Česká Pohádka

Česká pohádka

Areál s tématikou české pohádky

České výlety směřují čím dál častěji za pohádkou. Ale kam na výlet za pravou nefalšovanou českou pohádkou?  Zábavní park Pohádková říše Fábula nabízí dětským, ale i dospělým návštěvníkům opravdu neotřelou zábavu. Po celý den na vás čekají atrakce pro děti i rodiče. Pojďme si tedy společně projít toto pohádkové království. Zábava začíná již u vstupu. Nečekejte zde paní pokladní za okénkem. Pokud budete mít štěstí, vpustí vás do areálu samotný skřítek Fábula. Většinou však návštěvníci narazí na výběrčího daní a ten jim to pořádně spočítá.

Pokud se vám podaří najít cestu ven ze zámeckého bludiště, které je součástí dobrodružné cesty skřítka Fábuly, můžete si pogratulovat. Pro ty, kteří na dobrodružné cestě splní všechny úkoly, odpoví na otázky a vyluští tajenku, čeká pak odměna.  Budou pasováni na rytíře Pohádkové říše.

V království hlavolamů, či v sekci obřích společenských her můžete strávit se svojí rodinou opravdu krásné chvíle. Takový rodinný turnaj ve vyndávání ježků z klece, skládání tangramů, luštění nebo závod v obří dámě, to si jistě nesmíte nechat ujít.

Fábulovy pohádkové bytosti

Pohádková země skřítka Fábuly nabízí mnoho zábavy, ale návštěva pohádkového sklepení patří bezesporu k těm nejoblíbenějším.  Ježibaba občas zavře zlobivé děti do chlívku nebo je rovnou hodí do pece. S těmi hodnými pak zpívá a ochutnává žížalí polívku. U čerta si přijdou na své zase tatínci. Adrenalin v krvi jim zaručeně stoupne, když si je čert převáží na pekelné váze hříchů, což často nedopadá dobře. Děti zase posadí do lavic v pekelné škole a přiučí je čertovským kouskům. Na své si přijdou i holčičky, které si rády zatančí s naší princezničkou a malí rytíři si procvičí šermířské umění pod vedením udatného prince. Pohádkové bytosti se zaručeně postarají o váš nezapomenutelný zážitek z vašeho rodinného výletu. Celá trasa má svůj příběh a smysl. Najít cestu dál není vůbec jednoduché a k tomu ještě rozluštit verše, napovídající, kde hledat jednotlivé indicie, potřebné k nalezení pokladu a k úniku z pekla.

Pohádkové království Fábula

Česká pohádka však prohlídkou sklepení nekončí. V amfiteátru venkovního divadla se odehrávají loutková, činoherní i zpívaná divadelní představení pro děti, od klasických známých pohádkových příběhů, až po originální autorská díla.

Všem šikulům a manuálně zručným návštěvníkům, ale i těm, kteří si prostě jen chtějí vyrobit něco na památku, nabízí pohádkové země skřítka Fábuly vyžití v nádherných tvořivých dílnách. Můžete si zde vyrobit šperk, namalovat hrneček, vytvořit vlastní tričko, či třeba zkompletovat a pomalovat dřevěnou bambitku.

Nezapomenutelné zážitky si odnesete i z hostince u loupežníka Bambitky. Pohltí vás již atmosféra středověkého interiéru, hořících svíček, praskajícího ohně, či dobové muziky. Až vás obslouží opět živé pohádkové bytosti a vy si pochutnáte třeba na loupežnickém gulášku, nezapomeňte se ještě stavit na kafíčko do cukrárny u Červené Karkulky.

A pokud hledáte nějaké pěkné kulturní akce tento víkend, vězte, že pohádkové království Fábula pořádá jednu za druhou. Namátkově například Týden princů a princezen, Vodnická škola Josefa Dvořáka, Ať žijí strašidla!, či třeba pohádkové putování s Karlem IV.

Velkou výhodou pro výlet do Pohádkové říše je jistě fakt, že nabízí návštěvníkům vyžití jak pod střechou, tak i na venkovních prostranstvích. Nikdy vám tedy rodinný výlet nepokazí špatné počasí. Za deště a horkých dní se schováte ve vnitřních prostorách pohádkové říše, které vám nabízí nespočet aktivit a pokud počasí vyjde a bude tak akorát, jistě využijete širokou nabídku venkovní zábavy pro děti i dospělé.

Pokud tedy váháte, kam na výlet s dětmi, zábavní park skřítka Fábuly je ideální volbou. Čeká vás celodenní zábava, kulturní akce, česká pohádka i adrenalin. A protože Vysočina i Jižní Čechy jsou pro výlety jako stvořené, leží Fábulova pohádková země přímo na rozhraní těchto dvou krajů. Tak neváhejte a využijte tento skvělý tip na výlet, se kterým se dá krásně spojit jak dovolená, turistika tak třeba i víkend na kole.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek