pasohlávky

S dětmi do kempu? 10 tipů na kempování s dětmi

Pokud se chystáte s dětmi v létě kempovat, kemp by měl splňovat vaše požadavky. Nejlepší místa doporučují ti, co už jej vyzkoušeli na vlastní kůži. Jaké kempy tedy doporučují ostatní rodiny s dětmi?

Královohradecký kraj

Kemp EDEN v Jinonicích v okrese Jičín je hned u Prachovských skal, kam dojdete i pěšky. Čekají vás písečné pláže a koupání v rybníku. Kemp má zpoplatněný bazén, hřiště na volejbal, minigolf a stravování formou plné penze nebo polopenze.

Liberecký kraj

Kemp Zrcadlová koza u Turnova v okrese Semily nabízí pro děti houpačky a prolézačky, mini farmu se zvířátky, půjčovnu lodí i koloběžek a krásné dětské hřiště s velkou trampolínou. Je zde i vyhlášená restaurace. Tato dovolená s dětmi je vhodná pro všechny, co si potrpí na dobré jídlo.

Moravskoslezský kraj

Kemp Osoblaha v okrese Bruntál je malý, klidný a skvěle udržovaný. Okolní krajina je krásná, silnice téměř bez aut a místo je vhodné na cykloturistiku s dětmi. Hned vedle kempu je koupaliště s říční vodou, tenisové kurty, minigolf a kousek od kempu je úzkokolejka.

Olomoucký kraj

Morava kemp Mohelnice v okrese Šumperk nabízí koupaliště, aquazorbing, jízdu na koni, půjčovnu kol, restauraci s terasou, animační programy pro děti, dětský koutek, dětské a dopravní hřiště.

Středočeský kraj

Kemp Valek v okrese Beroun nabízí pěkné koupaliště, dětské hřiště a tenisové kurty. V kempu je příjemná restaurace. Pokud jste vášniví milovníci koní, asi 3 km od kempu je možná jízda na koni.

Šumava

Kemp Antýgl sice nemá k dispozici hřiště, pískoviště či restauraci, za to vás kolem něj zcela okouzlí malebná příroda, kam lze vyrazit na výlet s dětmi. Sociální zázemí je zde nově zrekonstruované.

Jihomoravský kraj

Kemp Merkur Pasohlávky v okresu Břeclav nabízí animační program, vyhlídkové plavby lodí, půjčovnu sportovního vybavení, letní kino, restauraci a cyklostezky. Vedle kempu je aquapark.

Jihočeský kraj

Kemp Letní den ve Starém Hobzí v okresu Jindřichův Hradec nabízí dětské hřiště, bazén, trampolínu, půjčovnu kajaků a kánoí i kantýnu s terasou. V okolí jsou četné cyklostezky a turistické stezky.

Kemp Frymburk u Lipna nabízí animační programy i vnitřní hernu. Je zde dětské hřiště, půjčovna lodiček, cyklostezka přímo u kempu a restaurace. Holandský kemp je sice dražší, ale jeho cena rozhodně odpovídá kvalitě nabízených služeb. Pronajmout si lze i mobilní domky.

Kemp OASA Staňkov u Třeboně nabízí občerstvení v kempu, půjčovnu lodiček a šlapadel i dětské hřiště. Jde o krásnou lokalitu pro cyklistiku s rovinatým terénem a možností výletů v okolí. Koupání je možné i v nedalekých pískovnách, pokud voda v rybníku zrovna není vhodná ke koupání. V tomto kraji navštivte i zábavní park Fábula s pohádkovou říší v Kamenici nad Lipou. Můžete sem za každého počasí, i když prší a nudit se s dětmi všeho věku rozhodně nebudete. Pokud vyrážíte do kempu autem, připravte se na cestování s dětmi v autě a podívejte se na vhodné hry do auta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek