Jak zařídit dětskou postýlku

5 věcí, které nesmí chybět v dětské postýlce

Lámete si hlavu nad tím, jak vybavit dětskou postýlku pro miminko, aby se v ní drobeček cítil co nejlépe? Kromě pohodlí je důležité vytvořit i pocit bezpečí a pěkně mu místečko na spaní zútulnit. Vyberte s námi tu nejdůležitější výbavičku. Poradíme, která to je.

Správná výbava v postýlce zaručí, že malinký bude spinkat jako v bavlnce. Uspat miminko může někdy být obtížné, ale vy to určitě zvládnete. Pořiďte pro něj v obchodě ty nejkvalitnější věci. Nebo mu je s láskou ušijte. Díky tomu ušetříte peníze a zároveň budete mít jistotu, že je vše přesně podle vašich představ. Návody, jak ušít výbavu do dětské postýlky, naleznete např. na tomto webu

Matrace

Matrace je jedna z mála věcí, kterou si sami neušijete. A proto je potřeba vyrazit do obchodu. Pro děťátko vybírejte středně tvrdý typ, který je pro vývoj páteře nejlepší. Zaměřte se i na to, aby byla dostatečně prodyšná. Mezi oblíbené materiály patří například:

  • kokos,
  • latex,
  • studená pěna,
  • molitan.

Kromě materiálu chtějte i takový model, který se snadno udržuje. S tím vám pomůže i chránič na matraci.

Chránič na matraci

Chránič si můžete ušít sami. Zabraňuje prosáknutí a znečištění. Díky němu matrace v postýlce dlouho vydrží. Ideální jsou typy s voděodolnou úpravou, které jsou ale zároveň prodyšné a snadno se perou.

Mantinel

Mantinel funguje jako taková zábrana. Pro malé dětičky je naprosto nezbytný. Ty se totiž neustále vrtí a snadno se jim může stát, že se jim zaklíní ručička nebo nožička ve škvíře mezi příčkami postýlky. V horším případě by si mohly dokonce zranit hlavu. Nejlépe proto uděláte, pokud takové nehodě předejdete pomocí praktické zábrany.

Mantinel má ještě jednu funkci. Chrání drobečka před průvanem a chladem. Navíc dodává pocit bezpečí a postýlku zútulní. Uvidíte, že díky mantinelu se miminku bude usínat mnohem lépe. Oblíbené jsou zejména skládací typy. Není problém ho vyrobit doma vlastníma rukama.

Hnízdečko

Pokud váš šití opravdu baví, ušijte si hnízdečko pro miminko. Pokud ne, nezoufejte. Hnízdečko koupíte i v obchodě. Je to velice šikovná výbava, která vám ušetří spoustu trápení. O co vlastně jde?

Hnízdečko je podložka s mantinelem. Pokud v něm dítě je, cítí se stejně jako u maminky v náručí. Toho docílíte pomocí speciálního tvaru. Tuto vychytávku ocení zejména rodiče, kteří nemohou maličkého uspat jinak než v náručí. Polehoučku ho tak povedete k samostatnému spaní. 

Lůžkoviny 

Prostěradlo a povlečení na peřinku by mělo být savé a prodyšné. Zabrání tomu, aby se tekutiny dostaly až na matraci. Doporučujeme prostěradla a povlečení z hypoalergenních materiálů. Do dětských postýlek je oblíbená například mikroplyš (vhodná zejména na zimu) nebo stoprocentní bavlna. Co se polštáře týče, tak ten děti do 1 roku nepotřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.