Vyrazte s dětmi na vodu

Pokud patříte k akčním rodičům, děti s vámi na vodu jistě vyrazí rády. Zahrajte si na vodáky a sjeďte si řeku. Děti budou ze společně strávených chvílí nadšené.  

Když budete vybírat místo, kam na výlet s dětmi, zjistěte si, jak jsou vybavené břehy a řeky vodáckými hospodami a restauracemi. Na Vltavě jsou hospody a občerstvení k dispozici po pár kilometrech a nebudete tak závislí na svých vlastních zásobách. Ty zase využijete třeba na Otavě. Abyste se vyhnuli vodáckým davům, zkuste vyrazit raději v týdnu než o víkendu. Užijete si pobyt v téměř prázdném kempu. Je to bezva dovolená s dětmi v ČR, kterou si opravdu užijete.

Vsaďte na raft

Raft je mnohem pohodlnější a bezpečnější než je třeba kánoe a v podmínkách českých řek prakticky nepotopitelný. Sebou si vezměte vesty a pádla. V půjčovně mají záchranné vesty i na malé děti a je dobré si je dopředu rezervovat. Můžete si vypůjčit i dětská pádla, i když s nimi asi dětičky moc pádlovat nebudou a raději se povezou. Určitě si v půjčovně vyptejte i vodotěsný barel. Dáte do něj náhradní oblečení, pláštěnky a bundy do deště, jídlo a další nutné věci.

Musíte děti zabavit

Děti se nesmí nudit, hlavně ty menší. Vezměte jim třeba vodní pistole, zaberou i kyblíky, hrnky na vodu a podobné věci, které je zabaví. Dospělí se umí dlouze kochat okolní přírodou, zvolna pádlovat, vaše malé děti tyto výhled asi moc neocení. Větší děti už mohou i pádlovat. Malé děti je třeba vybavit nějakou vodní hračkou, ať si užijí spoustu zábavy a budete mít větší pohodu a klid. Výborné je přivázat dětem vodní hračky na provázek k raftu, aby jim neuplavaly. Dobré je přivázat i dětská pádla.

Zapojte kamarády

Je dobré nevyrážet na vodu sami a vzít i přátele s podobně starými dětmi. Čím víc je dětí, tím více se zabaví a užijete si sjezd na raftu i vy. Ve více dětech s kamarády si toto vodácké dobrodružství s podobně starými dětmi užijí více ony i vy. Nebudete se muset o ně tak moc starat. Na takové prázdniny pak budou vaše děti velmi dlouho vzpomínat.

Co do povinné výbavy

Do povinné výbavy pro děti patří čelovka, se kterou si to opravdu děti užijí a budou si připadat důležité. Pro malé děti je to i polštářek a oblíbený plyšák. Jde o takovou povinnou výbavu do kempu do stanu. Malý polštářek na spaní využijete i vy. Můžete jej sice nahradit mikinou, ale s polštářkem se velmi dobře vyspíte a druhý den bude zase o něco veselejší. Baterky a ještě lépe čelovky, se kterými máte volné ruce, využijete všichni. Čelovka malým dětem pomůže zahnat strach ze tmy. Navíc je to báječný zdroj zábavy nejen ve stanu, ale i v jeho okolí.

Připravte se na nepřízeň počasí

Nevěřte předpovědím počasí a vybavte se i na deštivo a chladno. Pokud plánujete oblečení ráno podle meteorologických předpovědí, nemusí jít právě o stoprocentní jistotu. Při výjezdu na vodu je ale dobré se na předpovědi podívat. Do barelu na raftu vezměte alespoň pro děti, ale raději i pro sebe, trička a mikiny s dlouhým rukávem a nepromokavé bundy. Pláštěnky proti dešti, které využijete i jako neprofouknutelné oblečení, když se večer či v noci výrazně ochladí.  U vody je to vždy ještě o něco znatelnější než třeba ve městě.

Kempy na spaní

Pokud stále přemýšlíte, jak vyřešit spaní, protože jsou vaše malé děti třeba ještě zvyklé spávat po obědě, usnou vám v pohodě i na raftu. Navíc jim možná místo obvyklých dvou hodin bude stačit půl hodinky. Večer budou děti nadšeně pobíhat kolem táboráku do jedenácti hodin. Pak usnou velmi tvrdým spánkem a ráno budou čerstvé jako rybičky. To všechno k tomu pravému vodáckému dobrodružství prostě patří a je třeba si to i s dětmi náležitě užít. A jakmile to děti všechno zvládnou, dopřejte jim zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek