Nejnovější trendy ve světe ložního prádla

Nejnovější trendy ve světě ložního prádla – seznamte se s nejmódnějšími vzory a barvami

V roce 2023 jsme svědky posunu k povlečení, které je odvážné, světlé a plné osobnosti. Ať už chcete přijmout krásu přírody, přidat svému povlečení texturu pomocí robustních úpletů nebo preferujete jasné barvy, pro každého je tu něco.

Kam směřují aktuální trendy? 

Současné módní trendy, a to nejen v oblasti povlečení, se zaměřují na kvalitu, přírodní materiály a hlavně hravost. Aktuálně najdete ložní prádlo ve všech barvách a stylech. Převládá názor, že ložnice má odrážet temperament a osobnost svého majitele, takže jednoduchému bílému povlečení v podstatě odzvonilo. 

Odvážné a jasné

Pryč jsou časy neutrálního povlečení! V roce 2023 zaznamenáváme trend směřující k výrazným a jasným barvám, které jsou ideální pro přidání osobitosti do vaší ložnice. Přemýšlejte o začlenění hlubokých tónů, jako je smaragdově zelená nebo safírově modrá, nebo teplých, ohnivých barev, jako je rez nebo terakota. Tyto syté barvy lze kombinovat s doplňkovými neutrálními barvami, jako je smetanová nebo béžová, aby skutečně vynikly.

Přírodní vlákna

Vlna je skvělá volba pro ty, kteří mají v noci sklon k nachlazení, protože přirozeně izoluje a pomáhá regulovat tělesnou teplotu. Bavlna je další oblíbenou volbou, protože je prodyšná a snadno se udržuje. A pokud hledáte něco luxusnějšího, hedvábí je řešením, které je na pokožce neuvěřitelně hebké a hladké. Obecně se liší zimní povlečení od letního, takže zatím co v zimě sáhněte po vlně nebo bavlně, v létě se nechte ochladit hedvábím.

Masivní úplety

Pokud hledáte způsob, jak svému povlečení dodat texturu a teplo, nehledejte nic jiného než robustní úplety. Ať už je to příjemná deka, povlak na polštář nebo přehoz, robustní pletenina může okamžitě proměnit vaši postel v útulné útočiště. Hledejte robustní úplety v neutrálních barvách, jako je smetanová nebo šedá, které budou skvěle ladit k výrazným barvám povlečení. I když jsou tyto materiály vhodné hlavně pro zimní období, své místo si najdou i v chladných jarních či podzimních měsících. 

Texturované tkaniny a hravé potisky

Texturované látky, jako je samet a žinylka, jsou ideální pro přidání luxusu a půvabu do vašeho ložního prádla. Hledejte povlečení z těchto látek v bohatých tónech jako je smaragd, safír a rubín. Obecně jsou moderní spíše tmavé a zemité tóny, které ložnici dodají tolik potřebný klid ke spánku. 

Pokud ale nejsou tyto barvy váš šálek kávy, nezoufejte. Povlečení nemusí být vážné. Užijte si s ním zábavu výběrem povlečení s osobitými potisky nebo zábavnými výroky. Je to skvělý způsob, jak do své ložnice vnést trochu humoru a osobitosti. Odvážné a hravé povlečení nepatří jen do dětských a studentských pokojů, právě naopak. 

Zvažujete-li pořízení nového ložního prádla, pak by jednou z vašich prvních zastávek při výběru mohlo být https://www.sinsay.com/cz/cz/, kde najdete ložní přádlo v aktuálních módních barvách, materiálech a stylech. 

Začlenění některých z těchto trendů povlečení do vaší ložnice nejenže dodá vašemu prostoru teplo a pohodlí, ale také vám umožní vyjádřit svou osobnost a smysl pro styl. Takže ať už jste milovníci moderních potisků, nebo dáváte přednost nadčasové eleganci přírodních vláken, současné trendy vám přejí.