporučujeme vybavit se baterkou a jako tip na občerstvení restauraci Na klokočských skalách.

Rodinný zábavný park Fábula

Nejen o českou pohádku pečuje od května do srpna tento útulný rodinný areál v Kamenici nad Lipou u Jindřichova Hradce. Majitelé zde vybudovali překrásnou pohádkovou cestu, na které potkáte živé bytosti v podobě např. ježibaby nebo čerta. Peklo je hodně autentické a zahrada přímo volá po návštěvě princezny. V hradu nechybí padací most. Park nabízí ale široké spektrum další zábavy od únikové hry, bludiště s pohádkovými otázkami, společenských her, hlavolamů, tvořivých dílen po letošní interaktivní výstavu s Igráčkem. Parkoviště je hned u vstupní brány s vyhlídkou a areál zahrnuje i fantasticky přestavěný hostinec s obřím krbem.

Fábula

Dopravní hřiště Staňkov

V sezóně otevřené hřiště nabízí jízdu na šlapacích motokárách. Menší děti jezdí za řidičem. Ty větší už samy. Na hrázi Staňkovského rybníka při cestě z Chlumu u Třeboně vyhledejte restauraci U sumečka. Lesní cesta vpravo vás zavede až k hřišti. Děti tady projíždějí trasu se základními dopravními značkami. V létě určitě oceníte sprchu na čidlo. Pro tento rodinný výlet se nezapomeňte vybavit helmou na kola.

Bobová dráha Lipno

Další tip si můžete užít s dětmi od tří let celoročně. Děti od tří let tady bobují s rodiči. Ostatní mohou samy. Areál nabízí 2 druhy drah. Prvním je klasické koryto. Druhý je vybaven kolejnicemi. Pro rodinný výlet určitě doporučujeme dráhu s kolejnicemi, kde můžete rychlost lépe kontrolovat. Jedna jízda vám určitě stačit nebude. U pokladny proto kupte více lístků najednou. Tam také najdete občerstvení a dětské hřiště.

Zemědělské muzeum Netěchovice

Od dubna do října má otevřeno netěchovické zemědělské muzeum blízko Týna nad Vltavou. Hravou formou se tady dětí seznámí s výrobou mouky, odpoví si na otázku, proč v obilí vadí škůdci  apod. Nejvíce si ale zřejmě užijí místní výstavu minitraktorů. V areálu dále najdete teepee, prostor pro chůzi na chůdách, dětský koutek a hřiště. Přímo v budově je k dispozici občerstvení.

Interaktivní stezka na Blaník

Po Čechách vzniklo v posledních letech mnoho stezek se zábavnými a poučnými úkoly pro děti. Na jednu z nich narazíte během výstupu na Velký Blaník. Dlouhá je 2,5 km tam a zpět a s kočárkem se sem ale nepouštějte. V pravidelných intervalech narazíte na speciální úkoly pro děti v podobě např. spojování jedovatých a jedlých hub, stromů a jejich šišek atd. Na vrcholu najdete malé občerstvení. Na rozhlednu se vydejte pouze se staršími dětmi. Výstup je příkrý.

Skanzen Strážnice

V okrese Hodonín najdete místo zabývající se životem v regionu jihovýchodní Morava. Skanzen připravuje různorodé rodinné akce – např. dožínky, jarmarky nebo stavění májky, doprovázené ochutnávkami nebo dílnami pro děti. Restauraci a parkoviště najdete přímo v areálu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek