Animované pohádky

20 nejlepších animovaných filmů pro děti

Prázdniny se k nám blíží mílovými kroky, a tak je třeba připravit pro děti nějaký program. Přinášíme vám celkem 20 tipů na české a zahraniční animované filmy, které si vaše děti jistě oblíbí.

Světové animované pohádky

V hlavě

Americký animovaný film V hlavě byl natočen roku 2015. Příběh vypráví o malé dívce Riley, která se musí přestěhovat do San Francisca. Riley, tak jako ostatní děti a lidé má v řídícím centru, ve svém mysli 5 emocí, kterými je ovládána a musí se tak vypořádat s různými nástrahami všedních dní. Emoce Radost, Smutek, Strach, Vztek a Nechuť jsou emoce, které se společně snaží, aby se sama Riley vyrovnala s problémy, které se začnou dít v novém prostředí, kam se zrovna přestěhovala.

Úžasňákovi

Americký animovaný film Úžasňákovi je z roku 2004 pro svou oblíbenost má 2 díly. Bob Parr tedy pan Úžasňák je bývalý superhrdina, který své nadpřirozené schopnosti používal pro to, aby bojoval proti zločinu a zachraňoval svět. Teď pracuje jako likvidátor škod, ale není příliš šťastný. Jednoho dne, dostane tajemnou nabídku, aby se vydal na tajuplný ostrov. Bob Parr se rozhodne a jede tam. Zjistí, že je náš svět v ohrožení. Dokáže zachránit náš svět před nebezpečnými nástrahami?  

Ledové království

Ledové království je americký animovaný film z roku 2013. Pro svoji oblíbenost má film celkem 2 díly. Příběh pojednává o královně Else a Anně. Starší královna Elsa má nadpřirozenou moc, že dokáže přeměnit cokoliv na led a sníh. Jednoho dne není Elsa k nalezení a tak, se Anna vydává společně s Kristoffem a sobem Svenem na výpravu, aby nalezla svoji sestru Elsu, protože ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na cestě za Elsou, Anna a její přátelé potkávají spoustu nebezpečných nástrah, mýtických postav. Bojují ze všech sil, protože potřebují zachránit království, než bude pozdě. 

Koralína a svět za tajnými dveřmi

Americký animovaný film byl natočen roku 2009. Hlavní postavou je jedenáctiletá Koralína Jonesová, která se musí se svými rodiči přestěhovat na venkov do velmi tajemného domu. Její rodiče jsou velmi zaneprázdněni, a tak Koralína nudí a rozhodne se prozkoumat nové prostředí, do kterého se nedávno přestěhovala. Seznámí se s chlapcem Wybiem a jeho kocourem. Jednoho dne pak doma najde tajné dveře, které ji zavedou do podobného světa, jako je ten náš, ve kterém ona žije. V tom novém světě je všechno dokonalé, ale až do jisté doby. Koralína bude muset zachránit, jak sebe, tak svoji celou rodinu. 

Tajný život mazlíčků

Tajný život mazlíčků je americký animovaný film z roku 2016, druhý díl je z roku 2019. Film pojednává o životě našich mazlíčků. Hlavní postavou je pes Max, který má spojený život a mnoho přátel kolem sebe. Jeho spokojený život je pouze do té doby, když si jeho páníček Katie přiveze z útulku dalšího velkého psa jménem Baron. Maxovi se to nelíbí a chce se jej zbavit. Jednou Maxe i Barona chytí odchytová služba zvířat. A jsou zavlečeni mezi nebezpečná další zvířata. Podaří se jim vrátit ke své milované Katie? 

Hotel Transylvánie

Film je animovaná rodinná komedie z roku 2012. Hotel Transylvánie je luxusní hotel, který vlastní samotný pan Drákula. V tomto bezpečném místě mohou všechna monstra a nadpřirozené bytosti se potkat, a především si bezstarostně užít svůj den. Jednoho dne se v Hotelu Transylvánie budou slavit narozeniny Drákulovi dcery Mavis. Jsou pozváni všechny možné a různé bytosti. Najednou se tam objeví i obyčejný člověk, mladík Jonathan. Co se bude dít dál? 

Za plotem

Americký animovaný film Za plotem je z roku 2006. Zvířátka, veverka Hammy, skunčice Stella, ježci Penny a Lou, vačice Ozzie a Heather se probouzí z dlouhého zimního spánku a musí se poohlédnout po něčem dobrém a také doplnit zásoby na další nadcházející zimu. Zjistí, že za jejich domovy vyrostlo nové satelitní městečko, a tak se pokusí prozkoumat tento lidský svět detailněji. V tom případě se musí postavit lidem, kterých se zvířata bojí o to víc.

Příběh hraček

Animovaný rodinný film Příběh hraček je z roku 1995. Od té doby se natočili další minimálně 4 další díly. Příběh začíná tak, že chlapec Andy dostane darem obyčejnou figurku, kterou nazývá Buzz Rakeťák. Doma má spousty dalších figurek, avšak Andy neví, že když jde spát, tak jeho figurky v noci ožijí a hrají si. Jednoho dne se stane, že dvě figurky se ztratí a najde je jeden zlí kluk jménem Sid. 

Zootropolis: město zvířat

Americká animovaná pohádka z roku 2016 patří mezi rodinné a komediální filmy. Zootropolis je obrovské město, ve kterém žijí zvířata z celého světa. Jednoho dne do městečka přijede Judy Hoppsová. Je to stále dobře naladěná zaječice, která je povoláním strážník. Judy chce všem zvířátkům ve městečku ukázat, že povolání strážníka zvládá velmi dobře. Jednoho dne musí řešit zapeklitý případ, a tak do své party musí vzít lišáka Nicka Wilda. 

Mrtvá nevěsta Tima Burtona 

Animovaný film Mrtvá nevěsta Tima Burtona je film z roku 2005. Příběh se odehrává v 19. století a hlavní postavou je mladík jménem Viktor, který je náhle odvlečen do podsvětí, kde se musí oženit s tajemnou mrtvou nevěstou. Viktor má svoji nevěstu a svoji vyvolenou nahoře v tom světě lidském. Zůstane Viktor už navždy v podsvětí nebo se vrátí mezi lidi? 

České animované pohádky 

Fimfárum Jana Wericha

Fimfárum je český animovaný loutkový film, který vznikl roku 2002. Pohádka Fimfárum obsahuje 5 povídek: Až opadá listí z dubu, Franta Nebojsa, Lakomá Barka, O splněném snu a Fimfárum. Loutkový film je složen z krátkých vtipných, ale také poučných příběhů, které mohou připomínat běžné věci z našeho života. 

Lichožrouti 

Lichožrouti je česko-slovensko-chorvatský film z roku 2016. Lichožrouti žijí u každého z nás a mohou za to, že vždycky z pračky vytáhnete jen jednu ponožku z páru, a vždy zůstane ta lichá. Ponožky jsou právě pro Lichožrouty tou dobrou potravou. Hlavní hrdinou je Lichožrout Hihlík, který zažívá spoustu dobrodružství. Po smrti svého dědečka se Hihlík rozhodne, že se vydá hledat svého mafiánského strýčka, který by měl vědět, kde má hledat své ztracené rodiče. 

Myši patří do nebe

Animovaný film je česko-francouzsko-polský z roku 2021. Příběh pojednává o myšce jménem Šupito, která všem ráda říká, že je nejodvážnější myší na celém světě, avšak to není pravda, protože se bojí snad úplně všeho. Myška chce být odvážná jako její tatínek. Po nešťastné náhodě se myška objeví se svým úhlavním nepřítelem Lišákem ve zvířecím nebi. Oba společně začnou putovat po nebi a musí společně překonávat nástrahy a překážky, které je čekají. 

Hurvínek a kouzelné muzeum

Animovaný rodinný film vznikl roku 2017. Budovu Muzeum loutek hlídá pan Spejbl. Neposedný Hurvínek se jednoho dne ocitne v muzeu, kde se před ním objeví tak trochu jiný svět, který nevidí návštěvníci muzea. Hurvínek musí zachránit svého taťuldu a také celé město, aby neskončilo pod nadvládou zlého Pána Loutek.

Pat a Mat ve filmu

Český rodinný film je z roku 2006. Pat a Mat jsou známý nešikové, kteří se i dnes ve filmu budou potýkat s celou řadou nástrah. Ve filmu budou muset vyřešit problém se zlým kaktusem nebo s tím, že zdravý životní styl a sport je ke prospěchu našeho zdraví. Jak to dopadne u nich?

Stvoření světa

Československý animovaný film je z roku 1957. Na počátku všeho byl na zemi Pánbůh a ten měl mnoho práce se stvořením světa, a tak se rozhodl a pořídil si vejce. Z vejcí se vyklubali hodní andílci, z posledního, toho kropenatého se vyklubal zlobivý ďáblík, který začal andílkům a samotnému Pánubohu škodit. 

Kozí příběh – Pověsti staré Prahy 

Česko animovaná pohádka je 3D počítačový film z roku 2008, který se řadí mezi první české filmy svého druhu. Příběh popisuje život vesničana jménem Kuby, který se přestěhuje společně se svou kozou do Prahy. Kuba potkává dívku Mácu, do které se zamiluje. eho Koza žárlí a Mácu nenávidí. Kuba se jednoho dne potká s mistrem Hanušem, kde společně spojí síly, aby mohli velkolepý orloj zachránit od zlých úmyslů.

Velké dobrodružství Čtyřlístku

Český animovaný film Velké dobrodružství Čtyřlístku je na motivy velmi známého a oblíbeného komiksu pro děti. Hlavní hrdinové Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín bydlí společně v malém domku. Společně u ohně přemýšlí a vzpomínají jaká dobrodružství zažívaly. Fifinka vzpomíná na návštěvu o Vánocích u malých čertíků, Bobík vzpomíná na krásnou cestu do vesmíru, Myšpulín zažíval nebezpečné pátrání po Vlkodlakovi a Pinďa prožil horolezecký výlet na Ďáblův palec. 

Mach a Šebestová k tabuli!

Československý animovaný film je z roku 1985. Příběh pojednává o známých žácích Machovi a Šebestové a o jejich věrnému psu Jonatánovi. Mach a Šebestová prožívají díky kouzelnému sluchátku spoustu zajímavých dobrodružství. 

Malá z rybárny 

Film s názvem Malá z rybárny je animovaný loutkový film z roku 2015. Film je inspirován pohádkou Malá mořská víla. Mořský král a jeho celá rodina se rozhodli, že budou muset opustit jejich vody a odejít žít mezi lidi. Najdou starou rybárnu, kde se usadí a začnou žít lidský život plný práce a osamění. Dívka jménem Malá jednoho dne potká mladého muže, který ji imponuje a od té chvíle kdy se setkají se jejich životy změní. 

Martina Poláková

Jsem pracující máma na rodičovské dovolené. Miluji běh, čtu knížky a ráda se učím novým věcem. Snažím se žít vědomě, jednoduše a lehce! Ráda přijímám výzvy, abych se dostala zase o kus dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.