Týden princů a princezen

Zábava pro děti

Jistě budete souhlasit, že nejraději vidíte svoje děti při zábavě spokojené. Ale často se stává, že vy jste vyčerpaní a ze všeho nejvíce byste se viděli v klidu a o samotě. Tohle se vám v pohádkové říši Fábula nestane. Odtud odchází celá rodina s úsměvem na tváři. A to, i když král všeho nečasu Mrakomor zařídí celodenní déšť. Je k tomu několik důvodů, o kterých si řekneme. Zábavné centrum leží na hranici jižních Čech a to už si hodně z nás spojuje s časem prázdnin a pohody. Městečko Kamenice nad Lipou, kde v budově bývalého Okresního soudu Fábula bydlí, je pořadatelem Hračkobraní, setkání pro výrobce hraček. V okolí navíc najdete už mnoho ubytovacích zařízení a kempů, ze kterých je to do Fábuly co by kamenem dohodil. A z města pánů z Růže Jindřichova Hradce vede do Kamenice nad Lipou úzkokolejná trať, takže zábava pro vaše děti může začít daleko dříve a třeba ve vagonu, taženém parní lokomotivou.

Zábava pro děti  Jižní Čechy

Do pohádkové říše se sjíždějí rodiny z Prahy, z Chebu zkrátka z celé České Republiky. Dokonce si za pohádkovými bytostmi udělala výlet i jedna rodina z Mexika. Program je pro děti zajištěný po celý den. A pokud by to některým nadšencům nestačilo, čeká na vás například návštěva zámecké zahrady s jedním z nejvzácnějších stromů České republiky. Odhadované stáří lípy je 700-900 let. Původně byla zřejmě složena z 18 stromů. Dodnes se zachovaly dvě mohutné větve, které musí být podepřeny. Do lípy v 19 stol. uhodil blesk, přesto všechna nebezpečí a práci času ustála a dnes si můžeme v její blízkosti uvědomit její sílu i roky, které má za sebou. Potom už můžete zamířit do čistého pískovcového lomu na koupání. Cestu k němu vám ve Fábulovi ochotně poradí. V pohádkové říši také najdete infocentrum s letáky poskytovatelů ubytování v Jižních Čechách a na Vysočině a další zábavy pro vaše děti.

Zábava pro děti Vysočina

Do Kamenice nad Lipou by se za chvíli dostal i Hliník, protože města Humpolec a Pelhřimov jsou vzdálena do 20 km. Na pomezí Jižních Čech a Vysočiny tedy leží místo, kde zábava pro děti je pohádková. Pořadatelé chtějí pro děti zachovat české pohádky a zvolili originální přístup. Celá rodina potkává živé pohádkové bytosti. A zjišťuje, že např. ježibaba sousedí s čertem, kašpárek umí žonglovat a princ se nese opravdu královsky. Bývalý okresní soud a sklárna českého křišťálu je domovem projektu, který dále zahrnuje tvořivé dílničky, bludiště s hradem, hlavolamy, zvěřinec, divadelní sál a nově obří společenské hry, zapsané do české knihy rekordů. Ať už vládne na obloze Mrakomor nebo Slunečník, dvoupatrová budova nabízí celodenní zábavu pro děti. A navíc v doprovodu originálního počinu – hostince u loupežníka Bambitky přebudovaného z bývalého přístavku pro vězně vazební věznice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek