Kam v Brně s dětmi

Vtipů na Brno je víc než dost a obyvatelé hlavního města Prahy, ale i mnoha jiných měst a dokonce i vesnic jich mají nesvém repertoáru víc než dost. Brno je ale nádherné město se spoustou skvostných historických památek i nádherných zákoutí, nabízí spoustu volnočasových aktivit pro jedince v každém věku a má specifickou atmosféru. Dnes se zaměříme na to, kam vyrazit s dětmi.

ZOO Brno

Historie Brněnské zoologické zahrady se táhne až do roku 1935. Ostatně více o její historii, chovaných zvířatech, akcích i otevírací době najdete na webu zoobrno.cz. Pokud se chystáte na výlet s dětmi, ZOO Brno je otevřená celoročně a je povolen zpoplatněný vstup se psy.

Probíhá zde postupná modernizace pavilonů a ZOO se snaží o unikátní propojení expozic s domorodými stavbami. Uvidíte zde oblíbené lední medvědy, jejichž potomci jsou již v mnoha zoologických zahradách po celém světě i oblíbenou průchozí expozici s klokany.

Navštívit tak můžete africkou vesnici obklopenou žirafami a zebrami, indiánské teepee s bizony, indiánskou chýši s výhledem na vlky, kamčatské chalupy s výběhem medvěda kamčatského nebo mongolskou jurtu u koně Převalského. Je tu i tropické království, tygří skály, exotárium i dětskou ZOO s přístupem do ohrady s kozami. Součástí zdejší zoologické zahrady je i Lanáček pro děti.

Lamacentrum

Lamacentrum je malá útulná farma, která leží v krásném lomu Džungle na Hádech. Je odtud i krásný výhled na celé Brno a historické stavby jako je katedrála Petrov nebo světoznámý hrad s pevností Špilberk s ostatky legendárního válečníka barona Trencka, dobovými vězeňskými celami a kostnicí. V Lamacentru najdete lamy alpaky, ovce, kozy a králíky.

Zvířata si můžete klidně pohladit nebo nakrmit granulemi, které pořídíte přímo v Lamacentru a zvířatům neuškodí. Můžete se také dopředu objednat na výukový program, kde se dozvíte spoustu zajímavostí jak o lamách i lomu. Centrum je pro veřejnost otevřeno o víkendech a během letních prázdninových měsíců i ve středu. Více se dozvíte na webu lamacentrum.cz.

Zábavní park Vida! 

V zábavním vědeckém parku VIDA! u brněnského výstaviště se zabaví nejen děti, ale všechny věkové skupiny. Na ploše 4 600 m2 najdete různé exponáty, spousta z nich je interaktivní, dozvíte se spoustu zajímavostí a uvidíte zábavné pokusy. Navíc se tu každou neděli koná speciální program. Všechny informace najdete na webu vida.cz. Rozluštěte záhadu Bermudského trojúhelníku, odpalte si tu vodíkovou raketu nebo si zkuste zmrazit vlastní stín. Zábavní park VIDA! je tu pro celou rodinu a zabavíte se tu klidně celý den.

BRuNO family park

Zábavní rodinný park BRuNO family je tu pro děti každého věku. Je zde přes 40 atrakcí na ploše 4 000 m² jako například velmi oblíbený autodrom, tobogán, bludiště, labyrint, různé prolézačky, tranpolíny i skluzavky a mnoho dalšího. Součástí je i speciální oddělení pro maminky s nejmenšími dětmi do 4 let. Od jara do podzimu můžete využít i venkovní část rozloženou na ploše 3 700 m², kde je také pro příjemné osvěžení v horkých dnech Vodní svět. Více informací najdete na webu brunofamilypark.cz. V areálu se nachází také občerstvení, nebo můžete využít také přilehlou restauraci Hnízdo.

Jungle park Brno

Lanový park se nachází v samém srdci Brna nedaleko Riviery, BVV a Anthroposu v příjemném prostředí lesa kolem řeky Svratky. Jungle park je lanové centrum, jehož poloha z něj dělá pro svou dostupnost velmi atraktivní místo pro aktivní odpočinek dětí i dospělých. Nabízí několik lezeckých tras od nejlehčích po ty mnohem náročnější. Více na webu junglepark.cz.

Je zde možné si vyzkoušet unikátní přejezd přes řeku Svratku dlouhý 40 metrů. Park je vhodný pro děti i dospělé návštěvníky a také pro školní výlety. Tento sportovně-rekreační areál přinese dětem i dospělým dobrodružství v přírodě a obohatí je o nové zážitky a cenné zkušenosti. Do lanového parku se můžete vydat za každého počasí kromě silné bouřky a námrazy.

Technické muzeum Brno

V budově Technického muzeaBrně najdete 17 unikátních expozic zvelmi zajímavých oborů jako parní a vodní motory, historické automobily, historii optiky, výpočetní techniky, železářství, stereovizi a spoustu dalšího. Konají se zde také zajímavé krátkodobé výstavy a různé akce.

V nejvyšším patře pak najdete velmi oblíbenou technickou hernu, která zaujme nejen malé, ale i velké návštěvníky. Seznámí vás zábavnou interaktivní formou se zákony fyziky i technickými aplikacemi a jeden den vám zde rozhodně nebude stačit. Více se dozvíte na webových stránkách technicalmuseum.cz.

V areálu se také nachází výtvarně-technická dílna, ve které probíhají programy zaměřené na tradiční řemeslné a výtvarné techniky. V týdnu dílnu využívají školy a školky, o víkendech se zde pořádají dílny pro širokou veřejnost, zejména pro děti, které pracují za pomoci rodičů, ale i pro dospělé. A pokud se chystáte do hlavního města, podívejte se, kam s dětmi v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.