Rakousko s dětmi       

Pokud chcete strávit s dětmi dovolenou v Rakousku, můžete do Alp vyrazit v létě i v zimě. Máme pro vás pár tipů na ubytování, výlety i různé aktivity. Podívejte se, kam s dětmi vyrazit a užít si pobyt. 

 

Letní dovolená v Tyrolských Alpách

Pokud vyrážíte do zahraničí, dovolená v Tyrolských Alpách skýtá spoustu aktivit i pro ty nejmenší děti. Často nemusíte ani používat auto, túry s dětmi absolvovat pěšky, na kolech, lanovkou nebo vlakem. Městečko Waidring leží v Tyrolsku, v okrese Kitzbühl, jen malý kousek od hranic s Německem, asi 500 km od Prahy.

Ubytování v městečku Waidring

Ubytovat se můžete ve Waidringu v apartmánech Huber. Blízko je obchod, pekařství, 2 restaurace se zahrádkami, kavárna, banka, dětské hřiště, zastávka autobusu i turistické informace a kousek dál obchod Spar. V centru jsou večery pro děti se skákacími hrady a prolézačkami, letní kino a koncerty.

Lanovka na Steinplatte a dětský Triassic park

Ve Waidringu je i zimní středisko, z města jezdí gondola na horu Steinplatte (1869 m). Lanovka jezdí i v létě, za kočárek se neplatí a děti do 6 let jsou zdarma. U horní stanice jsou 2 restaurace a zdarma vstup do Triassic parku. K Dinoparku s vnitřní expozicí patří hřiště, pískoviště, lanový park, klouzačky, letecká stěna i jezírka s posezením a lehátky. Zajděte si na vyhlídku Aussichtsplatform s výhledem na Kitzbühlské Alpy a na další dinosaury ke Speichersee. I s kočárkem dojdete až k vrcholovému kříži.

Přírodní koupaliště Badesee

Skvělou atrakcí pro horké letní dny je přírodní koupaliště. U přírodního jezera je i bazén, brouzdaliště, dětské hřiště, hřiště na beach volejbal, bufet, toalety, sprchy a převlékárny. Ležet se dá na trávě i dřevěném chodníku a stínu je tu dostatek.

Výlet na kole údolím Pillerseetal a lanovkou k rozhledně Jakobskreuz

Celodenní 42 km dlouhý okruh vede po cyklostezce 18 Kalksteinrunde údolím Pillerseetal z Waidringu k jezeru Pillersee s modrozelenou vodou, do St. Jakob in Haus, kde je velký zábavní park pro dětiFamilienland, v areálu je i indoor lezecká stěna a solná jeskyně a lanovkou na Buchensteinwand s rozhlednou s výtahemJakobskreuz. Na vrcholu hory je restaurace s terasou. Dole u lanovky jsou 2 dětská hřiště. Na kolech se vydáte na Fieberbrunn, St. Johann in Tirol, přes Kirchdorf a Erpendorf zpět do Waidringu. Po cestě jsou restaurace a osvěžit se dá i v řece.

Vlakem a lanovkou na Harschbichl

Z Waidringu můžete vyrazit i s kočárky nízkopodlažním autobusem do Hochfilzenu a vláčkem do St. Johann in Tirol. K ubytování dostanete Kartu hostaGästekarte a vlak i bus je zdarma. Kousek od centra jezdí kabinková lanovka na vrchol Harschbich, kde jehorská bouda s terasou, dětské hřiště s trampolínou, traktůrky, houpačkami, klouzačkami a zvířátky. Motokárami můžete sjet od horní stanice lanovky dolů. Pokud z lanovky vystoupíte na Mittelstation, je tu lanové centrum pro děti od 3 let a lanová houpačka Flying Fox přes jezírko. V zimě funguje na lyže středisko Waidring-Steinplatte.

Na co nezapomenout v Rakousku

 • Řidičský a občanský průkaz, doklady pro děti
 • Technický průkaz vozidla, zelenou kartu, příp. doklad o připojištění vozidla
 • Evropský průkaz zdravotního pojištění, příp. doklad o cestovním pojištění
 • Formulář záznamu o dopravní nehodě
 • Dálniční známku
 • Aktuální přehled poplatků za placené tunely a úseky najdete na webu ASFINAG
 • Povinnou výbavu vozidla, reflexní vestu, výstražný trojúhelník, lékárničku
 • Autosedačku pro děti do 14 let menší než 150 cm
 • Zimní pneumatiky s minimální hloubkou designu 4 mm, povinně od 1. 11. do 15. 4.
 • Sněhové řetězy – na povinnost vás upozorní dopravní značka, pokud je povrch vozovky pokryt souvislou nebo nepatrně narušenou sněhovou pokrývkou či ledem
 • Na cestu doporučujeme jídlo, pití, léky na nevolnost a hry do auta

Zimní dovolená ve vesničce Andelsbuch v Bregenzerwaldu

Z vesnice AndelsbuchBregenzerwaldu v penzionu Stubatje tokousek do lyžařských středisek vhodných i pro děti. Pro náročné lyžaře je spíše Lech a Zürs, asi hodinu cesty. Penzion je postaven v souladu s přírodou, vše je ze dřeva a přírodních materiálů od místních výrobců. V blízkém Au – Rehmen probíhají podvečerní návštěvy na statku se zvířátky, kde jsou krávy a ovce. Děti si mohou vyrobit i polštářek z vlny. Užít si můžete i vyjížďku na koňském spřežení na hoře Hoch Hederich. V nedaleké vesnici Egg chovají lamy, které nosí těžká břemena na nepřístupné pastviny.

Lyžařské centrum Bödele

Lyžařské centrum Bödele nad vesnicí Schwarzenberglyžařskou školičku s českou lektorkou a garantovanými lekcemi Skischule Schwarzenberg.

Sjezdovka nad Andelsbuchem na kopci Niedere, kam vede sedačková lanovka, má 2 široké modré sjezdovky, kde je méně lidí. Pro náročnější lyžaře jsou tu 2 červené a 1 černá sjezdovka.

Dětský snowpark Egg-Shetteregg

Středisko Egg-Shetteregg, které se specializuje na rodiny s dětmi, je přístupné rovnou z parkoviště. Děti kromě lyžování ocení i dětský snowpark s kolotočem pro lyžaře, dvěma pojízdnými pásy a různými překážkami. Vedle je menší kopec, kde krátká poma vyváží děti, na bezpečné lyžování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.