Dnešní obývací stěny mají elegantní a moderní vzhled i jednoduchý design. Mají spoustu povrchových úprav, které pak snadno přizpůsobíte celému interiéru.
Jak sladit obývací stěnu s kuchyní
Barvu a styl obývací stěny volte podle propozic. Jestliže je váš obývací pokoj propojen s kuchyní, nábytková stěna nesmí narušovat její vzhled. Snažte se, aby se do interiéru hodila stylově, barevně i materiálově. V malých pokojích prostor opticky zvětší bílá obývací stěna na nožičkách, která bude složená z menších prvků. Na tmavé podlaze vyniknou obývací stěny ve světlých barvách a na světlé podlaze zase černá nebo tmavá obývací stěna. Přírodní tóny a dekory dřeva vám vnesou domů kousek přírody. Atmosféru obývacího pokoje podpoří i LED osvětlení.
Jaký zvolit styl nábytkové stěny
Obývací stěnu můžete volit podle povrchové úpravy, odstínu barvy i stylu stěny. Luxusní a moderní designové obývací stěny bývají hodně vzdušné, nesou nádech minimalismu a vzdušnosti. Mohou být v neutrálních barvách, třeba v bílé, černé či šedé, zvolit však můžete i přírodní světlejší a lesklejší kousky. Rustikální, vintage a retro obývací stěny bývají spíše ve tmavší barvě, jsou větší a nabídnou více úložného prostoru. Součástí obývací stěny může být i vitrína na suvenýry nebo knihová na knížky, která přidá obývacímu pokoji na eleganci a luxusu.
Umístění obývací stěny
Obývací stěnu můžete umístit na krátkou i dlouhou stěnu místnosti, anebo do rohu. Při umístění obývací stěny na krátkou stěnu zůstane v obýváku větší prostor, který můžete zaplnit sedací soupravou, konferenčním stolkem, taburety nebo přidat praktické odkládací stolky, které mohou být lehké, mobilní, skládací nebo stohovatelné. Umístění obývací stěny na dlouhou zeď je elegantní a místnost působí vzdušně. Rohová obývací stěna je velmi praktická a ušetří prostor. Ke křeslům můžete přidat pohovky a gauče, lenošky, lehátka i polstrované lavice.