Jak si vyrobit adventní věnec? Jednoduchý návod

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si jistí, jak na to? Máme pro vás pár rad. Takže si připravte pomůcky, vezměte do ruky tavící pistoli a jdeme na to.

Jaké materiály zvolit

Nejhezčí adventní věnec je z přírodního chvojí. Borovice a jedle vydrží v teple nejdéle, ale smrk rychleji opadá. Výborné je použít túji. Můžete si však vyrobit i adventní věnce polepené bílým prachovým peřím, které vypadá jako čerstvě napadaný sníh. Dejte si však pozor na správné umístění svíček a dozor při hoření.

Přidejte 4 svíčky

Vyberte vhodné svíčky. Vždy jsou lepší ty nižší a širší, které budou stabilní. Dlouhé a úzké svíčky vypadají zase elegantně. Svíčky nekapou a pomaleji hoří i ubývají, když je na hodinu před použitím ponoříte do studené osolené vody nebo vložíme do mrazáku. Pod svíčky dejte napichovací bodce, kde jeden konec zapíchnete do věnce a na horní plochu umístíte svíčku, kterou navíc můžete přilepit tavnou pistolí.

Barvy adventního věnce

Červeno zelená kombinace je klasická, fialová barva je duchovní a můžete se uchýlit třeba i k levandulovému tónu nebo temně borůvkové barvě. Zdobení doplňte třeba zlatou či stříbrnou barvou. Vybírejte barevné doplňky s citem a použijte raději méně barev. Zvolte barvy podle interiéru a vaší výzdoby.

Výroba adventního věnce

Chvojí si nastříhejte a omotávejte na podklad vázacím drátkem, který se snadno ohýbá a díky zelené barvě je i skoro neviditelný. Ozdoby připínejte špendlíkem, s neutrální hlavičkou, nebo použijte tavící pistoli. Přidejte barevné mašle nebo stuhy z přírodní juty. Pod svíčky si pořiďte napichovací bodce.

Doplňky a dekorace

Přidejte sušené citrony, pomeranče a jablíčka, celou skořici i badyán. Použijte kaštany, oříšky, šišky, sušené plody i květy, snítky cesmíny, šípků či jeřabin. Pokud trváte na vánočních ozdobách, ty malé můžete na adventní věnec přidat. Volte jednotnou barvu, aby se naturální kouzlo věnce nepokazilo. Pokud máte malé děti, adventní věnec mohou zdobit sobi, sněhuláci, andělíčci, skřítci a jiné vánoční postavy, ale i hvězdy, zvonky a sněhové vločky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.