Vaření

Chcete si užívat pohodlné vaření? Vhodně vybavená kuchyň je nezbytností

Jak si zefektivnit vaření? Ohromný vliv na přípravu pokrmů má to, v jakém prostředí se jí věnujete. Zorganizovaná a vybavená kuchyň je luxusem, který si může dopřát každý. Jak svou kuchyň vybavit tak, aby pobyt v ní byl bezstarostný a příjemný? V následujícím seznamu spotřebičů si rozhodně vyberete své favority.

Vestavná trouba v úrovni očí je praktická

Vadí vám, že se při každém používání trouby musíte ohýbat a vkleče kontrolovat, jak dlouho ještě zbývá k dopečení pokrmu? Řešením, které se osvědčilo v mnoha domácnostech, je vestavná trouba. Její umístění v úrovni očí vám zpříjemní přípravu jakéhokoliv pokrmu a neustálé předklánění se stane minulostí.

Příjemným bonusem je také to, že dokonale doplní vzhled vaší kuchyně. V nabídce najdete jak klasické trouby, tak i ty kompaktní do menšího prostoru.

Mikrovlnná trouba pro snazší přípravu pokrmů

Patříte mezi zastánce nebo odpůrce mikrovlnné trouby? Ať už jste na libovolné straně, ve prospěch mikrovlnek hovoří to, že vám neskutečně usnadní práci v kuchyni. Mikrovlnná trouba rychle ohřeje libovolný nápoj i pokrm, rozmrazí zmrazené potraviny, ugriluje maso i sýry, usuší ovoce i houby a připravíte v ní lahodný popcorn během pouhých tří minut.

Mixér vám usnadní řadu činností

Nezáleží na tom, zda máte doma tyčový, stolní či třeba smoothie mixér. Všechny typy mixérů jsou totiž skutečnými kuchyňskými pomocníky a pomohou vám v řadě případů. Ať už při přípravě omáček, krémových polévek, koktejlů nebo třeba při pečení.  

Typ mixéru byste měli vybírat podle dvou hlavních věcí, a to: 

  • místa na vaší kuchyňské lince,
  • činnosti, ke které ho budete nejčastěji využívat.

Odšťavňovač pro rychlejší přípravu šťávy

Rádi si po ránu připravujete k snídani čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu? Často při pečení využíváte citrusy a další druhy ovoce a naprosto jste propadli zeleninovým šťávám? V těchto případech se bez výkonného odšťavňovače rozhodně neobejdete. Stejně jako v případě mixéru, i odšťavňovač vybírejte s ohledem na volný prostor ve vaší kuchyni.

V nabídce jsou tři základní typy odšťavňovačů: odstředivý, šnekový a mechanický.

Vaření

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Odstředivý typ je hojně využíván v oblíbených fresh barech, a to díky své rychlosti a výkonu. Šnekový odšťavňovač je úspornější a šetrnější, ale také dražší. Ten mechanický se neobejde bez vaší pomoci, ale zároveň je nejlevnější.

V moderně vybavené kuchyni se vám bude snáze vařit a každá činnost vám půjde lépe od ruky. S vestavnou troubou budete mít své pečení pod kontrolou, mikrovlnná trouba vám ušetří spoustu času, mixér usnadní nekonečné šlehání a s výkonným odšťavňovačem si kdykoliv budete moci připravit svou oblíbenou ovocnou i zeleninovou šťávu.

Zdroj úvodní fotografie: Dusan Petkovic / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.