kam s dětmi na výlet dnes

Kam dnes na výlet s dětmi

Kdo z nás by nemiloval léto, dovolenou a prázdniny. Společně strávené chvíle s rodinou, aniž by jste museli přemýšlet nad povinnostmi následujícího pracovního dne, to vždy restartuje naše tělo i duši. Většina z nás si však nechce o dovolené jen odpočinout, ale také si užít zábavu a nastřádat pár nezapomenutelných zážitků. Jenomže každý člen rodiny má většinou trochu jiná očekávání. Malé děti zabaví zvířátka, pohádky a dětské atrakce. Větší zase potřebují interaktivní zábavu, prostor k vyřádění a k uspokojení rodičů i trochu toho poučení. No a náctileté nadchne adrenalin a velké množství neobvyklých zážitků. Kam tedy na výlet? Máme si tedy vybrat ZOO, festival nebo přírodní park? Maminka by zase možná raději navštívila nějaký pěkný zámek a tatínek by uvítal exkurzi pivovaru? Ale jak všechna tato přání skloubit?

Výlety pro děti dnes

My pro vás máme jedno kouzelné místo plné překvapující inspirace pro všechny a tím je pohádkový zábavní park Fábula.

Atrakce pro nejmenší děti

V pohádkové vesničce Fábula žijí opravdové bytosti z českých pohádek. Čekají na vás se svými příběhy a zapeklitými úkoly v pohádkovém sklepení. S ježibabou Popletou si děti zazpívají, s princeznou zatančí a s panem králem zašermují. A co bude probíhat v pekle? To záleží na tom, jestli byly hodné nebo zlobily…Dětské oči těch nejmenších rozzáří i zvířátka ve Fábulově minizoo a v dětských hernách, na hřišti nebo při divadelní pohádce se dítka krásně zabaví a rodiče si odpočinou.

Atrakce pro větší děti

Kdo tvrdí, že dnešní děti se zabaví jen pomocí mobilů a tabletů, nemá určitě pravdu. Záleží na tom, jakou činnost dětem poskytneme a nabídneme. V parku Fábula běhají děti od šifrované, přes obří společenské hry až do hlavolamů. Nevědí, kam dřív.  Bloudí v bludišti a vyplňují tajenky. Tím vším získávají body do hrací karty kouzelníka Kellyho a na moderní tegnologie si ani nevzpomenou.

Atrakce pro největší děti a dospělé

Rozhodně nejžádanější aktivitou je letos u Fábuly úniková hra Útěk ze žaláře. Protože areál parku Fábula býval kdysi okresním soudem a dodnes tu zůstaly zachované pravé vězeňské cely, nabídlo se ideální téma pro zpracování únikovky. Podaří se vám dostat se do 30 minut ven z vězení?

Rodinný výlet si užijete naplno v zapůjčených pohádkových kostýmech, při tvoření v dílnách i při rodinném turnaji ve střelbě z kuše.

Jedna kulturní akce střídá druhou

A aby si u Fábuly vybral to své úplně každý, pořádá park celé léto různorodě tématické akce pro děti.  Připravil loutkobraní, týden magistra Kellyho, vodnické prázdniny Josefa Dvořáka, či třeba Prázdninový rej s hitrádiem Faktor. Maminky jistě rády přijedou při týdnu princů a princezen, kdy do Fábuly zavítá i herec Pavel Trávníček a v kostýmu pana krále se s vámi rád vyfotí a popovídá. Na tatínky zase čekají zářijové akce – vepřové hody, Borčákobraní, či Fábulův festival minipivovarů. Ať už tedy přijedete na výlet dnes, či koncem prázdnin, vždy pro vás zábavní park připraví plno zážitků.

Tedy, jestli hledáte odpověď na otázku Kam o víkendu s dětmi, přijeďte do malebného městečka Kamenice nad Lipou na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech. A o den plný zážitků a originální zábavy budete mít postaráno. Dovádění u Fábuly pak budete moci spojit například s jízdou pohádkovým parním vláčkem , návštěvou Kamenického zámku s prastarou památnou lípou v jeho zahradách nebo třeba s koupáním v krásně čistém lomu Antonka hned za městečkem. No nebude to dnes báječný den?

One Response to “Kam dnes na výlet s dětmi”

  1. Jana Filípková

    Děkujeme za skvělé tipy. Nevěděli jsme, že v Čechách existuje taková pohádková říše. A parní vlaky jsou taky bezvadné.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek