svačinka na cestu

Jaké jídlo si přichystat na dovolenou?

Při přípravě na dovolenou s dětmi je třeba vyřešit, jaké si vezmete jídlo na cestu. Může to být jídlo na cestu nebo na celou dovolenou, kde nemáte zajištěné stravování. Podívejte se na užitečné tipy na jednoduchá jídla vhodná na cestování.

Pokud vás čeká dost dlouhá cesta na dovolenou, je třeba připravit i jídlo. Je hodně chutných jídel, která lze během cesty konzumovat i studená. Pokud odjíždíte s dětmi na prázdniny, hodit se vám budou i vlhčené ubrousky, bezoplachový dezinfekční gel na ruce a jednorázové plastové příbory.

Co připravit na dovolenou

Můžete si připravit na cestování autem, vlakem či autobusem. Kromě klasických řízků to může být i sekaná nebo karbanátky. Můžete si udělat domácí pizzu ze zakoupeného listového těsta. Použít můžete i jáhly, pohanku či kuskus s masem a zeleninou, luštěninové a těstovinové saláty, zeleninové saláty s masem, sýrem, vajíčkem či tuňákem a pečivem. Oblíbená je i plněná tortilla, nebo slané či sladké palačinky. Mezi snadná jídla patří zapečený toast, obložený chléb, bageta či sendvič. Hodí se i tyčinky, sušenky, či nakrájená zelenina a ovoce v dózách, které poslouží jako rychlá a lehká svačinka.

Jídlo do letadla

Pokud letíte na dovolenou letadlem, převážejte potraviny v odbaveném zavazadle. V příručním zavazadle si na palubu letadla můžete vzít jen jídlo pro malé děti nebo nemocné osoby. Při cestování s dětmi letadlem jde o množství mléka, dětské výživy a speciálních potravin, které je potřebné jen na dobu trvání letu. Pracovníci letiště jsou v rámci bezpečnostní kontroly oprávněni požádat o ochutnání tohoto jídla. Na palubu letadla lze vzít také potraviny zakoupené v letištním tranzitním prostoru.

Jídlo v odbaveném zavazadle

V odbaveném zavazadle lze přepravovat i jídlo. Nevhodné jsou potraviny tekuté konzistence, jejichž obal se může poškodit při manipulaci se zavazadlem. Do USA se nesmí dovážet maso a masné výrobky, měkké sýry, tvaroh, většina druhů ovoce a zeleniny, nebo více než 1 litr alkoholu na osobu. Na Nový Zéland se nesmí dovážet maso, ryby, nebo čerstvé ovoce a zelenina. Pro jistotu se tedy vždy dopředu informujte, zda neexistují nějaká omezení povoleného dovozu potravin do dané destinace.

Jídlo na dovolenkový pobyt

Na pobyt si můžete zabalit trvanlivé potraviny, jako sušenky, cereálie, müsli, krekry, tyčinky, sušené ovoce a ořechy, marmeládu či med. Ze slaných jídel paštiky, trvanlivé salámy, masové konzervy, konzervované ovoce a zeleninu, vakuově balené pečivo, těstoviny, rýži a luštěniny. Hodí se i instantní pokrmy, jako jsou polévky, ovesné kaše, pudinky, těstoviny i omáčky. Využít lze i zavařená jídla, jako je lečo, zavařené maso, zelenina, polévky a omáčky. Z těchto surovin lze uvařit jednoduché pokrmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek