obrazy s dětským motivem jsou skvělou možností jak dětský pokoj zútulnit

Způsoby, jak zútulnit dětský pokoj

Dětský pokoj má být především útočištěm pro malou ratolest. Nemá se v žádném případě jednat pouze o designovou součástí domácnosti, i když samozřejmě oku líbivost mnohá dítka vyžadují. Aby ve svém pokoji trávilo dítě dostatek času, klíčem je ho zútulnit, aby z něj prakticky nechtělo vycházet. Jaké konkrétní kroky učinit, aby se tak stalo?

Prostor pro hraní nesmí chybět

Jednou z nezbytností je prostor pro hraní. A nezáleží na tom, jakého bude provedení. Rozhodujte se dle dítka a jeho zálib. Zatímco některé děti milují stavebnice čili budou mít ve svém pokoji kout, v němž se budou nacházet pouze jednotlivé dílky rozvojové hračky, jiné jsou fanoušky spíše panenek, proto jim bude v pokoji sídlit domeček, který bude tím nejlepším domovem pro Barbie různých druhů. Jestliže máte v rodině spíše čtenáře, prostor pro hraní může být pojat spíše intelektuálně, s vyhovujícím nábytkovým vybavením. 

Vždy však platí, že prostor pro hraní by měl být dostatečně velký. Pamatujte na to, že děti si budou chtít do svého království pozvat své kamarády a nebudou se mačkat v koutku, kam se stěží vejde dítko samo. Kromě dostatečného množství hraček nesmí chybět stolík s židlemi (malování nebo tvorba z plastelíny jsou oblíbené dětské aktivity). A další zařizování je na vás. 

Dětské tapety pro zpříjemnění místnosti

Zdá se vám, že dítě nerado navštěvuje svůj pokojík? Snažte se ho zútulnit na první dobrou. Když dítě vejde, nesmí chtít odejít. S tím ostatně pomůžou dětské tapety, které dnes mohou mít řadu podob. Mezi nejmenšími jsou nejpopulárnější ty, které jsou nositeli animovaných nebo jiných postaviček. Nezatracujte však ani více nadčasové alternativy, jako jsou motivy džungle, louky a květin, případně automobilů, s nimiž kluci vyrůstají a jichž se drží dlouhé roky.

Dětské tapety jsou skvělým způsobem, jak dětský pokoj obměňovat častěji. Jednoduše se strhnou a stejně jednoduše se nalepí na zeď, pokud vy nebo dítě toužíte po změně (spíše když dítě starý motiv omrzí a prahne po něčem jiném, třeba po něčem více populárním). V porovnání s tradičním malováním s barvami a štětcem je to také snazší cesta, jak dětský pokoj zútulnit.

Noční lampičky jako bojovník proti strašidelné tmě

Každý rodič by měl pamatovat na jedno – děti se zkrátka a dobře bojí. Ne všechna mají pro strach uděláno, mnohé vyděsí jen drobnosti. Je to pochopitelné, děti se dnes a denně setkávají s novými a novými věcmi, a ne všechna jim jsou „po chuti”. Naštěstí většina strachů s postupem let opadá. Než se tak stane, snažte se ukázat dítěti, že se není čeho bát. Nechte mu třeba v noci svítit lampičku, která ho před můrami bezesporu ochrání. Ostatně právě taková dětská lampička je skvělým způsobem, jak dětský pokoj zase o chlup víc zpříjemnit a zútulnit. Opět mohou mít různou podobu – záleží na dítku i vkusu rodiče. Zatímco děti jdou spíše po té designové, respektive vzhledové stránce, rodiče sledují praktickou, funkční a také ekonomickou stránku věci.

Dostaňte do interiéru světlo

Jak zútulnit jakoukoli místnost, nejen dětský pokoj? Jednoduše – tím, že dostanete do interiéru světlo. Je léty prověřeno, že světlá místa působí sympatičtěji a lépe než místa temná, kam sluneční paprsek prakticky nezabloudí. 

V případě dětského pokoje se proto snažíme z oken odstraňovat tlusté, temné a velmi těžké závěsy, žaluzie se snažíme mít neustále vyhrnuty. Volíme světlé barvy na stěny (případně tapety světlejších barevných tónů), při výběru nábytku dáváme přednost opět spíše světlým alternativám, které dokážou místnost ve spolupráci se světlými stěnami opticky zvětšit (to masivní nábytek nebo temné odstíny nesvedou – mají spíše opačný efekt).

Foto: Dovido.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.