Moderní obývací stěny

Jak vybrat obývací stěnu a na co nezapomenout

Dnešní obývací stěny mají elegantní a moderní vzhled i jednoduchý design. Mají spoustu povrchových úprav, které pak snadno přizpůsobíte celému interiéru.

Jak sladit obývací stěnu s kuchyní

Barvu a styl obývací stěny volte podle propozic. Jestliže je váš obývací pokoj propojen s kuchyní, nábytková stěna nesmí narušovat její vzhled. Snažte se, aby se do interiéru hodila stylově, barevně i materiálově. V malých pokojích prostor opticky zvětší bílá obývací stěna na nožičkách, která bude složená z menších prvků. Na tmavé podlaze vyniknou obývací stěny ve světlých barvách a na světlé podlaze zase černá nebo tmavá obývací stěna. Přírodní tóny a dekory dřeva vám vnesou domů kousek přírody. Atmosféru obývacího pokoje podpoří i LED osvětlení.

Jaký zvolit styl nábytkové stěny

Obývací stěnu můžete volit podle povrchové úpravy, odstínu barvy i stylu stěny. Luxusní a moderní designové obývací stěny bývají hodně vzdušné, nesou nádech minimalismu a vzdušnosti. Mohou být v neutrálních barvách, třeba v bílé, černé či šedé, zvolit však můžete i přírodní světlejší a lesklejší kousky. Rustikálnívintage a retro obývací stěny bývají spíše ve tmavší barvě, jsou větší a nabídnou více úložného prostoru. Součástí obývací stěny může být i vitrína na suvenýry nebo knihová na knížky, která přidá obývacímu pokoji na eleganci a luxusu.

Umístění obývací stěny

Obývací stěnu můžete umístit na krátkou i dlouhou stěnu místnosti, anebo do rohu. Při umístění obývací stěny na krátkou stěnu zůstane v obýváku větší prostor, který můžete zaplnit sedací soupravoukonferenčním stolkemtaburety nebo přidat praktické odkládací stolky, které mohou být lehké, mobilnískládací nebo stohovatelné. Umístění obývací stěny na dlouhou zeď je elegantní a místnost působí vzdušněRohová obývací stěna je velmi praktická a ušetří prostor. Ke křeslům můžete přidat pohovky a gaučelenoškylehátka i polstrované lavice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.