Kuchyň

Kuchyň v přírodních barvách – jak ji zařídit?

Kuchyně je srdcem každého domova. Je to místo, kde trávíme spoustu času vařením, připravováním jídla a trávením času s rodinou a přáteli. Proto je důležité, aby naše kuchyně byla místem, které je nejen funkční, ale také příjemné na pohled a napomáhající relaxaci. Jednou z možností, jak tohoto cíle dosáhnout, je uspořádat kuchyň v přírodních barvách. Barvy přírody, jako jsou odstíny zelené, hnědé, béžové a bílé, odkazují na svět přírody kolem nás. Jsou spojeny s harmonií, klidem a rovnováhou. Aranžmá kuchyně v těchto barvách může přinést mnoho výhod, jak vizuálních, tak emocionálních. Ale jak na takové aranžmá? Stačí jen zvolit vhodnou povrchovou úpravu, vybavení a dekorace.

Kuchyně v přírodních zemitých a zelených odstínech

Při zařizování interiérů včetně kuchyně v přírodních barvách je nejdůležitější výběr samotných barev. Díky vhodným odstínům se místnost bude podobat okolní přírodě. I když se to na první pohled nezdá, existuje mnoho způsobů jak toho docílit.

Barvy na stěny v přírodních odstínech se mohou pohybovat od hnědých do béžových. Od tmavých, čokoládových odstínů po světlé, krémové odstíny – všechny tyto zemité barvy připomínají půdu, která je neodmyslitelnou součástí přírody. Interiér v přírodních barvách lze také aranžovat pomocí zelených, žlutých nebo modrých odstínů. Béžová, hnědá a žlutá jsou teplé barvy, a naopak modrá dodává interiéru kuchyně klidnější charakter.

Před pár lety byla velkým hitem kuchyně v odstínu greenery. Greenery je neutrální svěží zelená barva, která dobře ladí s ostatními odstíny a rostlinnými motivy. Při zařizování kuchyně v přírodních barvách se vyplatí použít tuto barvu a rostlinné motivy.

Při výběru barev je dobré zvolit jednu nebo dvě hlavní barvy, které budou v aranžmá tvořit dominantu. Ostatní barvy je lepší použít v menším množství.

Při spojovaní barev věnujte zvláštní pozornost vytvoření harmonických a zajímavých barevných kombinací.

Stěny lze také vymalovat bílou nebo šedou barvou. V takovém případě se barvy do interiéru přidávají v podobě vybavení nebo doplňků. Vždy se vyplatí natřít strop bílou barvou, protože takový postup pomůže opticky zvětšit interiér kuchyně, a malé kuchyně budou vypadat prostorněji.

Kuchyňský nábytek

Povrchová úprava stěn a podlah a inspirace přírodou

Při zařizování kuchyně inspirované barvami přírody určitě volte materiály pro povrchovou úpravu stěn a podlah, které k přírodě přímo odkazují. Dokonale proto zde poslouží přírodní dřevo a kámen. Dekory a barvy těchto materiálů můžeme vnést do interiéru pomocí dřevěných plovoucích podlah nebo vinylových podlah a keramických obkladů s odpovídajícím dekorem.

Při výběru povrchové úpravy nezapomínejme na barvy. Kuchyně a jídelna by měla svými barvami odkazovat na přírodu, ať už jde o povrchovou úpravu nebo vybavení a doplňky.

Aranžmá kuchyně v přírodních barvách a vhodné vybavení

Při výběru nábytku volme ten z přírodních materiálů, tedy ze dřeva. Dřevěná kuchyňská linka bude dokonale ladit k přírodním barvám v naší kuchyni. Pokud je však náš rozpočet omezen, jelikož dřevěný nábytek bývá dost drahý, vyplatí se zvolit kuchyňský nábytek BauMax z nábytkové desky v barvě a dekoru přírodního dřeva. To nám umožní zachovat přírodní vzhled vybavení a zároveň zařídit kuchyň o něco levněji.

Pokud kuchyň je spojena s jídelnou a tvoří jednou místnost, je vhodné, aby i jídelní židle a stůl byly vyrobeny z přírodních materiálů, anebo z materiálů které napodobují přírodní materiály. Zde kromě přírodního dřeva můžete použít rovněž proutí a ratan.

Pokud se nám nelíbí přírodní barvy dřeva, můžeme zvolit kuchyňský nábytek v barvách přírody, jako je výše zmiňovaná: zelená, béžová nebo světle krémová barva.

Kuchyňský nábytek

Čím doplnit aranžmá, tedy vhodné doplňky

Doplňky jsou klíčovým prvkem výzdoby kuchyně v přírodních barvách, proto bychom na ně neměli zapomínat. Textilie, jako jsou polštáře, ubrusy, ubrousky a závěsy, se vyplatí vybírat v teplých barvách nebo odstínech zelené a modré. Za zvážení stojí i nákup keramiky nebo proutěných košíků – zdůrazníme tak propojení s přírodou.

Ideálními doplňky do kuchyně v přírodních barvách jsou také živé rostliny. Rostliny umístěme do estetických keramických, proutěných nebo dřevěných obalů na květináče, aby tím ještě více navázat k přírodě.

Nezapomínejme ani na osvětlení. Vhodné interiérové osvětlení může efektně doplnit aranžmá a ovlivnit atmosféru v kuchyni. Jako hlavní zdroj světla použijme závěsné svítidlo nebo stropní svítidlo. Pro osvětlení pracovní plochy použijme podlinkové osvětlení a pro jídelní část stojací nebo bodové lampy. Je dobré, když žárovky mají teplé oranžové nebo žluté světlo. Vyplatí se také investovat do lamp z přírodních materiálů, jako jsou dřevěné lustry, nebo lampy s papírovými či proutěnými stínidly. Díky tomu bude naše kuchyně mnohem útulnější.

Kuchyňský nábytek

Kuchyň s obývákem v přírodních barvách

Spojení obývacího pokoje s kuchyní je stále velmi oblíbeným řešením, proto stojí za to se na něj podívat blíže, pokud chceme kuchyň zařídit v barvách přírody. V tomto případě se vyplatí v obou prostorech použít stejné barvy, styl aranžmá a materiály. Díky tomu zachováme jednotný vzhled a obývací pokoj nebude nevzhledně oddělen od kuchyně. Barvy stěn obývacího pokoje a kuchyně by se od sebe neměly příliš lišit a celé aranžmá by mělo působit esteticky.

Teplé barvy přírody v interiéru, přírodní barvy nábytku a přírodní barvy stěn dokážou skutečné zázraky. Kuchyně v přírodních barvách nás okouzlí, proto rozhodně stojí za zvážení vyzkoušet toto aranžmá i u sebe doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.