rodinná dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi v ČR

​Dovolená v ČR s dětmi

Za devatero horami a devatero řekami leží pohádková říše. Skřítek Fábula v ní každý den otevírá brány pro všechny pozemšťany, aby se mohli setkat s pravými pohádkovými bytostmi – ježibabou, čertem, vodníkem, princem i princeznou. Rodinný výlet nebo vaše dovolená s dětmi může vést právě k nim. Zábavné centrum skřítka Fábuly leží v jihočeské Kamenici nad Lipou, kterou budete možná znát jako pořadatele každoroční výstavy hraček Hračkobraní. V budově bývalého Okresního soudu a později skláren firmy Český křišťál ovšem v roce 2013 vznikla pohádková říše. Zábava, kulturní akce, bohatý program pro celou rodinu jsou pro všechny připraveny na nejkrásnější období roku. Přece na prázdniny!

Rodinná dovolená s dětmi

Zážitky pro všechny hned u brány obstará skřítek Fábula. Ten vysvětluje, co všechny návštěvníky čeká v pohádkovém sklepení a že čert má novou školu. Za branou se celá rodina může pobavit v nově otevřeném dětském koutku s houpačkami a prolézačkami. Ale všichni se samozřejmě nejvíce těší na pohádkové bytosti na nádvoří. Jako první se objeví kašpárek a rodinná dovolená s dětmi tak začíná jeho vystoupením s žonglováním. Jakmile se vám podaří objevit poklad, který sklepení vydá, máte ještě celý den na to, abyste polechtali svoji bránici a vyzkoušeli svoji tvořivost. V tvořivých dílnách si můžete vyrobit na památku hrneček nebo vlastní originální tričko. Na stejném patře najdete cukrárnu s hernou a 2 místnosti plné hlavolamů. V loňském roce pořadatelé zpřístupnili bludiště s hradem. Celou cestu v něm provází otázky, které vás prověří ve znalosti českých pohádek. Nově zde vznikla i místnost určená speciálně pro hraní pohádek. Těm bude v rámci léta patřit dokonce celý týden v rámci divadelního festivalu.

Dovolená s dětmi v Čechách

A nebyla by to pořádná pohádka bez přítomnosti opravdové princezny. Letos přijala pozvání skřítka Fábuly jedna z nejznámějších českých princezen Michaela Kuklová. Budete ji znát z pohádek Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo Z pekla štěstí. Svojí přítomností ozdobí bohatý program týdne princů a princezen, v rámci kterého budou kluci a holky soutěžit o nejkrásnějšího prince a princeznu. Přijměte proto pozvání na pohádkové léto nebo na dovolenou s dětmi v Čechách. Bude postaráno o vaši zábavu i vaše žaludky. Bývalý přístavek pro vězně a sklad prošel úpravou na loupežnickou hospodu loupežníka Bambitky. Pokud by vás překvapilo horko, ve zdech sto let staré budovy se zchladíte a stihnete i návštěvu místního zvěřince nebo občerstvení u Otesánka.

3 komentáře to “Dovolená s dětmi v ČR”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trackbacks and Pingbacks:

  1. Kam s dětmi v česku na kolo? Zkuste jižní Čechy - Rodinný park Fábula

    […] a bez problémů s nimi vystačíte týden i déle, aniž byste jezdili na stejná místa. Vaše dovolená s dětmi bude plná zážitků. Ve dnech 25. až 26. srpna se konají v Třeboni Rybářské slavnosti. […]

Odběr novinek