Praha s dětmi

Kam s dětmi v Praze: 7 tipů pro jarní dny

Jaro už pomalu klepe na dveře a sluníčko nás láká ven. Jenže teploty ještě nejsou závratné a malí výletníci rychle prostydnou. Proto jsme pro vás připravili hned 7 tipů, kde v Praze zabavit malé děti, dokud nebude počasí na venkovní radovánky. 

Období spojené s covidovými opatřeními bylo dlouhé. Z pandemických miminek jsou už dvouletá batolata. A konečně to vypadá, že začnou objevovat svět kultury a podobných radovánek, které jim doposud zůstávaly utajené. 

Když budete hledat ubytování s dětmi v Praze, doporučujeme zvolit jako výchozí bod Prahu 5 –  Smíchov. Budete tak dostatečně blízko centra, abyste se všude pohodlně dostali MHD. Přitom nebudete přímo v turistické oblasti, což se příznivě projeví na ruchu i cenách. Pokud přijíždíte jen „na otočku“, pohodlně zaparkujete v OC Nový Smíchov. Až vás omrzí velkoměsto, budete hned u výjezdu směrem na další oblíbený výlet s dětmi – Karlštejn. 

1. BatoLaterna: Jděte do divadla pro miminka 

Ve středu 16. 3. uvádí Národní divadlo premiéru speciálního představení pro děti od 6 měsíců do 3 let. Připravil ho soubor Laterna Magika, proto dostalo příhodný název BatoLaterna. Děti vstoupí spolu se svým dospělým doprovodem přímo na jeviště Nové scény a zažijí své první opravdové divadlo. Na jejich smysly i emoce budou působit různé tvary, barvy, hudba a uvidí herce a tanečníky v akci. 

Velmi příznivá je i cena 50 Kč za dítě do 3 let. Bohužel, vstupenky jsou na dlouho dopředu vyprodané, proto bude potřeba návštěvu plánovat s předstihem. Pokud se netrefíte zrovna do dní, kdy je inscenace na programu, nezoufejte. V Praze se nacházejí i divadla zaměřená přímo na děti jako Divadlo Minor nebo Divadlo Spejbla a Hurvínka. 

2. Bruslete s kočárky a odrážedly na Vltavské magistrále

Od Palackého náměstí až na Zbraslav vede po břehu Vltavy 10 km dlouhá cyklostezka přezdívaná Vltavská magistrála. Cyklostezka je vhodná pro cyklisty, ale hlavně pro bruslaře i s dětskými kočárky nebo děti na odrážedlech. Je dobře dostupná MHD. Začít můžete u tramvajové zastávky Podolská vodárna a na bruslích pohodlně dojedete do Modřan. Auto je naopak lepší zaparkovat v Modřanech v blízkosti ulice U Kina. 

Neposedné děti využijí hřiště v Braníku. Nevýhodou stezky je její frekventovanost. Pro návštěvu s malými dětmi doporučujeme dopolední hodiny, abyste se vyhnuli zvýšenému provozu sportovců po pracovní době.

Příjemné zakončení nebo pauzu najdete u Podolské vodárny. Nabízí se třeba restaurace Podolka, která servíruje vegetariánské i paleo pokrmy s výhledem na řeku. V létě tam půjčují paddle boardy, takže repertoár vyžití je v létě ještě širší. 

3. Šplhejte na dětském hřišti v OC Nový Smíchov

Určitě také znáte, že s dětmi je potřeba být flexibilní a umět improvizovat. Když se všechno špatně sejde a rodiče jsou hladoví, venku je špatné počasí a děti nespolupracují, doporučujeme využít OC Nový Smíchov jako záchytný bod na Praze 5. Ve 2. patře u Form Factory se nachází vnitřní dětské hřiště, které je dostupné každý den od 9 do 21 hodin a je zdarma. Ve stejném patře se nacházejí i restaurace. 

4. Objevte, co vše se dá postavit z lega v Kostkolandu

V blízkosti smíchovského nádraží se nachází největší herna a muzeum kostiček Lego. Uvidíte tam, co vše z pražských reálií se dá z Lega postavit, např. Staroměstskou radnici a kolejiště s funkčními vláčky.  

Se vstupenkou získáte nejen přístup k exponátům, ale i do obří Lego herny. Primárně je určená dětem od 5 do 14 let. Na své si přijdou i dospělí a pro děti od 2 let jsou připravené stavebnice Duplo. 

5. Řiďte motorák v Království železnic

Snad každý kluk i holka mají v životě období, kdy je fascinují vláčky. Pokud vás neuspokojí koleje a mašinky v Kostkolandu, navštivte vyšší kalibr. Na Praze 5 najdete Království železnic, které se stalo centrem zábavy pro celou rodinu. V rámci jedné vstupenky uvidíte 600 m2 kolejišť a budete moct vyzkoušet spoustu dalších aktivit

Mezi nabízené aktivity patří řízení RC modelů aut, virtuální realita, veliká auto dráha, Merkur dílna, simulátor skutečných dopravních prostředků, fotokoutek a doplňkové výstavy. Menší děti si pohrají v „řádírně“, kde se mimoděk dozví i něco o třídění odpadu. 

6. Zacákejete si v AquaDreamu Barrandov

Vodomilné děti i rodiče si zkrátí čekání na léto v krytém aquaparku na Barrandově. Najdete tam tobogány, divokou řeku, vířivku, parní komory, vnitřní i venkovní bazén, hřiště na plážový volejbal a dětské bazénky pro nejmenší. Děti od 1 do 3 let mají vstup zdarma. Mladší bohužel dovnitř nesmějí. 

7. Poznejte Světy české animace

Kvůli poslednímu tipu budete muset opustit území Prahy 5, ale díky dobrému tramvajovému spojení to nebude problém. V hale č. 17 Holešovické tržnice se nachází výstava věnovaná české animaci. Naši animátoři jsou sice proslulí po celém světě, ale česká veřejnost toho kromě pár večerníčků mnoho nezná. 
Světy české animace vás nechají nahlédnout do procesu výroby kreslených, loutkových i na počítači animovaných filmů. Dokonce si některé animační techniky budete moct sami vyzkoušet. Na své si přijdou děti včetně malých, pro které je připravená dílna s výrobou hraček, studenti umění i dospělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *