gs5spg-lego-creator-stavebnice

Objevte kreativní schopnosti s kostičkami LEGO

Kreativita je v současné době velmi důležitou schopností. Lidé, kteří tvořivý totiž zvládají každodenní život s větší lehkostí a pohodou. Kreativní přístup jim totiž pomáhá řešit rozličné situace, ale i lépe vycházet s ostatními lidmi. Tvořivost, invenci nebo jinak řečeno kreativitu je tak vhodné po celý život přiživovat, a to od útlého dětství, ale i v dospělosti. Pomoci vám s tím mohou stavebnice LEGO Creator.

Začněte budovat u dětí kreativitu, co nejdříve

Již od batolecího věku můžete začít u dětí podporovat rozvoj jejich kreativity, a to zejména za pomoci barev. Později mohou přijít na řadu různé stavebnice, které kromě kreativity podporují i jemnou a hrubou motoriku. Skvělým nástrojem vhodným pro děti již od 4 let jsou stavebnice LEGO Creator, které přináší mnoho prostoru pro fantazii.

Prostor pro dětskou kreativitu

Stavebnice LEGO Creator nabízejí dětské kreativitě skutečný prostor, s jednoduššími modely si mohou poskládat různé budovy, které najdou ve městech, ale i dopravní prostředky se kterými se mohou denně setkávat. Sety pro děti od 6 let pak zahrnují i stavebnice 3v1 díky, kterým si ze stejných dílků mohou děti poskládat roztomilá zvířátka, dinosaury, tvory z hlubin moře, ale i hi-tec roboty či pirátskou loď. A že dítě skládá z dílků něco jiného? Nevadí, jen ho nechte, právě takto se projevuje pořádná dávka kreativity!

I dospělým mají stavebnice LEGO Creator, co nabídnout

Už dávno neplatí, že by stavebnice LEGO byli jen pro děti. Zejména série LEGO Creator Expert nadchne dospělé i starší děti, kteří se u jednoduchých stavebnic již nudí. Vyberte si některý z propracovaných modelů domů, vozů nebo filmových motivů a nechte čas plynout kolem sebe. Řada z těchto stavebnic má totiž několik tisíc kostiček, a vy tak máte zábavu na dlouhé hodiny.

Co vše se dá z LEGA postavit?

Nejpopulárnější jsou dlouhodobě světoznámé stavby jako je Big Ben, Koloseum či různé fotbalové stadiony. Fanoušky motosportu pak jistě nadchnou věrné kopii legendárních sportovních vozů jako je Ford Mustang či Dodge Challenger.

Kromě toho, že LEGO pomáhá s rozvojem kreativního myšlení i u dospělých, navíc je skládání stavebnic i skvělou antistresovou metodou. Dokonce několik nezávislých studií prokázalo, že skládání stavebnic je vhodnou prevencí proti rannému nástupu Alzheimerovy choroby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.