Cestování s dětmi

Cestování s dětmi: váš velký rádce

Neděste se výletů s nejmenšími členy rodiny. Právě pro ně je poznávání světa okolo a seznamování se s novinkami největší životní zkušeností. Díky našemu průvodci cestování s dětmi budete mít za chvíli v malíku. Na co myslet při volbě dopravního prostředku? Jaké aktivity doporučují zkušení rodičové? Kdy a kde se vám mohou postavit do cesty přísná pravidla a kde jsou naopak benevolentnější?

Cestování s dětmi letadlem

Už vaše děti někdy letěly letadlem? Pro spoustu dnešních dětí je létání už běžný způsob dopravy. Létat se dá prakticky s dítětem každého věku. Letecké společnosti jsou na nejmenší pasažéry připraveny a na palubě je vítají. Avšak existují pravidla, která vám bez přípravy mohou cestu znepříjemnit, jako například maximální objem tekutiny v lahvičce a způsoby, jak ji přepravovat.

V našem článku zjistíte, co všechno potřebujete vědět, než nasednete s dětmi do letadla: jaké použít sedačky, lahvičky a jak to je vlastně s kočárkem?

cestování s dětmi letadlem

Nevolnost v autě dokáže cestu znepříjemnit

Spousta dětí si na výlety bere jako povinnou výbavu prášky proti nevolnosti a v autobuse si sedají dopředu, aby mohli alarmovat doprovod v případě nouze. Vězte, že i bez léků se dá takové situaci předejít. Přečtěte si praktické rady, jak na nevolnost v autě a žádná podobná nehoda už vás nepotká.

cestování s dětmi autem

Kam s dětmi na kole

Pokud patří i vaše rodina k těm, která nedokáže jedinou chvilku posedět, pojďme se spolu podívat, jak lze trávit dovolenou nebo prázdniny na kolech. Ve článku kam s dětmi na kole si projděte nejzajímavější cyklistické trasy, stanoviště, vyhlídky a jiná místa, kam byste se vlakem nikdy nevydali.

Kam s dětmi na kolo
Kam s dětmi na kolo

Hry pro děti, které zkrátí dlouhou cestu autem

Tam, kde jsou “žluté auto” nebo “hafan” malými pány, můžete využít našich 10 tipů na aktivity do auta, kde se samozřejmě hlavně na děti. Tak schválně, kdo z dospělých ještě dneska vzpomíná na večery strávené u Sluníčka nebo Mateřídoušky?

cestování s dětmi v autě

Co si připravit na dlouhou cestu autem?

Cestování autem může být pro malé pasažéry mnohdy zdlouhavá a nudná natolik, že ke zlepšení nálady nepomohou ani nejlepší hry světa, zvláště pokud se opakují. Při několikahodinovém koukání z okna je někdy složité upnout svou pozornost na hlad, potřebu čůrat nebo prachobyčejnou nudu. Inspirujte se našimi radami, čím se vybavit pro cestování v autě, aby vás nezaskočilo žádné bebí, hlad na čokoládu nebo bolení bříška.

Cestovní doklady, které nesmíte zapomenout

Kam potřebujete doklady pro děti a jaké přesně? Podívejte se, jaké cestovní doklady dětí byste neměli zapomenout. Zvláště pokud se chystáte překročit hranice Evropské unie nebo dítě doprovází jen jeden z rodičů.

cestovní doklady pro děti

Cestování vlakem s kočárkem

Vydejte se za zážitky a dobrodružstvím vlakem! I železniční dopravci dnes vítají děti na palubě. Zejména cestování s kočárkem se ve vlaku vyplatí. Dětí mají spoustu slev na veřejnou dopravu a kočárek není pro velký prostor ve vagonech zpravidla problém. Vyražte na výlet na kolejích!

pára jede

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek