Zábava pro děti: Jak příjemně strávit odpoledne s dětmi?

Pokud se snažíte své děti zabavit a nechcete je nechat sedět před televizí nebo u počítače, věnujte jim čas, na který budete všichni vzpomínat. Můžete si udělat výlet na dětské hřiště, k vodě, do lesa nebo do aqvaparku. Zabavit se však můžete i doma. Přinášíme vám zase kousek nové inspirace, jak odpoledne děti zabavit.

Udělejte si kreativní odpoledne plné tvoření

Dětské výtvory si můžete dát na lednici, nebo nechat zarámovat. Ze společného tvoření se budete dlouho radovat, a to často, i když už budou vaše děti dávno dospělé. Zkuste vymyslet vlastní kreativní projekt, pořídit si kreslící sady pro děti, sady na výrobu šperků z korálků nebo na tvoření z moduritu a jiné kreativní sady, které obsahují všechny potřebné pomůcky i návod pro tvorbu předmětů.

Zahrajte si bingo s rodinnými fotkami

Pokud máte to štěstí, že máte velkou a rozvětvenou rodinu, tato hra je pro vás jako stvořená. Vezměte 9 fotek vašich rodinných příslušníků a rozestavte je do tří řad po třech fotech. Dítěti pak dejte 9 prázdných papírových kartiček. Když řeknete třeba „babička“, „děda“, „strejda“ či „teta“, vaše dítko musí zakrýt kartou příslušnou fotku. Jakmile bude mít 3 v řadě, zvolá známé „bingo“!

Schovávaná nebo dětská párty

Kluci asi spíše upřednostní hru na schovávanou. Pokud máte doma málo místa, můžete zkusit chovávat nějaké předměty. Pro aktivní děti připravte párty. Ztlumte světla, připravte občerstvení v podobě barevných ovocných koktejlů a pusťte dětem jejich oblíbené taneční písničky. Můžete vyhlásit soutěž o nejlepšího tanečníka a tanečnici, připravit masky, udělat módní přehlídku nebo si zahrát slovní hry.

Kreativní čtení pohádek a příběhů

Dětem je vhodné číst a povídat si s nimi. Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst nahlas. Ve zlomových pasážích se zeptejte dítěte, jak by se v dané situaci zachovalo. Povídejte si o důvodech rozhodnutí a učte děti kritickému myšlení. Pobavíte se, hodně se vzájemně o sobě dozvíte a užijete si spoustu zábavy. Můžete pak společně skládat příběh podle toho, jak by vaše dítě chtělo, aby se oblíbená postava zachovala. Možná bude konec docela jiný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.