Nejlepší dobrodružné filmy pro děti

20 nejlepších tipů na dobrodružné filmy pro děti

Když jsou děti nemocné, mají prázdniny nebo mají dlouhou chvíli je dobré mít v záloze různé tipy, jak je alespoň na chvíli zabavit a zaujmout. Pokud hledáte zajímavé filmy pro své ratolesti, jste tady správně. Připravili jsme pro vás 30 tipů na nejlepší animované a nejlepší hrané dobrodružné filmy pro děti.

Animované dobrodružné filmy

1. Coco

Hlavní hrdina Miguel touží být známým hudebníkem, tak jako je jeho idol Ernesto de la Cruz. Najednou, díky souhře zajímavých okolností se ocitne ve fantastické Říši mrtvých. Tam potká šejdíře Hectora, se kterým se vydají na dobrodružnou cestu odhalit skutečný příběh Miquela a jeho celé rodiny. 

Hodnocení ČSFD: 87 %

2. Lví král

Mufasa je králem všech zvířat a vládne celé africké savaně. Zanedlouho se mu narodí syn Simba a je třeba nového následníka trůnu s radostí přivítat. Scar, bratr Mufasy není z této zprávy vůbec rád, protože on sám se chce stát lvím králem a Simba je jeho velkou překážkou. Scar intenzivně vymýšlí, jak se Simby, následníka trůnu zbavit. Podaří se mu to?

Hodnocení ČSFD: 86 %

3. Hledá se nemo

Rybka jménem Nemo má prostě smůlu. Jednoho dne ji potápěč uloví a odveze si ji do svého akvária v Sydney. Jeho otec Marlin se hned vydá Nema hledat. K němu se připojí milá rybka Dory, která trpí poruchou krátkodobé paměti. Po své cestě společně potkají mnoho dobrodružných situací, například vegetariánské žraloky, fascinující medúzy nebo hladové racky. Potkají se ještě někdy, Marlin, Dory a Nemo?

Hodnocení ČSFD: 86 %

4. Jak vycvičit draka

Tento animovaný dobrodružný a fantasy film potěší všechny děti, co mají rádi draky. V mýtickém světě Vikingů a divokých draků žije mladík Škyťák, který bydlí na ostrově, kde neustále bojuje s draky. Když je Škyťák s ostatními teenagery zařazen do drakobijecké školy, chce se stát opravdovým bojovníkem. 

Hodnocení ČSFD: 86 %

5. Rakeťák

Hlavní hrdina, Rakeťák je jedním ze zkušených členů Vesmírného ochranného sboru Buzz. Rakeťák, velitelka Alisha a posádka o více než tisíce různých vědců a lékařů se vracejí domů ze své mise. Potkají cizí, ale pravděpodobně velmi bohatou a rozmanitou planetu. Rozhodnou se planetu prozkoumat. Nebude to náhodou chyba?

Hodnocení ČSFD: 69 %

6. Kocour v botách: Poslední přání

Legendární hrdina Kocour v botách, má devět životů, a tak nějak si s tím neláme hlavu, protože střemhlav se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Jednoho dne kocour zachrání malé městečko od nebezpečné hrozby, a tím tak přijde o předposlední ze svých životů. Co bude dál? Kocour se rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál jako obyčejný chlupatý mazlíček.

Hodnocení ČSFD: 85 %

7. Lichožrouti

Znáte Lichožrouty? Jsou to malí tvorové, kteří žijí s námi! A také mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek zůstane vždycky jen jedna, a to lichá. Dobrodružná cesta Lichožroutů vám ukáže jejich velká dobrodružství. 

Hodnocení ČSFD: 57 %

8. Brendan a tajemství Kellsu

Ve vzdáleném středověkém opatství žije mladý mnich Brendan. Opatství čelí intenzivnímu nájezdu barbarů, a tak je třeba síla a víra. Jednoho dne Brendana potká mistr iluminátor s nedokončenou knihou plnou tajemné moudrosti a síly, tím se Brendanovi otevírají dveře úplně do nového světa.

Hodnocení ČSFD: 83 %

9. Tarzan

Mladá rodina z Anglie ztroskotá s miminkem na lodi u afrických břehů. Jsou zachráněni, ale zároveň jsou napadeni nebezpečným tygrem. Rodiče umírají a miminko schované pod dekou zachrání gorila jménem Kala. Odnese jej mezi své členy tlupy a dají mu jméno Tarzan. Jeho život je dobrodružný a odehrává se mezi korunami stromů. Co bude dál? 

Hodnocení ČSFD: 81 %

10. Velká šestka

Mladý geniální konstruktér robotů Hiro Hamada se naučí využívat svůj neuvěřitelný talent. Pomůže mu v tom také jeho bratr Tadashi a jeho další kamarádi. Parta se jednoho dne ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou někdo rozehrál v ulicích San Fransokya. Musí hrozbu odvrátit a zachránit celé město. Podaří se jim to?

Hodnocení ČSFD: 82 %

Hrané dobrodružné filmy

11. Psí domov

Malé štěňátko Bella bylo adoptováno chlapcem Lucasem a jsou nejlepšími přáteli do teď. Jednoho dne se Bella ztratí a je velmi daleko od svého páníčka Lucase. Bella se chce vrátit domů, a tak prožívá mnoho dobrodružství, pozná mnoho přátel, ale také nebezpečí velkoměsta a neznámého světa.

Hodnocení ČSFD: 67 %

12. Mary Poppins se vrací

Mary Poppins je známá a velmi hodná chůva, která přilétá na svém deštníku a pomáhá tak zachraňovat osudy různých lidí. Tento fantasy rodinný film zaujme i díky svému muzikálnímu zpracování.

Hodnocení ČSFD: 55 %

13. Králíček Petr

Králíček Petr žije klidný a bezstarostný život společně s ostatními zvířátky na farmě. Jednou se změní majitel farmy a začne tak válka o teritorium, protože majitel farmy se již nechce dělit o svoji farmu s ostatními zvířátky. Jak to celé dopadne? Nebudou se muset stěhovat?

Hodnocení ČSFD: 72 %

14. Zachraňte Willyho!

Tento dobrodružný film pojednává o chlapci jménem Jess. Dostane poslední šanci, aby začal spořádaně žít u svých pěstounů Greenwoodových. Jednou se pozná s cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Chlapec se s kosatkou sblíží natolik, že mezi nimi vznikne velmi pevné pouto.

Hodnocení ČSFD: 65 %

15. Karlík a továrna na čokoládu

Chlapec jménem Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči ve velmi starém domě. Jsou chudí, ale mají to štěstí, že se mají velmi rádi. Nedaleko jejich domova se nachází obří továrna na čokoládu, kde Karlíkův dědeček pracoval a poznal, tak osobně Willyho Wonku, majitele továrny. Karlík touží do továrny jít. Podaří se mu to?

Hodnocení ČSFD: 82 %

16. Cesta do pravěku

Cesta do pravěku je opravdový fenomén. Tento film je z roku 1955 a ukazuje prehistorická stádia vzniku Země, flóry a fauny. Čtyři zvědavý chlapci najdou jednoho dne zkamenělinu, a proto se rozhodnou putovat do dávné minulosti: období doby ledové, druhohor a třetihor. 

Hodnocení ČSFD: 87 %

17. Psí poslání

Příběh vypráví o jednom věrnému psu, který je šťastný, když je součástí lidských životů. Během pěti desetiletí se tento pes reinkarnuje do několika psů různých ras. A inspiruje tak jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a smyslu života. 

Hodnocení ČSFD: 81 %

18. Paddington

Neobyčejný medvídek Paddington pochází z Peru. Miluje marmeládu a nosí červený klobouk. Když zemětřesení zničí jeho dům, pošle jej teta Lucy do Londýna, aby si našel novou rodinu. Potká rodinu Brownových, která se jej ujme, i přes to, že jejich tatínek je proti. 

Hodnocení ČSFD: 74 %

19. Kniha džunglí

Mauglí je chlapec, který je vychováván v džungli smečkou vlků. Šér Chán je obrovský tygr, který vnímá Mauglího jako velké nebezpečí. Mauglí se necítí vítán, a proto se rozhodne opustit domov a vydat se na cestu plnou poznání. 

Hodnocení ČSFD: 60 %

20. Můj kamarád drak

Děti ze sousedství znají pohádky o divokém drakovi, který žije v lese severozápadního pobřeží Spojených států. Nikdo z dospělých tomu nevěří, až jednou potkají malého záhadného chlapce Peta. Ten tvrdí, že žije s obří zeleným drakem v lese. A proto se vydají toho draka hledat.

Hodnocení ČSFD: 67 %

Martina Poláková

Jsem pracující máma na rodičovské dovolené. Miluji běh, čtu knížky a ráda se učím novým věcem. Snažím se žít vědomě, jednoduše a lehce! Ráda přijímám výzvy, abych se dostala zase o kus dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.