Zahrada pro děti

Zahrada pro děti: Jak ji zařídit?

Zařizujete zahradu a máte malé děti? Poradíme, jak vytvořit prostor, kde se vaše ratolesti pobaví, vydovádí a který bude rozvíjet jejich kreativitu. Prolistujte naše tipy na zahradu, která bude radostí pro celou rodinu. Nezapomněli jsme ani na pohodlí a bezpečí!

Bezpečnost na prvním místě!

Bezpečnost je jedním z nejdůležitějších faktorů při zařizování zahrady pro děti. Pokud máte menší ratolesti, doporučujeme zahradu oplotit a přidat další opatření, která minimalizují riziko úrazu. Tam, kde si vaši nejmenší hrají, použijte speciální gumové dlaždice, které ochrání kolena a ruce při pádu. Obdobně funguje i mulč. 

Pozor na nebezpečné předměty. Pro děti mohou být lákavé. Veškeré nářadí proto po práci vždy ukliďte, do dílny, garáže nebo třeba zahradního domku na nářadí. Jestli máte bazén, zabezpečte ho tak, aby do něj dítě nemohlo spadnout. Bazénové příslušenství rovněž uklízejte z dohledu. Pozor si dejte hlavně na chemikálie, ale i elektronická zařízení.

Hřiště jako místo zábavy

Děti hřiště milují, a proto nesmí chybět ani ve vaší zahradě. Pořiďte na něj skluzavky, pískoviště, houpačky, prolézačky a další prvky, které se postarají o zábavu na celý den. Hrací prvky vybírejte tak, aby byly adekvátní k zájmům a věku dítěte. Jinak si na nich může ublížit. 

Takové pískoviště je bezpečné pro děti každého věku. U skluzavek a houpaček je nutný dozor, alespoň u těch nejmenších. 

Výbavu si můžete vyrobit sami, nebo ji koupit už hotovou. Vždy ale dbejte na to, aby byla 100% bezpečná. Když se do stavení hřiště pustíte na vlastní pěst, zapojte do toho i drobotinu. Uvidíte, že je to bude bavit. Nakonec nemusíte stavět nic složitého. I s obyčejným míčem, kuželkami nebo výbavou na badminton se dá užít spousta legrace.

Pozor, hrací zónu nestavte blízko vodních ploch (bazén, jezírko,…). Doporučujeme ji umístit tak, abyste na ni dobře viděli a ideálně i děti slyšeli, když třeba budete zrovna uvnitř.

Dřevěný altán jako ochrana před sluncem i deštěm

Altán je skvělým doplňkem zahrady, protože poskytuje úkryt před ostrým sluncem i deštěm. Díky tomu si budou moct děti hrát v jakoukoliv denní dobu. A dokonce i tehdy, když počasí nebude zrovna nejlepší.

Altán nakonec využijete i vy jako místo k odpočinku a relaxaci. Pokud hledáte dřevěný altán, navštivte webovou stránku Domky-Delta.cz. V nabídce najdete altány v různých velikostech a stylech, které se stanou ozdobou vaší zahrady.

Příroda jako zdroj kreativity

Udělejte ze zahrady místo, kde se bude rozvíjet dětská kreativita a představivost. Jak na to? Vysázejte zeleninovou zahrádku, kde si děti budou moct pěstovat své oblíbené plodiny. Také mohou sbírat různé předměty jako kameny, větve, květiny a vytvářet z nich dekorace a umělecká díla. Nebo hmyzí hotel, domeček pro víly, budku pro ptáky atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.