Čím se vybavit pro cestování s dětmi v autě.

Mami, kdy už tam budeme? To je snad nejčastější otázka všech dětí během cestování. Děti se stále ptají, kdy už budete v cíli cesty, jsou netrpělivé, nudí se. Jejich zabarvení je tedy první úkol, na který během cestování s nimi potřebujeme myslet. Dalšími jsou potom jídlo, bezpečnost a rady v případě nevolnosti v autě.

Zábava během cesty

Vyvarovat se nudě je výzva. Ale díky našim tipům se vám nuda vyhne obloukem. Nejjednodušší je využít toho, co vidíte z okna auta. Navíc vás to nebude nic stát.  Počítání protijedoucích aut, výběr pouze těch vozidel s určitou barvou nebo pro starší děti určování jednotlivých značek jsou osvědčenými tipy pro začátek.

Dalším skvělým pomocníkem pro vaše cesty je oblíbený plyšák nebo hračky. Na druhou stranu různé stavebnice jsou nevhodné. Jednotlivé dílky se mohou poztrácet a cestu vám komplikovat. Do auta se hodí hlavolamy, např. osvědčená Rubikova kostka. Jenže ne všechny děti mají patřičnou trpělivost. Proto volte magnetické hry. Starší děti si mohou zahrát šachy. Pro mladší je na trhu velký výběr těchto her, např. Brouci v akci nebo Čarovný les na cesty.

Všichni rodiče nakonec sáhnou po tabletu nebo iPodu. I když nahrání písniček, pohádek a filmů zabere hodně času, uděláte to jednorázově a potom už můžete oblíbené kousky pouštět na všech cestách.  V případě využití tabletů a iPodů s sebou přiberte ještě jednu USB nabíječku. Arzenál proti nudě podpoří prstíkové divadlo, aktivity knížky nebo naše další tipy na hry pro děti v autě.

Jídlo a pití

Do každých dveří si umístěte jednu láhev s vodou. Na cesty vždy připravte jídlo, které mají děti rády. Není příliš moudré, se o tom co bude k jídlu rozhodovat přímo v autě. Se sladkostmi zacházejte opatrně. Zvyšují glykemický index a děti jsou potom neposedné. Raději sáhněte ke zdravé variantě s ovocem a oříšky. Svačinovou krabičku si děti mohou naplnit samy s tím, že má vystačit na celou dovolenou s tím, že sladkosti dokupovat nebudete. Lízátko a žvýkačka je povolena proti nevolnosti.

Na trhu existují praktické držáky misek na autosedačky, termotašky, termosky nebo organizéry na jídlo i pití zároveň.

Bezpečnost

Největšími omyly při cestování s dětmi jsou: vožení dětí na klíně, poutání pásem pro dospělé nebo připoutání sebe i dítěte zároveň. Autosedačky volte pouze certifikované. Pro děti do 9 kg se do auta upínají pětibodovým systémem pásů. Umístění vajíčka s kojencem na zadní sedačku je podle BESIP ta lepší varianta. Ovšem rodič může mít tendenci se otáčet a spolu s otočením hrozí i změna směru jízdy simultánním otočením volantu. V tom případě poutejte dítě na předním sedadle. Dětské protesty mohou být riskantnější, než si myslíte. Dětem určitě svlékejte bundy, abyste mohli pásy pevně utáhnout.

Malí pomocníci

Velmi důležitý je pytlík na odpadky, pro případ zvracení a papírové kapesníky, vlhčené ubrousky. Malou lékárničku vybavte Kinedrylem, Ibalginem, Fenistil gelem a pár tabletami proti bolení v krku. Vše potřebné pro děti umístěte organizérů, připevněných na přední sedadla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek