Rodinné filmy

20 nejlepších českých rodinných filmů, které budou bavit celou rodinu

Prázdniny se kvapem blíží, a tak je dobré míst v kapse pár es, abychom děti nějak zabavili. Přinášíme vám seznam 20 nejlepších rodinných filmů, na které se můžete společně se svými dětmi podívat. 

Staré rodinné filmy

Dívka na koštěti

Československý film Dívka na koštěti je z roku 1971 a režisérem je Václav Vorlíček. Hlavní postavou je Saxana, mladá čarodějnice (Petra Černocká), která uteče do světa lidí a nechce se vrátit do světa kouzel a do čarodějnické školy, kde dostala přikázáno 300 let po škole. Pokud Saxana získá a napije se odvaru z babského ucha bude moci ve světě lidí zůstat. Potká kamaráda Honzu, který se ji pokusí zachránit, aby mohla ve světě lidí zůstat. Podaří se jim to?

Ať žijí duchové!

Československý rodinný film s mnoha líbivými písničkami. To je film Ať žijí duchové! z roku 1977, který natočil Oldřich Lipský. Mladí kluci chtějí prozkoumat zříceninu hradu Brtník a najednou zjistí, že hrad není tak opuštěný, jak se povídá. Další den se děti a mládež účastní jednání o budoucnosti hradu. Vedoucí obchodu pan Jouza chce hrad využívat k tomu, aby se tam pěstovali žampiony, naopak děti chtějí hrad zanechat a zrenovovat. Podaří se dětem prosadit svou?

Chobotnice z druhého patra

Chobotnice z druhého patra je československý rodinný film z roku 1986. Sourozenci Honzík a Eva jedou s rodiči na dovolenou do Portugalska. Tam najdou záhadnou hmotu, ze které si vymodelují 2 chobotničky. Tato neprobádaná hmota je živá, protože tyto dvě chobotnice ožijí, mluví a jsou strašně zvědavé. Jaké další dobrodružství s chobotničkami zažijí Eva a Honzík?

Jak vytrhnout velrybě stoličku

Jak vytrhnout velrybě stoličku je československý rodinný komediální film z roku 1977, který režírovala Marie Poledňáková. Vašek je mladý kluk, který žije pouze s maminkou a je často sám doma, jelikož je jeho maminka pořád v práci. Vašek mamince hledá všechny možné potenciální tatínky. Jednou se oba rozhodnou, že toho bylo dost a pojedou na výlet do hor. Tam se Vaškova maminka nečekaně potká se svojí bývalou láskou Lubošem. Nahradí Luboš tatínka, kterého si Vašek moc přeje?

Páni kluci

Roku 1975 byl natočen krásný rodinný film s názvem Páni kluci. Hlavní hrdinové Tomáš, Jožka a tulák Hubert jsou velcí nerozluční kamarádi, kteří žijí v poklidném městečku. Společně zažívají spoustu dobrodružství. Jednou na místním hradě Pokštejn najdou poklad. A tam budou současné peníze? Co bude dál?

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny je volné pokračování filmu, jak vytrhnout velrybě stoličku. Český rodinný film byl natočen roku 1978 a režírovala jej Marie Poledňáková. Syn Vašek a nový tatínek Luboš věnují hodně často spolu, aby si ten ztracený čas vynahradili. Společně se všichni rozhodnou, že pojedou na dovolenou, a to na chalupu, kterou vlastní Luboš. Tam bude Vaše zažívat spoustu zajímavých dobrodružství.

S tebou mne baví svět

Rodinná komedie s názvem S tebou mne baví svět byla natočena roku 1982. Jako každý rok tři kamarády – Alberta, Michala a Pepu, čeká pánská jízda. Ale tentokrát to bude jinak. Jejich manželky se na ně domluví a nechají pánům jejich děti. Tudíž chlapi pojedou na pánskou jízdu s dětmi, a to na hory. Jaké budou mužské výchovné metody? 

Už zase skáču přes kaluže 

Československý film byl natočen režisérem Karlem Kachyňou roku 1970. Film byl natočen podle stejnojmenné knihy. Mladý kluk Adam pochází z chudé venkovské rodiny a miluje koně. V 6 letech jej bohužel postihne obrna a ochrne. Adam má velmi silnou vůli a chce se vrátit do koňského sedla. Podaří se mu to?

Lucie, postrach ulice

Roku 1984 byl natočen krásný rodinný film Lucie, postrach ulice. Hlavní postava, šestiletá Lucie se těší do školy, ale musí počkat, protože právě začínají prázdniny. Nemá si s kým hrát, a tak v obchodě ukradne krabičku s formelou. Postavičky z formely budou její nejlepší kamarádi na celé prázdniny a prožijí společně mnoho zajímavého dobrodružství. 

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku je opravdový klenot mezi českými filmy. Byl natočen roku 1955 a režíroval jej Karel Zeman. Tento rodinný dobrodružný film pojednává a popisuje vznik naší Země a celé flory a fauny. Mladí kluci najdou pravěké zkameněliny a vydají se na malé loďce vstříc minulosti. Postupně proplouvají dobou ledovou, třetihorami a druhohorami až doplují k počátku života na naší Zemi. Setkávají se s dinosaury a také místní přírodou. Čekají na ně mnohokrát zajímavé a také nebezpečné dobrodružství. 

Obecná škola

Jan Svěrák byl režisérem tohoto filmu s názvem Obecná škola a zfilmoval tento film roku 1991. Příběh pojednává o třídě zlobivých dětí, kteří svoji učitelku přivedou do blázince, a tak se novým učitelem stane svérázný a velmi přísný Igor Hnízdo. Jak se děti ve škole změní?

Šest medvědů s cibulkou

Rodinná československá komedie byla natočena roku 1972 Oldřichem Lipským. Příběh pojednává o panu Cibulkovi, což je klaun v místním cirkuse, který má ochočené medvědy. Pan Cibulka dostane výpověď, protože místo medvědů budou v cirkuse cvičení vepři. Pan Cibulka se nechá přemluvit a bude v přestrojení za kuchařku ve školní jídelně. Ale co medvědi, kam je ukryje nebo budou muset být s ním? 

Dva lidi v ZOO

Dva lidi v ZOO je rodinná komedie Marie Poledňákové, která byl natočen roku 1989. Monty je zoolog, který pečuje o zvířata v ZOO. Na prázdniny k němu přijedou dvojčata, Martin a Honza, kteří jsou k prostě k nerozeznání. Aby toho nebylo málo, Monty má plnou hlavu starostí s dvojčaty, ale také se zvířaty v ZOO a ještě prapodivnými praktikami při prodeji zvířat. 

Bylo nás pět

Československý seriál Bylo nás pět je z roku 1994 a má 6 dílů. Příběh popisuje život kluků, kteří žijí v malém městečku ve 30. letech. Kluci jsou pěkní raubíři, a tak zažívají každodenní dobrodružství plné rošťáren a dalších zajímavých příběhů z okolí. 

Nové rodinné filmy 

Jak se krotí krokodýli

Marie Poledňáková natočila roku 2006 další film s názvem Jak se krotí krokodýli. Film je dalším pokračování filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Amálka vidí tatínka Luboše jen málo. Protože tatínek Luboš pracuje jako záchranář v Alpách. Naopak chlapec Vítek má dva tatínky a dvě maminky. Vítek má 4 rodiče, ale moc se mu nevěnují. Jak se celá rodinná situace a zamotaný příběh vyřeší?

Špunti na vodě

Špunti na vodě je český film z roku 2017. Igor a David jsou bratři, kteří se rozhodnou navštívit své rodiče na jejich zlaté svatbě, kterou oslavují na kánoích po řece. Jejich manželky se domluví a nechají jim děti a ony zatím jedou na dámskou jízdu na kolech. Děti a jejich tatínci se vydávají na cestu plnou dobrodružství. 

Gump – pes, který naučil lidi žít

Film byl natočen roku 2021 a byl inspirován podle předlohy knihy od Filipa Rožka. Příběh popisuje autentický život psa, který hledá štěstí, lásku, ale nachází mimo to také nebezpečné překážky, aby našel toho správného a hodného člověka. Podaří se mu to?

Pojedeme k moři

Česká rodinná komedie režiséra Jiřího Mádla je z roku 2014. Příběh popisuje jedenáctiletého chlapce jménem Tomáš, který se chce stát slavným režisérem. K narozeninám dostane kameru, a tak natáčí film o svojí rodině a kamarádovi. Při svém natáčení tak poznáváme jeho celou rodinu, ale i kamaráda Harise, který mu s natáčením pomáhá. Jednoho dne kluci zjistí, že kamera umí odhalit i nepříjemné věci, se kterými se musí kluci vyrovnat. 

Taková normální rodinka

Film taková normální rodinka je český rodinný komediální film z roku 2008. Režisérem je velmi známý Patrik Hartl. Hanákovi jsou bláznivá rodina, která žije na samotě u lesa. Žijí zde 4 celé generace, tudíž to společné soužití leckdy není jednoduché. Aktivní babička miluje detektivky, její dcera miluje zpěv a živí se jako kuchařka. Pan Hanák je výpravčí a miluje zvířata, která má doma, ale také na zahradě. Pavla má svého muže Petra, který je sem tam kutil. Mají spolu dva syny, kterým nikdo jinak neřekne, než jen raubíři. Pak je tady Káča, dcera paní Hanákové, která jednoho dne oznámí celé rodině, že je těhotná…

Kuky se vrací

Kuky se vrací je český rodinný film z roku 2010, který režíroval Jan Svěrák. Příběh pojednává o šestiletém Ondrovi, který je nemocný a trpí na astma. Růžový medvídek Kuky tudíž musí z domu, a tak ho maminka vyhodí do popelnice. Co se stane s Kukym dál? Ondrovi plyšák moc chybí, a tak přemýšlí, co se s ním teď děje. Ondra má fantazii velmi bujnou…

Martina Poláková

Jsem pracující máma na rodičovské dovolené. Miluji běh, čtu knížky a ráda se učím novým věcem. Snažím se žít vědomě, jednoduše a lehce! Ráda přijímám výzvy, abych se dostala zase o kus dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.