rodinná dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi v ČR

Zábavná rodinná dovolená

Desítky herních prvků, venku i v chládku pod střechou, vám zajistí pohodovou dovolenou. Najdete je v zábavném centrum skřítka Fábuly. To leží v jihočeské Kamenici nad Lipou, kterou budete možná znát jako pořadatele každoroční výstavy hraček Hračkobraní. V budově bývalého Okresního soudu a později skláren firmy Český křišťál vznikl v roce 2013 zábavný park. Atrakce pro každé počasí jsou pro všechny připraveny na nejkrásnější období roku. Přece na prázdniny!

Dovolená s dětmi

Rodinná dovolená s dětmi

Vstup do parku je vskutku pohádkový. Obstará ho mohutná strážní věž, kterou si nenechte ujít. Je z ní krásný výhled do kraje. Za branou se celá rodina pobaví v dětském koutku s houpačkami a prolézačkami. Ale všichni se samozřejmě nejvíce těší na dobrodružnou cestu tajemným sklepením, kde má doupě ježibaba nebo čert. Rodinná dovolená s dětmi tak na ní může začít s cílem nalézt postavičky Igráčka. Jakmile se vám to podaří, máte ještě celý den na to, abyste polechtali svoji bránici a vyzkoušeli svoji tvořivost. V tvořivých dílnách si můžete vyrobit na památku hrneček nebo vlastní originální tričko. Na stejném patře najdete interaktivní výstavu panenek a hlavně nové STRAŠIDELNÉ BLUDIŠTĚ. Kdo bude chtít řádit venku, čeká ho nové tunelové bludiště. MiniZOO, hlavolamy a úniková hra Útěk ze žaláře vaše zážitky ještě umocní.

Dovolená s dětmi v Čechách

Bude postaráno o vaši zábavu i vaše žaludky. Bývalý přístavek pro vězně a sklad prošel úpravou na loupežnickou hospodu loupežníka Bambitky s cukrárnou. Pokud by vás překvapilo horko, ve zdech sto let staré budovy se krásně zchladíte.

Naučná stezka Věstonická nádrž

V okolí obce Pasohlávky na jižní Moravě vede podél novomlýnské nádrže naučná stezka Věstonická nádrž, je dlouhá 16 km a má 6 zastávek. Informační panely vám poví o zatopené vsi Mušov, ze které se zachoval na ostrůvku kostel sv. Linharta a seznámíte se s flórou a faunou. Stezku lze projít pěšky nebo projet na kole od hráze u autocampu Merkur Pasohlávky-Mušov, kolem Betléma s hnízdišti hus, kačen a mokřadem. Podíváte se Dolních mušovských luh, k pozůstatkům lužního lesa u soutoku řek Svratka a Jihlava, přes hráz Strachotínského rybníka, do obce Dolní Věstonice s Věstonickou Venuší a expozicí Věk lovců a mamutů. Stezka končí areálem Rybníkářství v Pohořelicích.

Lednice – zámek, zahrada a Lednicko-valtický areál

Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodně krajinářského celku se zahradními stavbami. Původní tvrz je známá z roku 1222. Stavba renesančního zámku proběhla za knížete Hartmana z Lichtenštejna. Později se sídlo upravilo podle tzv. windsorské gotiky. U zámku najdete skvostný park. Nejslavnější stavbou je Minaret postavený v orientálním maurském slohu, umělá zřícenina Janův hrad, labyrint pod skleníkem nebo umělá jeskyně s vyrobenými i pravými krápníky. Svézt se můžete kočárem s koňmi i lodí a můžete sem pěšky i na kole.

Lednicko Valtický areál

Harrachov

Nejde jen o zimní horské středisko, kde si skvěle zalyžujete. Město Harrachov leží v Krkonoších, na úpatí Čertovy hory v údolí říčky Mumlavy. Podívejte se na exkurzi do sklárny, do Muzea skla a minipivovaru, kde lze prosklenou stěnou sledovat výrobu skla. Zajímavé je i Ski muzeum, kaple svaté Alžběty v novogotickém stylu s vitrážovými okny a skleněným zvonem z roku 1916, který měří 50 cm a váží 10 kg se srdcem ze dřeva potaženým kůží. Na túru lze vyrazit na Čertovu horu se skokanskými můstky, známými po celém světě. První je z roku 1920. Můžete se nechat vyvézt i lanovkou. Zdejší bobová dráha má 1 km a je pro děti od 2 let. Součástí areálu je lanový park. V okolí najdete Mumlavské vodopády, nejvyšší vodopád v ČR Pančavský vodopád a Bozkovské dolomitové jeskyně.

Harrachov

3 komentáře to “Dovolená s dětmi v ČR”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trackbacks and Pingbacks:

  1. Kam s dětmi v česku na kolo? Zkuste jižní Čechy - Rodinný park Fábula

    […] a bez problémů s nimi vystačíte týden i déle, aniž byste jezdili na stejná místa. Vaše dovolená s dětmi bude plná zážitků. Ve dnech 25. až 26. srpna se konají v Třeboni Rybářské slavnosti. […]

Odběr novinek