Dovolená s dětmi v ČR – Ty nejzajímavější místa

Pokud jste se rozhodl, že tohle léto zůstanete na dovolenou v Česku, podívejte se na zajímavá místa. Každý správný Čech by měl znát nejprve svoji zemi a pak teprve objevovat místa za hranicemi. Pokud cestujete s dětmi, zkuste se podívat na nejzajímavější místa, na která se u nás vydat na dovolenou.

Špindlerův mlýn, Krkonoše

Užijte si nádherné výhledy, horské túry a slunce. V letní sezóně se lyžařská střediska mění ve všesportovní areály, jež vás vyvezou lanovkami za turistikou na hřebeny hor, překvapí vás množstvím outdoorových aktivit a atrakcí. Užijete si bláznivé jízdy na horských kárách, lanové parky, bobové dráhy i půjčovny horských koloběžek. Pro děti jsou připraveny zajímavé pohádkové a naučné stezky. Nejlepší zázemí a služby má Špindlerův mlýn s Aquaparkem. Ve Špindlu máte o zábavu postaráno za každého počasí. Ubytování je v různých cenových kategoriích i pro rodiny s dětmi.

Šumava

Pokud milujete les a zurčení potoků i řek, vyberte si Šumavu. Najdete tu krásné ubytování, ochutnáte borůvkové knedlíky z šumavských borůvek a můžete se otužovat v ledové Vydře.  Pro rodiny s dětmi jsou nenáročné terény, velké množství výletů a poznávání. Národní park Šumava se zaměřuje na příjemné vzdělávací programy pro děti i dospělé. Z nabídky si vybere každý. Šumava nabízí mnoho volnočasových aktivit, při nichž si po výletu a túře užijete odpočinek, relaxaci a zábavu. Využijte turistické trasy pro pěší i cyklotrasy, veřejnosti přístupné farmy a chovy, místa pro adrenalinové aktivity i sport.

Českosaské Švýcarsko

Nádherná příroda a nespočet míst k výletům, to je Českosaské Švýcarsko, které prostě musíte zažít. Ke skvostům patří známá Pravčická brána a Hřensko. Na Pravčické bráně se platí vstupné, ale pokud se budete chtít pokochat jen výhledem, můžete se projít před vstupem a zase odejít. Divoká a Edmundova soutěska jsou otevřeny od dubna do října. Nedaleko obce Jetřichovice leží Pavlino údolí, kde na vás čeká jeskyně, jezero a muchomůrky. Dolský mlýn znáte z pohádky Pyšná Princezna, kde se natáčela scéna ze starého mlýna, který je zajímavým místem na výlet.

Jizerské hory

Penzion Horský dvůr v Bedřichově je penzion šitý na míru právě rodinám s dětmi a právem se chlubí certifikátem Baby-friendly. Křížová cesta na Vysokém hřebeni ukrývá studánku, která dle pověsti místnímu faráři vyléčila zrak. Najdete zde cyklotrasy vhodné i pro bikery. Pravou dominantou Liberce je hora Ještěd, kam jezdí i lanovka, který sahá do výšky 1012 m n. m. Na zdejší výhled jen tak nezapomenete. Nepřehlédnutelnou stavbou je televizní vysílač s restaurací a kamenný kříž. Můžete si udělat i výlet do Muzea Járy Cimrmana, plného jeho vynálezů. Nedaleko muzea je maják s výškou 25,6 m.

Máchovo jezero

Pro ty, kteří chtějí trávit léto u vody, v chatičce nebo pod stanem, je vhodné Máchovo jezero.  Vyrazte na pěší výlety Kolem Máchova jezera, Pod Slatinné vrchy nebo K Braniborské jeskyni, nebo na cyklovýlety Na Strážov, Hrad Kokořín, Housku a Vrátenskou rozhlednu, Na kole Máchovi v patách po stopách zaniklých hradů nebo Za roubenkami v sedle kola, Po přehradách Holanských rybníků či na Hradčanské peklo. Využijte cyklobusy Kokořínskem a Máchovým krajem. Naučné stezky zahrnují Máchovu stezka pro pěší a cyklisty, Naučnou stezku Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku nebo Naučnou stezku SWAMP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *