Kulturní akce tento víkend

Kulturní akce tento víkend

Kulturní akce tento víkend?

Léto a prázdniny jsou plné možností,  tipů na výlety s dětmi a kulturních akcí. Ne vždy je však jednoduché najít plnohodnotné kulturní vyžití pro celou rodinu, tedy pro dospělé i děti zároveň. Perfektní způsob, jak spojit rodinný výlet a kulturní zážitek je vyhledat nějaké pěkné kulturní akce na Vysočině či v Jižních Čechách a vyrazit za zážitky vlakem či na kole. Děti se vám krásně unaví a na výlet budou jistě dlouho vzpomínat. Pojďme se tedy společně podívat na nějaké ty rodinné tipy na výlety na Vysočině a v Jižních Čechách, konkrétně okolí města Kamenice nad Lipou, které leží právě na rozhraní těchto dvou krajů.

Seznam kulturních akcí

Například takovým historickým parním vláčkem se o prázdninách dostanete z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou každý den a kola můžete vzít sebou, vždy je připojen alespoň 1 vagon k jejich přepravě.  Podívejte se na výběr nejzajímavějších kulturních akcí tento víkend a spojte například návštěvu Pelhřimovského Pekla s bohatým kulturním programem v Pohádkové říši Fábula s názvem Ať žijí strašidla! Dnešní trend zábavy, kdy jdou ruku v ruce kultura a zážitky, jistě splňují následující tipy na výlet s dětmi

 

10.6. 2017 Festival Pelhřimov – město rekordů Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
17.6.2017 Staročeská pouť – slavnostní zahájení sezony 2017 Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
24.6.2017 průvod Krampus čertů v Pohádkové říši Fábula Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
1.7.2017 Husitský rodinný vírend Housův mlýn Tábor
3.7.2017 S párou za Fábulou –  tématický parní vlak Jindřichohradecké úzkokolejky JHMD
3.7. – 9.7.2017 Týden princů a princezen Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
6.7.2017 Vysočina fest letní amfiteátr Jihlava
12.7. – 16.7.2017 Hračkobraní Město Kamenice nad Lipou
17.7.-23.7.2017 Tortura vesele a hravě Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
29.7.2017 Koloběžková Grand Prix náměstí T.G.M. v Bechyni
31.7. – 6.8.2017 Loutkobraní Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
3.7. – 16.7.2016 Týden princů a princezen v Pohádkové říši Fábula Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
 21.8. – 27.8.2017 Vodnický týden Josefa Dvořáka Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
 26.8.2017  Hradozámecká noc na hradě Landštejně  hrad Landštejn – Slavonice
9.9. – 10.9.2017  Fábulův festival minipivovarů Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
16.9.2017 Festival vína a burčákobraní Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou

Kulturní víkend v Pohádkové říši

Širokou nabídku kulturního vyžití poskytuje zážitkový zábavní areál zážitkového parku Fábula. Například Staročeská pouť, pořádaná každoročně s čím dál větší oblibou v řadách návštěvníků, nabízí celodenní zábavu a zážitek jak pro děti, tak jejich rodiče. Při velkolepém zahájení nové sezony v Pohádkové říši se můžete těšit třeba na kejklíře, zápasy siláka s medvědem, potulné herce a muzikanky, jarmark, či divadelní představení. To vše je nad rámec stálého programu pohádkového království skřítka Fábuly. Čekají vás prohlídky pohádkového sklepení s živými pohádkovými bytostmi, dílny, království hlavolamů, zámecké bludiště či třeba interaktivní expozice obřích společenských her, ale také zábavná šifrovaná nebo třeba únikovka „Utěk ze žaláře“.

Pokud jste milovníky dobrého piva a jídla, jistě vás nejvíce zaujme kulturní akce „Fábulův festival minipivovarů“. Nebude samozřejmě chybět bohatý doprovodný program a skvělá muzika.

Loutkobraní zase nabídne nejen dětským návštěvníkům opravdové kulturní vyžití a zároveň spoustu další celodenní zábavy. Výhodou rodinného výletu do zábavního centra skřítka Fábuly je hlavně fakt, že vůbec nemusíte řešit počasí. Dostatek programu na vás čeká venku, pod střechou a v horkých dnech i v chládku nejen pohádkového sklepení.

One Response to “Kulturní akce tento víkend”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek