235183_sada-reproduktorov-focal-dome-flax-51-sub-air-pack-1

Jak vybrat reprosoustavu a HiFi komponenty

Potřebujete domácí kino, reprosoustavu a HiFi komponenty? Ve stejné kvalitativní úrovni jsou dnes na trhu reprosoustavy s různou proporcionalitou vyzařovaného frekvenčního spektra. Zaznamenáte změnu v dynamice, barvě zvuku a prostorovosti

Reprosoustava a výběr reproduktorů

Pro zvuk HiFi sestavy je rozhodující výběr reproduktorů. Reprosoustava se z celé audio sestavy podílí na charakteru výsledného zvuku největší měrou. Konstrukce celé reprosoustavy a kvalita použitých materiálů a součástí ovlivňují kvalitu zvuku. Svou roli hraje tvar korpusu, vnitřní uspořádání komor a příček, způsob vytlumení i kvalita měničů a reproduktorové výhybkyCena reprosoustavy odráží kvalitu zpracování i kvalitu zvuku. Vsaďte na skvělé renomé daného výrobce

Otestujte si poslech

Zvuk linoucí se z vybraného modelu se vám musí líbit. Porovnáváním modelů lze postupně poslouchat způsob podání basové složky, charakter podání výšek i množství předaných detailůprostorové vykreslení scénydynamiku a mikrodynamikuseparaci hudebních nástrojů i přirozenost hlasu. Otestováním více srovnatelných modelů různých výrobců objevíte vyhovující HI-FI reproduktory.

HiFi komponenty

Pak je na řadě vhodné spárování s komponenty elektroniky, především zesilovače a propojovacích kabelů. Zkuste vsadit na ověřené kombinace a sestavy, které představují určité vodítko. Poslech hudby je však druh vnímání umění, které je velmi individuální. Dominují emoce jednotlivce, proto se spolehněte na vlastní dojem z poslechu a vašeho vztahu k hudbě samotné. Při vhodném výběru HiFi sestavy začnete nacházet skryté hudební obzory i v nahrávkách, které dobře znáte.

Domácí kino

Domácí kino se skládá z plazmového či jiného širokoúhlého televizního přijímačeDVD přehrávače a sady reproduktorů v prostorovém zapojení Dolby Surround či Dolby Digital. Centrálním prvkem je HTPC – Home Theater Personal Computer neboli Media Center PC pro multimediální aplikace jako je hudba i video, které nahradí rádio, satelitní a TV přijímač i DVD rekordér a přidá výhody PC, tedy internethry a ukládání dat. Pak stačí dálkový ovladač či bezdrátová klávesnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.