Dovolená s dětmi v ČR – Ta nejzajímavější místa

Pokud jste se rozhodl, že tohle léto zůstanete na dovolenou v Česku, podívejte se na zajímavá místa. Každý správný Čech by měl znát nejprve svoji zemi a pak teprve objevovat místa za hranicemi. Pokud cestujete s dětmi, zkuste se podívat na nejzajímavější místa, na která se u nás vydat na dovolenou.

Špindlerův mlýn, Krkonoše

Užijte si nádherné výhledy, horské túry a slunce. V letní sezóně se lyžařská střediska mění ve všesportovní areály, jež vás vyvezou lanovkami za turistikou na hřebeny hor, překvapí vás množstvím outdoorových aktivit a atrakcí. Užijete si bláznivé jízdy na horských kárách, lanové parky, bobové dráhy i půjčovny horských koloběžek. Pro děti jsou připraveny zajímavé pohádkové a naučné stezky. Nejlepší zázemí a služby má Špindlerův mlýn s Aquaparkem. Ve Špindlu máte o zábavu postaráno za každého počasí. Ubytování je v různých cenových kategoriích i pro rodiny s dětmi. A pokud vás zaujala návštěva aquaparku, máme pro vás tipů mnohem víc.

Cinibulkova stezka na Kokořínsku

Chráněnou krajinnou oblastí Kokořínsko vede mnoho zajímavých tras včetně té s názvem Cinibulkova naučná stezka, nazvanou podle místního propagátora turistiky. Půjdete lesem i polem, kolem pískovcových útvarů, bludišť a roklí. Po cestě uvidíte jeskyni Máří Magdalény, skalní útvar Tutanchamon nebo Žábu. Trasa začíná u Městských lázní ve Mšeně a po 9 km se do Mšena vrátíte.

Liščí stezka k vodopádu u Harrachova

Projděte se k Mumlavskému vodopádu. Užijte si krásný pohled na Mumlavu, vodopád a čertova oka, které silný proud řeky vymlel v žulových stupních. Naučná Liščí stezka dětem zpříjemní cestu. Pokud se děti zamilují do tekoucí vody, podívejte se na místa, kde můžete sjíždět vodu s dětmi.

Do Beskyd na Lysou horu

Vyrazte Naučnou stezkou Lysá hora z Malenovic nebo Ostravice. Je tu 15 zastávek, zjistíte informace o zbojníkovi Ondrášovi, jeskyních a pokladech. Celá měří 16,5 km a můžete z jedné obce vyjít a z vrcholu sejít do druhé. K dalším našim tipům patří nápady na dovolenou v jižních Čechách.

Šumava a její národní park

Pokud milujete les a zurčení potoků i řek, vyberte si Šumavu. Najdete tu krásné ubytování, ochutnáte borůvkové knedlíky z šumavských borůvek a můžete se otužovat v ledové Vydře.  Pro rodiny s dětmi jsou nenáročné terény, velké množství výletů a poznávání. Národní park Šumava se zaměřuje na příjemné vzdělávací programy pro děti i dospělé. Z nabídky si vybere každý. Šumava nabízí mnoho volnočasových aktivit, při nichž si po výletu a túře užijete odpočinek, relaxaci a zábavu. Využijte turistické trasy pro pěší i cyklotrasy, veřejnosti přístupné farmy a chovy, místa pro adrenalinové aktivity i sport.

Českosaské Švýcarsko

Nádherná příroda a nespočet míst k výletům, to je Českosaské Švýcarsko, které prostě musíte zažít. Ke skvostům patří známá Pravčická brána a Hřensko. Na Pravčické bráně se platí vstupné, ale pokud se budete chtít pokochat jen výhledem, můžete se projít před vstupem a zase odejít. Divoká a Edmundova soutěska jsou otevřeny od dubna do října. Nedaleko obce Jetřichovice leží Pavlino údolí, kde na vás čeká jeskyně, jezero a muchomůrky. Dolský mlýn znáte z pohádky Pyšná Princezna, kde se natáčela scéna ze starého mlýna, který je zajímavým místem na výlet.

Tiské stěny a Českosaské Švýcarsko

Skály u Tisé nadchnou malé i velké turisty. S malými dětmi zvolte okruh Malé stěny, užijte si obří skalní bludiště a nechte pracovat dětskou fantazii u skalních útvarů. Zdatnější turisté mohou vyrazit kolem Velkých stěn a najít 54 útvarů, kde nechybí Hlava krokodýla, Ořech a Napoleonova bota.

Jizerské hory a Bedřichov

Penzion Horský dvůr v Bedřichově je penzion šitý na míru právě rodinám s dětmi a právem se chlubí certifikátem Baby-friendly. Menší procházku v Jizerských horách na rozhlednu Královka zvládnou i děti. Zaparkujte v Bedřichově a vydejte se sem Mravenčí naučnou stezkou, kde je 15 dřevěných soch zobrazují místní zvířátka. Křížová cesta na Vysokém hřebeni ukrývá studánku, která dle pověsti místnímu faráři vyléčila zrak. Najdete zde cyklotrasy vhodné i pro bikery. Pravou dominantou Liberce je hora Ještěd, kam jezdí i lanovka, který sahá do výšky 1012 m n. m. Na zdejší výhled jen tak nezapomenete. Nepřehlédnutelnou stavbou je televizní vysílač s restaurací a kamenný kříž. Můžete si udělat i výlet do Muzea Járy Cimrmana, plného jeho vynálezů. Nedaleko muzea je maják s výškou 25,6 m.

Máchovo jezero a jeho kouzlo

Pro ty, kteří chtějí trávit léto a dovolenou u vody, v chatičce nebo pod stanem, je vhodné Máchovo jezero. Dovolená v kempu bude děti bavit. Vyrazte na pěší výlety Kolem Máchova jezera, Pod Slatinné vrchy nebo K Braniborské jeskyni, nebo na cyklovýlety Na Strážov, Hrad Kokořín, Housku a Vrátenskou rozhlednu, Na kole Máchovi v patách po stopách zaniklých hradů nebo Za roubenkami v sedle kola, Po přehradách Holanských rybníků či na Hradčanské peklo. Využijte cyklobusy Kokořínskem a Máchovým krajem. Naučné stezky zahrnují Máchovu stezka pro pěší a cyklisty, Naučnou stezku Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku nebo Naučnou stezku SWAMP.

Na Plzeňsku k zámku Kozel, hradu Lopata a k Mariině skále

Na hradě Lopata žili loupeživí rytíři. Zdejší zřícenina má romantické kouzlo. Působivá lesní cesta vás zavede na zámek Kozel s rozlehlým parkem podobajícím se vídeňskému Schönbrunnu. V okolí jsou naučné stezky i dřevěný altán na Mariině skále.

Lednice na jihu Moravy

U zámkuLednici najdete jeden z nejkrásnějších parků. Pokocháte se francouzskou zahradou a projdete se kolem rybníků až k minaretu. Cestu si s dětmi zpříjemníte Skrytým příběhem. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci s geolokační hrou nazvanou podle stavitele Hardtmuthova nemoc. Pomůžete mu dokončit projekt a dokonce i vynalézt tužku.

Údolí Divoké Šárky v okolí Prahy

Výlet do přírody může začínat i Prahou. V Šáreckém údolí na existenci hlavního města ihned zapomenete. Užijete si to tu s většími i s malými dětmi, s kočárkem, pěšky i na kolech. Využijte přírodní koupaliště Džbán, vystupte na Kozákovu buližníkovou skálu nebo se projděte po turistické trase do Nebušic. Můžete vyrazit i na výlet do zábavního parku. Máme pro vás žhavé tipy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.