Půjčovna aut ve Španělsku

Půjčovna auta ve Španělsku

Na co si dát pozor při objednání auta na zapůjčení? Záludností je při vybírání těch nejlevnějších nabídek více. Některé z nich můžou mít pro vaši peněženku velmi nepříjemné následky. Vždy musíte důkladně číst podmínky.

Pojištění, spoluúčast a depozit

Tři magická slovíčka, která při půjčení auta vzájemně úzce souvisí.  Pojištění si sjednáte buď přes třetí stranu, nebo zcela nezávisle u jiné společnosti, anebo přímo u autopůjčovny. Varianta externího pojištění je levnější, je však o něco komplikovanější při potížích. Pokud se pojistíte přes třetí stranu a něco se vám přihodí, autopůjčovna si strhne peníze z vaší karty a vy pak budete uplatňovat škodu u společnosti, kde jste se nechali pojistit. Při pojištění přímo u autopůjčovny vše včetně dokumentace za vás vyřeší půjčovna, pojištění je však výrazně dražší a někdy převýší samotnou cenu půjčovného.

Základní cena pojistného

V základní ceně je nejčastěji pojištění CDW – Collision Damage Waiver, které kryje jen škody na karoserii do určité výše. Nekryje poškození interiéru, skel, podvozku ani pneumatik. Jednotlivé komponenty se dají k ceně přidat, anebo zvolit kompletní pojištění vozu s nulovou spoluúčastí, většinou označované jako LDW nebo FDW. Ceny se odvíjí od lokality, typu vozu a délky pronájmu, obvykle je to o dost méně přes třetí stranu než při zřízení přes autopůjčovnu. Můžete se podívat, jak to má třeba Discover Cars a zda vám vyhovuje místo, kde si auto ve Španělsku vyzvednete.

Spoluúčast je maximální částka

Spoluúčast je maximální částka, kterou po vás autopůjčovna může chtít při poškození či krádeži vozu. Částky se pohybují  od stovek až po tisíce eur. U kompletního pojištění s nulovou spoluúčastí při poškození či krádeži auta nezaplatíte nic. Při pojištění přes třetí stranu si peníze strhne autopůjčovna a vy pak škodu uplatňujete u své pojišťovny. U základního pojištění se výše spoluúčastí vztahuje pouze na dané pojištění. Pokud zničíte motor či spojku, zaplatíte plnou výši škody.

Depozit

Depozit je částka, která vám bude zablokována v den půjčení vozu a odblokována po vrácení auta, pokud ho vrátíte v pořádku. Proces vrácení může trvat 3 týdny 40 dní. Výše zálohy se opět napříč půjčovnami ve Španělsku a dalších zemích výrazně liší a může se pohybovat od 100 až do 2 500 EUR. Často je výše depozitu rovna výši spoluúčasti, ale není to ani z daleka pravidlem.  Výše se opět odvíjí od zvolené pojistky. Mějte na kartě dostatek prostředků, které nepotřebujete ihned po dovolené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.