Akce pro děti

Dovolená s dětmi v Česku

Dovolená pro rodiny s dětmi

Ať už vaše kroky povedou o prázdninách kamkoli, můžete využít pohádkové pozvání do zábavního centra skřítka Fábuly v jihočeské Kamenici nad Lipou. Zde vznikla pohádková říše s živými postavami z českých pohádek. Areál doplňuje stylová restaurace loupežníka Bambitky, kterou autoři vybudovali přestavbou z bývalého dvora pro vězně. Zábavní park se totiž nachází v budově opuštěného Okresního soudu a skláren Českého Křišťálu. A letos slaví svoje čtvrté narozeniny. Kamenice nad Lipou je vstupní branou do Jižních Čech a v pohádkové říši Fábula můžete strávit celý den a vaši dovolenou celé rodiny s dětmi zde odstartovat nebo pohádkově zakončit. Pro letošní léto jsou připraveny kromě stálých atrakcí kulturní programy pro rodiny z celého Česka. Patronem celého pohádkového areálu se stal výborný nejen pohádkový herec Josef Dvořák.

Dovolená s dětmi Jižní Čechy

Pohádková říše skřítka Fábuly zvolila místo pro svůj areál na hranici Jižních Čech, kam se jezdí na dovolenou s dětmi do různých lokací. Podařilo se vyplnit dvoupatrovou budovu tvořivými dílnami, místností s hlavolamy, cukrárnou s hernou. Nově přibyl divadelní sál, kde se bude soutěžit o putovní pohár skřítka Fábuly. Agentura Dobrý den z Pelhřimova zapsala letos Fábulu do knihy českých rekordů za obří společenské hry. Těm je vyhrazena celá polovina druhého patra budovy. Nově tak vznikly obří kuličky, logik, domino, pexeso, dáma a Fábulo, nezlob se! Pokud se tedy vlády ujme Mrakomor, král všeho nečasu, vaše dovolená s dětmi může mít velmi hravé řešení, o které se Fábula postaral. Pokud převezme vládu Slunečník, zaplní se nově vybudovaný amfiteátr pro divadlo, dětský koutek s prolézačkami nebo se dobrodružně vydáte na cestu se sedmi stanovišti a budete vyrábět a plnit fábulovy dobrodružné úkoly.

TIP: Tipy na výlet v okolí

Dovolená s dětmi Vysočina

Léto je v plném proudu a Fábula až do jeho konce připravil kulturní akce pro každý týden. Zábavní centrum na kraji Jižních Čech a Vysočiny pozvalo kouzelníky, strašidla, umělce ve vaření čokolády, divadelníky, rytíře i princeznu Arabelu, abyste se mohli během vaší dovolená setkat právě s nimi. Týden Karla IV doprovodí dobrodružná cesta s úkoly doby středověku a velkolepá bitva. Týden s Hitrádiem Faktor bude patřit jedné z Fábulových nejúspěšnějších akcí – módní přehlídce pohádkových bytostí. To musíte vidět! Čert převlečený za princeznu, ježidědek za Červenou karkulku už trénují. Za teplého počasí se potkáte se zvířátky Fábulova zvěřince a ochladíte v hospodě loupežníka Bambitky. A personál vám ochotně poradí cestu na koupání do krásného pískovcového lomu.

3 komentáře to “Dovolená s dětmi v Česku”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek