Světové pohádky

20 nejznámějších světových filmových pohádek

Kdo by neměl rád pohádky. Tentokrát vám přinášíme 20 nejznámějších filmových pohádek ze světa, které se budou líbit všem.

Staré filmové pohádky

Nekonečný příběh

Trilogie Nekonečný příběh je velmi oblíbeným filmem jak dětí, tak dospělých. První příběh popisuje nebezpečný a dramatický boj o zachránění říše Fantazie. Bastien je desetiletý chlapec, který chodí do školy, a kde ho nemají příliš rádi a je od svých spolužáků šikanován. Jednoho dne před školou a svými zlými spolužáky uteče Bastien do starého antikvariátu a ukradne velmi zvláštní knihu. Bastien knihu začne číst. Čte příběh o pohádkové říši Fantazie, kterou ničí a ovládá všepožírající Nicota. Vládkyně říše pomalu umírá, a podle jejího rádce může říši zachránit jen jeden chlapec jménem Atreyu. Bastien zjistí, že právě on je Atreyu.

Hook

Americký rodinný film Hook byl natočen v roce 1991. Příběh je inspirován na motivy knížek o Petru Panovi. Právník Petr nemá na svoji rodinu téměř žádný čas, a tak se rozhodne a vezme si na pár dnů dovolenou. Společně celá rodina odjedou do Londýna. Tam jsou jeho děti uneseny pirátem jménem Hook ze země Nezemě. Jak se podaří Petrovi svoje děti zachránit?

Dům plný strachu

Kanadský pohádkový film, který byl natočen roku 1985. Mladý kluk chce prozkoumat starý dům, který nedávno hořel. Jednoho dne vstoupí do domu, vyděsí se a omdlí. Z šoku mu vypadají všechny vlasy. Po různých pokusech s tím, aby mu vlasy vyrostly se potká s duchy bezdomovců, co uhořeli v domě a ti mu poradí tajný recept, aby mu jeho vlasy znovu vyrostly.

Harry Potter

Tento fantasy film byl natočen kolem roku 2001 a má několik pokračování. Hlavní hrdina Harry Potter je vychováván svou tetou a strýcem, protože jeho rodiče zemřeli při tragické události. Harry na své jedenácté narozeniny se dozví, že jeho rodiče byly mocní čarodějové, a že se musí dostavit jako žák do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Tam poznává spoustu přátel, ale také minulost svých rodičů.

Princezna Nevěsta

Americká romantická pohádka byla natočena roku 1987. Dívka jménem Pomněnka žije na statku společně s chlapcem jménem Westley. Chlapec pracuje jako čeledín. Společně se do sebe zamilují, ale jednoho dne je Westley přepaden a zajat jedním zlým pirátem. Potkají se ještě někdy?

Nové filmové pohádky

Kráska a zvíře

Americká pohádka byla natočena roku 2017. Je to romantický muzikálový film. Pohádka popisuje krásný příběh mladé dívky, Krásky, kterou na svém zámku uvězní děsivé zvíře. Pod svým děsivým zevnějškem má děsivé zvíře vlídnou a velmi hodnou duši. Ve skutečnosti je to zakletý princ, na kterého uvalilo kletbu jeho zámecké služebnictvo. Kráska a děsivé zvíře si najdou společnou cestu, jak si porozumět. Podaří se kletbu překonat, aby se z děsivého zvířete opět stal krásný princ?

Shrek

Shrek je americký rodinný film, který má několik dílů. Shrek je velký zelený obr, který žije samotářským životem ve své bažině, a to mu vyhovuje nejvíce. Všichni lidé a další bytosti se ho bojí, protože si myslí, že je zlý. Avšak to není pravda. V první díle se Shrek rozhodne, že půjde hledat krásnou princeznu Fionu. Společně s oslem bloudí světem. Pokud ji zachrání a najdou, tak svět zachrání i před zlým trpaslíkem Farquaadem.

Alenka v říši divů

Americký film byl natočen roku 2010 pod taktovkou režiséra Tima Burtona. Příběh pojednává o devatenáctileté Alence a Kloboučníkovi. Alenka se chce vrátit do Říše divů, protože již jako malá ji navštívila a stýská se ji. Podaří se jí vrátit a tam se konečně shledá se svými starými dobrými přáteli: Bílým králíkem, Plšicí, Houseňákem, kocourem a dalšími přáteli a také s Kloboučníkem. Alenka se musí vydat na strastiplnou cestu po Říši divů, aby našla své skutečné poslání. 

Louskáček a čtyři říše

Louskáček a čtyři říše je americký dobrodružný rodinný film, který byl natočen roku 2018. Hlavní postavou je Klára, která usiluje o klíč, který by otevřel její tajnou skříňku, která ukrývá dárek od její zesnulé maminky. Pomocí zlaté nitě, kterou její kmotříček natáhne, ji zavede k vysněnému klíči. Klára okamžitě zmizí do záhadného světa. Co se stane tam? Podaří se jí získat zpátky klíč?

Zloba – Královna černé magie 

Americký fantasy dobrodružný film Zloba – královna černé magie byl natočen roku 2014. Za hrůzných okolností se ze Zloby stala zlá a toužící po pomstě nešťastná žena. Štefan je muž, který Zlobu zradil. Štefan se ožení a narodí se mu dcera Aurora. Aurora, mladá dívka je zakleta Zlobou. A v den svých šestnáctých narozenin se píchne do prstu a usne. Podaří se někomu království zachránit?

Dolittle

Americký pohádkový rodinný film je z roku 2020. Dolittle je velmi uznávaný doktor, který žije sám, ač obklopený svojí smečkou zvířecích přátel. Doktor si se zvířaty rozumí víc než s lidmi, a tak se jim úspěšně vyhýbá. Jednoho dne potká drzého kluka, který se nenechá odbýt a chce být učedníkem doktora. Mimo to musí zachránit královnu, která onemocněla smrtelně nebezpečnou chorobu. Podaří se jim najít lék a královnu vyléčit? 

Karlík a továrna na čokoládu

Americký pohádkový rodinný film je režírován Timem Burtonem roku 2015. Hlavní hrdina chlapec Karlík žije se svými rodiči a prarodiči v hodně starém domě. Blízko jeho domu je továrna na čokoládu, kterou vlastní Willy Wonka. Karlík miluje čokoládu a touží se do továrny někdy podívat. Pan Willy Wonka se jednou rozhodne a uspořádá soutěž pro 5 vítězů z celého světa, kteří mohou v továrně jeden celý den strávit. Je třeba v jedné z čokolád najít vstupenku – zlatý kupon, který šťastlivci umožní podívat se do továrny.

Kryštůfek Robin

Americká filmová pohádka byla natočena roku 2018. Příběh popisuje život dospělého Kryštůfka Robina, který hodně pracuje, ale má pořád málo peněz a také nemá čas na svoji rodinu, dceru a jeho ženu. Kryštůfek stále přemýšlí nad svou minulostí, nad tím když byl malý a trávil veškerý volný čas ve svým plyšovým medvídkem Pú a jeho dalšími zvířecími kamarády. Jednoho dne se s plyšákem a jeho plyšovými kamarády potkají a jejich přátelství se obnoví.

Popelka

Americká pohádka s názvem Popelka, je novodobé zpracování oblíbené pohádky. Ella je mladá dívka, které zemře otec, a tak se o ni musí postarat její macecha. Má i dvě nevlastní sestry, které na ni žárlí a nemají Popelku vůbec rády. Ella jednou poznává v lese mladého cizince, o kterém nic neví. je to samotný princ z blízkého okolí. Setkávají se znovu, ale už ne v lese…

Grinch

Americký pohádkový film Grinch má 2 díly. První díl byl natočen roku 2018. Grinch je zelený bručoun, který nenávidí všechno a všechny, ale nejvíc na světě Vánoce. Byl by nejraději kdyby Vánoce neexistovali. Nejraději je ve své jeskyni se svým psem Maxem, který mu posluhuje. Do vesnice jde pouze v nejnutnějším případě a to, když v lednici nemá žádné jídlo. Když mu dojdou zásoby, musí navštívit vesničku Kdosice. Ta potkává pozitivně naladěné a nadšené obyvatele, kteří se připravují na Vánoce, protože se blíží Štědrý den. 

Cesta za králem trollů

Norská pohádka cesta za králem trollů vznikla roku 2017. Hlavní hrdina Espen je nejmladší ze 3 synů farmáře. Espen se k práci moc nemá, pořád lítá myšlenkami v oblacích. Jednoho dne potká krásnou princeznu Kristin, která utíká ze svému domova, velkého hradu. Espen o vypravěčských báchorkách o Králi trollů nevěří Espenovi, avšak za nedlouhou zjistí, že jsou báchorky pravdivé. 

Cesta za živou vodou

Norská pohádka byla zrežírovaná roku 2019. Je to volné pokračování příběhu Cesty za králem trollů. Královna a král jsou otrávení. Espenovi bratři jsou chybně označeny za viníky. Espen se snaží své bratry zachránit a očistit tak jejich jména a ochránit je před vězením.  

Chlapec, kterému říkají Vánoce

Rodinný pohádkový film je natočený roku 2021. Nikolas je odvážný a odhodlaný chlapec, který chce najít svého tátu. Cestuje a při hledání se najednou dostane do kouzelné země, kde potká různé nadpřirození bytosti a také elfy. Domů se mu podaří vrátit s tím, že naděje umírá poslední a tudíž, že se se svým otcem setká.

Mulan

Dobrodružná filmová pohádka Mulan byla natočena roku 2020. Pojednává o velmi odvážné čínské dívce jménem Mulan, která chce zachránit svoji rodinu. Mulan předstírá, že je válečníkem a překonává nástrahy na své cestě. Zachrání svou rodinu a celé království? 

Dumbo

Americká pohádka, která byla natočena roku 2019 pod taktovkou režiséra Tima Burtona. Příběh popisuje zvláštní slůně, které má neobvykle velké uši. Dumbo zjistí, že umí létat, a tak cirkus, ve které vystupuje začíná být díky jeho schopnostem zase velmi populární. Známý boháč a podnikatel V.A. Vandevere se začne aktivně zajímat o Dumbu, aby vystupoval v jeho zábavním podniku Dreamland. Tam zjistí, že Dreamland skrývá mnoho podivných tajemství. 

Martina Poláková

Jsem pracující máma na rodičovské dovolené. Miluji běh, čtu knížky a ráda se učím novým věcem. Snažím se žít vědomě, jednoduše a lehce! Ráda přijímám výzvy, abych se dostala zase o kus dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.