Kulturní akce tento víkend

Kulturní akce tento víkend

Kulturní akce tento víkend?

Léto a prázdniny jsou plné možností,  tipů na výlety s dětmi a kulturních akcí. Ne vždy je však jednoduché najít plnohodnotné kulturní vyžití pro celou rodinu, tedy pro dospělé i děti zároveň. Perfektní způsob, jak spojit rodinný výlet a kulturní zážitek je vyhledat nějaké pěkné kulturní akce na Vysočině či v Jižních Čechách a vyrazit za zážitky vlakem či na kole. Děti se vám krásně unaví a na výlet budou jistě dlouho vzpomínat. Pojďme se tedy společně podívat na nějaké ty rodinné tipy na výlety na Vysočině a v Jižních Čechách, konkrétně okolí města Kamenice nad Lipou, které leží právě na rozhraní těchto dvou krajů.

Seznam kulturních akcí

Například takovým historickým parním vláčkem se o prázdninách dostanete z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou každé úterý a čtvrtek a kola můžete vzít sebou, vždy je připojen alespoň 1 vagon k jejich přepravě. Vlak vyjíždí z JH v 9:30 hod. Vrací se z Kamenice nad Lipou v 15:10 hod.  Podívejte se na výběr nejzajímavějších kulturních akcí tento víkend a spojte například návštěvu Pelhřimovského Pekla s bohatým kulturním programem v Pohádkové říši Fábula s názvem Ať žijí strašidla! Dnešní trend zábavy, kdy jdou ruku v ruce kultura a zážitky, jistě splňují následující tipy na výlet s dětmi

 

5.5. 2018Slavnostní zahájení sezonyZábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou
8.6. – 9.6.2018Festival Pelhřimov – město rekordůMuzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
29.6.2018Vystřelení konce školního roku prakemHousův mlýn Tábor
3.7. – 30.8.2018S párou za FábulouJHMD
3.7.2017S párou za Fábulou JHMD
5.7. – 7.7.2018Vysočina festletní amfiteátr Jihlava
11.7. – 15.7.2018HračkobraníMěsto Kamenice nad Lipou
12.7. – 16.7.2017HračkobraníMěsto Kamenice nad Lipou
 25.8.2017 Hradozámecká noc na hradě Landštejně hrad Landštejn – Slavonice

Kulturní víkend v Pohádkové říši

Širokou nabídku kulturního vyžití poskytuje zážitkový zábavní areál zážitkového parku Fábula. Čekají vás prohlídky pohádkového sklepení s živými pohádkovými bytostmi, interaktivní vzdělávací výstava s legendárním Igráčkem, Svět panenek s pohádkovými otázkami, dílny, království hlavolamů, zámecké bludiště či třeba interaktivní expozice obřích společenských her, ale také zábavná šifrovaná nebo třeba únikovka „Utěk ze žaláře“.

Dobré jídlo a pití má Fábula také rád. Jeho Hostinec u loupežníka Bambitky je pravou pohádkovou krčmou, kde nechybí lavice a obří krb. Určitě navštivte tuto výjimečnou prostoru na Vysočine. Přestavěna byla z bývalého přístavku pro vězně vazební věznice.

 

One Response to “Kulturní akce tento víkend”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek