Kam s dětmi k moři?

Dovolenou v roce 2022 mnoho lidí řeší jinak, než před dvěma lety. Pokud váháte, zda dovolenou zakoupit, anebo radši vyčkat, protože nevíte, jaké budou letos v různých zemích restrikce, připravili jsme pro vás článek s tipy, kam vyrazit v roce 2022 na dovolenou. Přidáváme pár sesbíraných informací za poslední dva roky.

Od počátku roku 2022 je vysoká poptávka po zájezdech a dominují termíny na letní prázdniny. Podle dostupných informací se rušení zájezdů nebo uzavírka hranic v rámci pandemie letos konat nebudou. Některé země již podmínky přicestování zcela zrušily, v jiných je nutný PCR test, očkování či prodělání nemoci. Všeobecné podmínky zájezdůjsou nyní nastaveny tak, že lze dovolenou ještě 30 dní před odletem bezplatně zrušit, což v nejistých dnech obrovskou výhodou.

Výhody zahraniční dovolené v roce

Cestovní ruch byl stejně jako třeba gastro za dva roky zcela zdecimován. Mnoho lidí se do těchto odvětví už nechce vrátit, chybějí zaměstnanci a napříč světem lze zaznamenat propad v kvalitě služeb. Cestovní ruch je však snad jediné odvětí, kde se nezdražovalo a ceny jsou stejné jako v roce 2019, někdy nižší. Nejvíce ušetříte při first minute zájezdech. Zvyšování cen se předpokládá až při stabilní poptávce a dalšímu nárůstu cen pohonných hmot promítnutých do zboží i služeb.

Všeobecné podmínky

Většina středomořských destinací opouští od jakýchkoliv restrikcí. Vždy si ale podmínkydané zemi před odjezdem raději ověřte. Všeobecně počítejte s tím, že pro dovolenou u moře budete letos potřebovat buďto:

  • Potvrzení o ukončeném očkování
  • PCR nebo antigen test – v různých zemích se délka platnosti liší
  • Potvrzení o prodělání nemoci Covid, opět po různě určitou dobu zpětně
  • Na malé děti se podmínky většinou nevztahují nebo postačí PCR test

Kam vyrazit na dovolenou v roce

V současné době patří mezi nejvíce poptávanými destinacemi Egypt, Řecko, Bulharsko a Chorvatsko. V zimě jsou to také Kanárské ostrovy a Dominikánská republika, která je v současné době zcela bez omezení.

Chorvatsko

Chorvatsko je ideální destinace pro rodiny s dětmi s komplexy s tobogány. Díky apartmánům je Chorvatsko s dětmi ideální i pro početnější rodiny a skupiny. Navíc se dá přijet autem do Chorvatska. Jsou tu hotely s all inclusive, pohodlné rodinné penziony i apartmány ajedno z nejčistších moří ve Středozemí. Zkuste Oaza Sunca s all inclusive, Bungalovy Resnik nad Splitem s all inclusive, hotel Faraon na ostrově Peljašec, hotel Babra v Severní Dalmácii i hotel Delfin či Piscal na Istrii.

Itálie

Itálie se hodí pro rodinnou dovolenou s dětmi s možností dojet autem. Nejkrásnější písčité pláže jsou na Sardinii a Sicílii. Nejbližší moře je okolo Benátek a Benátské riviéry. Oceníte i pláže v oblasti Stintino, srovnatelné s těmi v Karibiku. Pokud jedete autem, připravte se na možnost nevolnost v autě. Zkuste residenci Alighieri vměstečku Martinsicuro ve střední Itálii, v klidné Rosolina Mare u Benátek a Villagio Mediterraneo či Residenci Mare v části SabbiadoroLignanu.

Řecko

Řekové dali celému světu jasně najevo, že jsou zde turisté vítáni a je tu pro ně bezpečno. Země čelí velké ekonomické krizi, do které se ostatně řítíme i my a je vděčná za každého turistu. Stále vedou pro rodiny hotely s all inklusive, atrakcemi a programy pro děti. Oblíbený je v Řecku třeba hotel Relax na Rhodosu, kde se dá strávit krásná dovolená s dětmi. Větší ostrovy jako Kréta i Zakynthos.

Egypt

Egypt je sice mimo EU, ale je vysoce oblíbenou destinací Čechů. V hotelových komplexech letos hotely přijímají omezenou kapacitu ubytovaných a namátkově měří teplotu. Pro rodiny s dětmi doporučujeme Club Calimera Akassia Swiss resort. Podmořský svět je zde rájem pro potápění i pro obyčejné šnorchlování.

Bulharsko

Bulharsko každoročně už od června vede v rámci dovolených početnějších rodin. Letecky se hodí pro cestování k moři a rodiny s dětmi. Mnoho hotelů v době útlumu minulý rok využilo k rekonstrukci a rozšíření služeb. Vyrazte na Sluneční pobřeží, Zlaté písky či Primorsko. Jedním z nejoblíbenějších je hotel Kotva a hotel Luna.

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech je celoroční slunečné počasí a v létě teplá voda ve vyhřátém Atlantiku. Každý ostrov je unikátní a nabízí nádherné pláže i přírodní památky. Restaurace a služby jsou na skvělé úrovni včetně ubytování se snídaní či polopenzí. Pro rodiny s dětmi zvolte hotel Sunrise Costa Calma Beach. Kanáry jsou ráj surfařů. Gran Canaria je romantická, Fuerteventura má nejkrásnější pláže.

Kapverdské ostrovy

Kapverdy v současné době vyžadují pro vstup do země pouze antigenní test nebo jedno z výše uvedených potvrzení. Pro rodiny s dětmi i všechny věkové kategorie můžeme doporučit například hotel Oasis Atlantico Belorizonte. Protože je cesta letadlem s dětmi náročná, nezapomeňte se na ni pořádně připravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.