Harrachov

Nejkrásnější místa v ČR na dovolenou

Pro zážitky a pohodu není nutné létat do cizokrajných destinací. Krásná dovolená s dětmi se v Česku dá naplánovat v různých variantách. Navštivte nejkrásnější místa v ČR, kde budou vaše děti nejen vítány, ale všichni si užijete spoustu zábavy.

Lázně Luhačovice

Jedny z nejhezčích lázní v České republice najdete v moravském městečku Luhačovice, které leží nedaleko Zlína. Terén CHKO Bílé Karpaty střídá lesy s pastvinami, ale v samotném centru vládne téměř pohádková atmosféra s kolonádou a několika známými léčivými prameny. Děti kromě skvělých lázeňských oplatků a koupaliště s nejdelší vodní skluzavkou v republice zabaví zahrada smyslů, lanové centrum s pirátskou zátokou a sportovně relaxační areál U Solného pramene.

Lázně Luhačovice
Lázně Luhačovice

Praděd, Jeseníky

Krásným místem je okolí vrcholu Praděd v Jeseníkách, oblast velmi oblíbená jak lyžaři v zimě, tak pěšími turisty v létě. Přesněji ji najdete západně od Karlovy Studánky. Zdejší turistická chata Ovčárna se stala oblíbeným útočištěm mezi výletníky, hlavně studenty, už koncem 19. století, dnes zde sídlí hotel a lyžařské centrum. V okolí najdete zajímavá místa spojená s historií a tajemnem. Dovolená s dětmi se neobejde bez návštěvy města Rejvíz proslulého zdejšími mechovými jezírky s údajně hojným výskytem skřítků.

Praděd, Jeseníky
Praděd, Jeseníky

Pláže přehrady Lipno

Mezi nejkrásnější místa v ČR patří Šumava a zdejší vodní dílo, nádrž Lipno. Lipno je obklopeno nejen hotelovým resortem, ale také množstvím cyklostezek a provozovatelů rozličných aktivit: půjčovny lodiček a šlapadel, tenisová hřiště, lanová centra, stezka v oblacích. Jelikož je Lipno obklopeno několika městy a vesnicemi, každé z nich nabízí jiný typ služeb a jiný povrch pláže. Pokud nevíte, kam s dětmi na prázdniny a rádi byste střídali povalování u vody s túrami po šumavských kopcích, doporučujeme hlavně Lipno.

Lipno
Lipno

Za Krakonošem do Špindlu

Krkonoše už ze své podstaty kvůli legendě o spravedlivém vládci hor na děti cílí. Lze tak najít několik pohádkových stezek a atrakcí. Infocentrum ve Svobodě nad Úpou má pro děti připravenou pohádkovou expozici s aktivitami. Ve Špindlerově mlýně děti i dospělé nadchne vyjížďka lanovkou na Medvědín, kde lze začít vycházku hned ve dvou pohádkových stezkách. V nedaleké Peci pod Sněžkou leží atrakce zvaná Herní krajina Pecka, 

Krkonoše
Krkonoše

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek