Nejlepší knížky pro děti

V dnešní době je na trhu velký výběr dětských knih s oblíbenými zvířátky a pohádkovými postavičkami, s motivem barev, tvarů, hudebních nástrojů, přírody či dopravních prostředků. V kurzu jsou i klasické české postavičky, pohádky a říkanky i nové interaktivní knížky doplněné efekty.

1.      Povídání o pejskovi a kočičce

Nejlépe hodnocenou knihou pro nejmenší děti zůstává Povídání o pejskovi a kočičce. Česká klasika z roku 1929 líčí známé příběhy o tom, jak pejsek s kočičkou pekli dort nebo jak kočička zašila pejskovi kalhoty žížalou. Pejsek s kočičkou žijí v domečku a dělají vše tak, jako lidé, jen originálně a legračně. Vaří, umývají podlahu, věší prádlo a chodí na procházky. Kniha je doplněna krásnými obrázky.

2.      Lidové písničky s piánem

K nejprodávanějším knížkám pro nejmenší děti patří Lidové písničky s piánkem. Hezké lidové písničky s nádhernými kresbami Josefa Lady doplňují maličké klávesy, takže můžete písně dětem zazpívat i zahrát, v pozdějším věku to mohou zkusit samy. 12 písniček a jednoduché noty doplňují očíslované a barevně odlišené klávesy. Po zadání číselného kódu písničky ji knížka sama přehraje.

3.      Zvířátka v ZOO s albi tužkou

Knihy s interaktivní tužkou od Albi umí se čtenáři komunikovat, předávat jim příběhy a znalosti v psané, obrázkové i mluvené formě. Kniha Zvířátka v ZOO je vhodná pro děti od 3 let. Zvířátka chystají narozeninové překvapení pro vrátného v ZOO a vybírají dárek, který zjistíte na konci knihy. Děti se setkají s hrochem, želvou, tygrem, lvem, slony, plameňáky, kočkou, opicemi a dalšími zvířaty.

4.      Montessori pro miminka a obrázková kniha pro nejmenší děti Velký nebo malý

Miminka pár měsíců po narození rozpoznají jen kontrastní barvy a jednoduché tvary. Série leporel Montessori pro miminka8 publikací s různými základními motivy zvířat, tvarů, dopravních prostředků. Dětská obrázková kniha Velký nebo malý obsahuje černo-bílo-červené obrázky. Děti se díky kontrastům na obrázky soustředí a učí se jim rozumět. Leporelo je pro děti od 0 do 12 měsíců.

5.      Interaktivní kniha pro miminka MiniPEDIE Objevujeme svět! Jídlo

Interaktivní knihy pro děti se hýbou a vydávají zvuky. Interaktivní naučná série MiniPEDIE obsahuje více než 50 různých knih, třeba právě Objevujeme svět! Pevná leporela s pohybovými prvky pro děti od 1 roku dětem ukazují, jak vypadá jablíčko po rozkrojení, co si dát k obědu nebo co namazat na chleba. Děti vloží prst do daného otvoru, otáčejí talířem, mění přílohy a procvičí si jemnou motoriku.

6.      Zvuková kniha pro nejmenší děti Veselý statek

Zvuková kniha Veselý statek pro děti od 1 roku je věnována zvířátkům, dopravním prostředkům, říkadlům a písničkám. Zahrnuje realistické zvuky zvířat, tvrdé stránky a hezké obrázky. Statkář Štěpán dětem ukáže, jak to chodí na statku a jak se starat o zvířátka. Celostránkové barevné ilustrace a krátké veselé verše doplňuje 18 doprovodných zvuků.

7.      Montessori kniha pro nejmenší děti Moje první kniha plná barev

Montessori kniha pro nejmenší děti od 2 do 3 let s názvem Moje první kniha plná barev je plná různých barevných aktivit. Cvičení a hry plné lepení, spojování a kreslení rozvíjejí u malých dětí kognitivní funkce a zábavně je provedou pestrým světem barev. Kniha obsahuje hezké ilustrace a hodit se vám k ní budou pastelky nebo prstové barvy.

8.      Pohádková kniha pro nejmenší děti Dobrý večer, dobrou noc

Pohádkové knížka Dobrý večer, dobrou noc je plná klasických večerníčkových pohádek, které přináší dětem pohádky už více než 50 let. Zahrnuje ty nejoblíbenější kreslené postavičky, jako je Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Bob a Bobek, Víla Amálka či Maxipes Fík. Každá pohádka je v knize zastoupena několika krátkými příběhy s krásnými ilustracemi pro předčítání před spaním.

9.      Encyklopedie Larousse pro nejmenší

Naučná Encyklopedie Larousse pro nejmenší je pro děti od 3 do 10 let. Má pevné stránky, krásné ilustrace, piktogramy a jednoduché texty. Kniha má 7 kategorií, lidské tělo, město, historie, příroda, zvířata, svět a vesmír. Každá strana se věnuje jinému tématu, jako jsou pocity, trápení, stavba či povolání. Všeobecná encyklopedii dětem srozumitelným způsobem umožní objevovat svět.

10. Můj velký sešit Montessori – angličtina

Montessori kniha dětem od 3 až 6 let nabízí přes 60 aktivit, díky kterým se učí anglická slovíčka. Pracovní sešit My first Montessori activity book120 stran a 24 stran s kartičkami pro rozstříhání s tématy, jako je rodina, oblečení, tělo, barvy, čísla, doprava, jídlo, zvířata, povolání či sporty. Děti se učí slovíčka ve 3 krocích, Listen and touch, Touch and say a What is it? Slovní zásobu si procvičí při hrách, říkadlech a písničkách. Díky audiu si děti slovíčka i naposlouchají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.