Fotky, které probudí emoce i po letech? Máme pro vás pár tipů

Dalo by se říct, že fotky jsou zhmotněnými vzpomínkami na život. V současnosti si ale většina lidí své zážitky zvěčňuje na mobilní telefon, a tak se ochuzují o jedinečnost klasických fotografií. Lze vůbec nyní vytvářet fotografie, které i po letech vykouzlí úsměv na tváři či sentimentální dojetí?

Jak fotografie uchovávat?

Zkuste se sami sebe zeptat, jak uchováváte fotografie. Máte je pouze uložené v mobilu, nebo je pravidelně necháváte tisknout? Analogový fotoaparát dnes používá jen málokdo, a tak fotky většinou zůstávají v mobilech nebo se stahují do počítačů. Nutno podotknout, že při procházení virtuálních alb vás dost možná nedoprovázejí pocity, jaké můžete zažít, když fotografii skutečně držíte v ruce.

Vzpomeňte si na své dětství, kdy rodiče procházeli jedno fotoalbum za druhým a po každé dovolené zakládali nové. Když jste si pak fotky společně prohlíželi, mělo to své kouzlo. Proto pokud chcete, aby ve vás fotografie vyvolávaly emoce i po letech, pravidelně je třiďte a ty nejlepší si dejte vytisknout.

Svatební fotografie

Pokud existují nějaké fotografie, které skutečně probouzejí vášnivé pocity i po letech, pak jsou to ty svatební. Proto buďte při výběru svatebního fotografa obzvlášť pečliví a najděte si takového, který vám bude skutečně sedět. Fotograf vám po vašem velkém dni dodá médium s upravenými fotografiemi a některý vám dodá také sadu vybraných záběrů rovnou na fotopapíře. Ty si založte do prvního rodinného alba nebo si vytvořte speciální, svatební fotoalbum.

Dětské fotografie

Úsměv na rtech velmi často vykouzlí i fotografie s dětmi. Jakmile se vaše dítko narodí, pořiďte mu vlastní fotoalbum. Focení dětí je oblíbenou aktivitou nejedné maminky, nicméně se s ním setkáte i v mateřských nebo na základních školách. Předem se informujte, kdy se takové organizované focení uskuteční, a své dítko na něj připravte. Některé děti se před objektivem stydí, obzvlášť když focení přihlížejí další děti ze třídy. Pokud ale svého potomka dokážete zbavit případné nervozity, můžete se těšit na roztomilé profesionální fotky, které vám zůstanou na celý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.