cestování s dětmi v autě

10 tipů na hry pro děti, které zkrátí dlouhou cestu autem

Dlouhé letní cesty autem, autobusem, vlakem či letadlem jsou často náročnou rodičovskou výzvou. Proto jsme pro vás připravili 10 tipů na to, jak zabavit své děti.

Můžete samozřejmě určovat barvy kolemjedoucích aut, počítat je a určovat jejich značky. Můžete hádat písničky podle melodie nebo hledat věci v okolí podle určitého písmena z abecedy. Výborná je slovní kopaná. Další hra podněcuje paměť. Tetička jela na výlet a do kufru si sbalila…, každý vymyslí jednu věc a vždy musí zopakovat vždy všechny věci, které do kufru přidali předchozí hráči. A znáte od MINDOK hru 50 veselých her do auta? Zkuste se inspirovat! Řekneme vám taky, co vzít sebou.

Tipy pro nejmenší

Znáte silikonové šperky Mama Chic? Zejména ty nejmenší děti, kterým rostou zoubky, mají tendenci strkat do pusy všechno kolem, což je během cestování dost nežádoucí. Silikonové šperky mohou žužlat bez zdravotního omezení, jsou vyrobené ze zdravotně nezávadného materiálu, disponují bezpečnostním zavíráním, velmi snadno se omývají a nespadnou jim na podlahu, kde se znečistí.

Didaktická hra aneb svět poznání hmatem

Osahat si tvar hračky, identifikovat tak typ zvířátka, to malé děti od 3 let zabaví na dostatečně dlouhou dobu. Poznávají tak slona či žirafu rukama a ty velmi malé dětičky si mohou pomoci kartičkami s předtištěnými tvary. Didaktická hra – Poznej hmatem tvar od Goki obsahuje veselý červený sáček ukrývající 12 předmětů, které patří mezi super hry do auta.

Leporelo s cestovní tématikou

Knížky mají neskutečné kouzlo, zkuste zvolit to s názvem: Jedeme, jedeme. Je jako stvořené pro cestování. Jsou vněm různá auta, tramvaje, vlaky i lodě, prostě veškeré dopravní prostředky, které děti mohou vidět během cesty. Dějové obrázky z prostředí města, vesnice, nádraží i silnice. Podněcuje dětskou fantazii a dovolená s dětmi může začít.

Dětské časopisy

Dobrým průvodcem na cestách jsou dětské časopisy. Pokud už děti neláká koukání z okna, zkuste třeba ten s názvem Raketa. Časopis Raketa dětí zabaví, protože je plný her, komiksů a netradičního poznávání. Připravuje jej tým mladých českých výtvarníků a fantazie jim rozhodně nechybí. Můžete ale zkusit i známé časopisy, jako je Sluníčko, Mateřídouška, ABC, nebo sešity, kam se lepí nálepky, kde luštíte rébusy a křížovky, nebo odhalujete zloděje.

Magická tabulka

Jde o útlou magickou tabulku, která vám v zavazadlech zabere minimum místa a dětem poskytne nekonečný prostor pro výtvarné umění ve formě kreslení a psaní. To, co vytvoříte magickou tužkou, stačí jednoduše smazat jedním pohybem a lze tvořit zase něco od začátku. Novinkou jsou tabulky, na kterých lze hrát piškvorky, spojovat tečky do obrázků nebo hrát oblíbenou šibenici.

Magnetické puzzle

Děti milují puzzle a zkuste zvolit ty s příznačným názvem: Děti, Medvědi nebo Klauni. Magnetická tabulka, na které si děti sestaví sami obrázky z dřevěných dílků, jsou vhodným společníkem na cesty. Rozvíjí dětskou fantazii a nabízí široké pole působnosti. Zkuste prostě děti zabavit, tak si třeba ani nevzpomenou na nevolnost v autě.

Soubor her, který nenudí

Společenské hry dětem spolehlivě zkrátí dlouhou cestu vlakem a dlouhé chvíle čekání na další spoj. Budou se vám hodit i kdykoliv během dovolené neb doma. Praktický soubor her jich nabízí hned několik. Člověče nezlob se, domino, kostky, šachy, dámu, bleší hra a mlýn ukrátí dětem dlouhou chvíli. Figurky a další komponenty jsou vyrobeny ze dřeva a hrací desky z odolného tvrdého papíru.

Hrací karty

Karetní hra Černý Petr je oblíbená karetní hra, která vsází nejen na zábavu, ale i humor a moment překvapení. Zkuste třeba variantu výtvarníka Petra Šmalce, který vytvořil sadu karet na téma profese. Dvojici obrázků propojuje společné téma konkrétního zaměstnání, které je představeno názornou, velmi vtipnou a pro děti snadno srozumitelnou formou i s tajemným Černým Petrem.

Vícevrstvé dřevěné puzzle

Malé a vyloženě cestovní, ale nečekaně propracované, to jsou vícevrstvé dřevěné puzzle od společnosti Goki. Najdete jich ale určitě i více. Když vyzkoušíte ty s názvem Ryba, každá ze čtyř různobarevných rybek se skládá z 3. dílků a konečné složení puzzle vyžaduje i notnou dávku prostorové představivosti, kterou také dokáže důkladně podpořit v jejím rozvoji.

Kufřík na cesty v podobě knížky

Pokud vyrážíte kamkoliv, ale zejména k moři, pořiďte dětem knížku v podobě kufříku s názvem: Jedeme k moři. O zábavu v autě, autobuse, vlaku i letadle se postará tato kniha plná her a poutavého čtení určeného pro celou rodinu. Jako bonus je v něm pohádka na mořské téma. Dětem nabízí úkoly, které vyřeší samy, s jinými jim pomohou obrázky ukryté pod odklápěcími okénky. Jde o knihu poznání, dozvíte se, kdo žije v moři, kdo se na něm plaví, co se děje kolem něj a mnoho dalších zajímavých informací, které se vám budou hodit na výlet s dětmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek