rodinná dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi v ČR

Zábavná rodinná dovolená

Desítky herních prvků, venku i v chládku pod střechou, vám zajistí pohodovou dovolenou. Najdete je v zábavném centrum skřítka Fábuly. To leží v jihočeské Kamenici nad Lipou, kterou budete možná znát jako pořadatele každoroční výstavy hraček Hračkobraní. V budově bývalého Okresního soudu a později skláren firmy Český křišťál vznikl v roce 2013 zábavný park. Atrakce pro každé počasí jsou pro všechny připraveny na nejkrásnější období roku. Přece na prázdniny!

Dovolená s dětmi

Rodinná dovolená s dětmi

Vstup do parku je vskutku pohádkový. Obstará ho mohutná strážní věž, kterou si nenechte ujít. Je z ní krásný výhled do kraje. Za branou se celá rodina pobaví v dětském koutku s houpačkami a prolézačkami. Ale všichni se samozřejmě nejvíce těší na dobrodružnou cestu tajemným sklepením, kde má doupě ježibaba nebo čert. Rodinná dovolená s dětmi tak na ní může začít s cílem nalézt postavičky Igráčka. Jakmile se vám to podaří, máte ještě celý den na to, abyste polechtali svoji bránici a vyzkoušeli svoji tvořivost. V tvořivých dílnách si můžete vyrobit na památku hrneček nebo vlastní originální tričko. Na stejném patře najdete interaktivní výstavu panenek a hlavně nové STRAŠIDELNÉ BLUDIŠTĚ. Kdo bude chtít řádit venku, čeká ho nové tunelové bludiště. MiniZOO, hlavolamy a úniková hra Útěk ze žaláře vaše zážitky ještě umocní.

Dovolená s dětmi v Čechách

Bude postaráno o vaši zábavu i vaše žaludky. Bývalý přístavek pro vězně a sklad prošel úpravou na loupežnickou hospodu loupežníka Bambitky s cukrárnou. Pokud by vás překvapilo horko, ve zdech sto let staré budovy se krásně zchladíte.

Naučná stezka Věstonická nádrž

V okolí obce Pasohlávky na jižní Moravě vede podél novomlýnské nádrže naučná stezka Věstonická nádrž, je dlouhá 16 km a má 6 zastávek. Informační panely vám poví o zatopené vsi Mušov, ze které se zachoval na ostrůvku kostel sv. Linharta a seznámíte se s flórou a faunou. Stezku lze projít pěšky nebo projet na kole od hráze u autocampu Merkur Pasohlávky-Mušov, kolem Betléma s hnízdišti hus, kačen a mokřadem. Podíváte se Dolních mušovských luh, k pozůstatkům lužního lesa u soutoku řek Svratka a Jihlava, přes hráz Strachotínského rybníka, do obce Dolní Věstonice s Věstonickou Venuší a expozicí Věk lovců a mamutů. Stezka končí areálem Rybníkářství v Pohořelicích.

Lednice – zámek, zahrada a Lednicko-valtický areál

Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodně krajinářského celku se zahradními stavbami. Původní tvrz je známá z roku 1222. Stavba renesančního zámku proběhla za knížete Hartmana z Lichtenštejna. Později se sídlo upravilo podle tzv. windsorské gotiky. U zámku najdete skvostný park. Nejslavnější stavbou je Minaret postavený v orientálním maurském slohu, umělá zřícenina Janův hrad, labyrint pod skleníkem nebo umělá jeskyně s vyrobenými i pravými krápníky. Svézt se můžete kočárem s koňmi i lodí a můžete sem pěšky i na kole.

Lednicko Valtický areál

Harrachov

Nejde jen o zimní horské středisko, kde si skvěle zalyžujete. Město Harrachov leží v Krkonoších, na úpatí Čertovy hory v údolí říčky Mumlavy. Podívejte se na exkurzi do sklárny, do Muzea skla a minipivovaru, kde lze prosklenou stěnou sledovat výrobu skla. Zajímavé je i Ski muzeum, kaple svaté Alžběty v novogotickém stylu s vitrážovými okny a skleněným zvonem z roku 1916, který měří 50 cm a váží 10 kg se srdcem ze dřeva potaženým kůží. Na túru lze vyrazit na Čertovu horu se skokanskými můstky, známými po celém světě. První je z roku 1920. Můžete se nechat vyvézt i lanovkou. Zdejší bobová dráha má 1 km a je pro děti od 2 let. Součástí areálu je lanový park. V okolí najdete Mumlavské vodopády, nejvyšší vodopád v ČR Pančavský vodopád a Bozkovské dolomitové jeskyně.

Harrachov

Koupání v Česku může být lepší než u moře

Za koupáním nemusíte hned jezdit k moři. Co takhle se vykoupat v přírodních koupalištích, rybnících nebo v aquaparku? Máme pro vás pár žhavých typů, kam můžete i s dětmi. Pokud jste akční, vyrazte s dětmi na vodu. Můžete také strávit léto na moravském Jadranu.

pasohlávky

Rybník Kalich

Nedaleko od Kamenice nad Lipou leží rybník Kalich o rozloze asi 10 ha, který nabízí příjemné koupání v krásné přírodě. Má upravenou pláž s kabinkou na převlékání a schůdky pro snadný vstup do vody. V jeho okolí proběhla bitva mezi Menhartem z Hradce a Husity. Název Kalich je odvozen od pověsti od bitvy na blízkém kopci, kde vítězná husitská vojska z vděčnosti vhodila do nádrže kalich.

Rybník Vajgar

Rybník Vajgar se nachází v centru Jindřichova Hradce a rozděluje se na Malý a Velký Vajgar. Celková plocha je 49 ha a v 50. letech byl uprostřed rybníka vybudovaný umělý ostrov. Koupaliště nabízí od května do září možnost občerstvení i kompletní sociální zařízení.

Koupaliště Nadymač

Vodní plocha leží v lesním komplexu na Českomoravské vrchovině pod Javořicí, která je současně nejvyšším vrcholem Vysočiny. Kolem koupaliště je travnatá pláž a v sezoně i stánek s občerstvením.

Aquapark a plavecký bazén Jindřichův Hradec

Aquapark má plavecký bazén o délce 25 m a malý bazén o rozměrech 9 x 6 m. Je zde plavecká škola s půjčovnou pomůcek, vnitřní tobogán dlouhý 45 m a dětský bazén s vodotryskem. K dispozici je i občerstvení. Na venkovním koupališti vyhřívaném solárním systémem je velký bazén s tobogánem o délce 82 m a spoustou atrakcí, dětské brouzdaliště s vodní stříkačkou a ježkem i sluneční louka. Nechybí venkovní kurt pro plážový volejbal a občerstvení.

Kam na výlet na hrad či zámek

Zchladit se ve studených zdech hradu či zámku, kde se dozvíte kus z naší historie a uvidíte nádherné místnosti, výzdobu i kouzelné zahrady, je v létě velmi příjemné. Kam vyrazit na hrad či zámek?

Hrad Kámen

Ve výšce 570 m.n.m. se tyčí na skalnatém útesu hrad z roku 1316 s expozicemi o bydlení a životním stylu v 19. a 20. století na panském sídle, historická expozice ve starém paláci, expozice historických jednostopých vozidel, lapidárium Muzea Vysočiny Pelhřimov i sakrální malba v hradním čeledníku.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Zámek najdete v historickém centru mezi řekou Nežárkou a rybníkem Vajgarem. Vznikl na počátku 13. století, byl přistavěn na hradní palác s kaplí, v 15. století goticky rozšířen včetně opevnění, v 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a pak barokně upraven. Je jedním z největších zámků v ČR.

Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou stojí na místě původně gotického hradu ze 13. století. V 16. století byl přestavěn na renesanční zámek. K hradbám byly přistavěny další místnosti a 2 patra arkád. Zámek je ve správě Uměleckoprůmyslového muzea Praha s expozicí uměleckého kovářství s interaktivním programem, kde můžete uvést do pohybu i kovaného draka. Další část expozice tvoří hračky a v podzemí vystavuje monumentální objekt Cesta sklářská výtvarnice a sochařka Alena Matějková.

3 komentáře to “Dovolená s dětmi v ČR”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trackbacks and Pingbacks:

  1. Kam s dětmi v česku na kolo? Zkuste jižní Čechy - Rodinný park Fábula

    […] a bez problémů s nimi vystačíte týden i déle, aniž byste jezdili na stejná místa. Vaše dovolená s dětmi bude plná zážitků. Ve dnech 25. až 26. srpna se konají v Třeboni Rybářské slavnosti. […]

Odběr novinek