Jindřichův Hradec

Kam na výlet v Jindřichově Hradci?

Jindřichův Hradec se nachází v jihočeském kraji, což už samo vypovídá o tom, že se jedná o město, které rozhodně stojí za návštěvu nejen pro jeho nádherné historické centrum. Co všechno byste v Jindřichově Hradci rozhodně neměli minout?

Proč zrovna Jindřichův Hradec?

Toto malebné městečko se nachází 140 kilometrů od Prahy a žije zde 21 000 obyvatel. Vyhnete se tu tak ruchu velkoměsta a oproti Českému Krumlovu zde není ani tolik hlučných zahraničních turistů. Přesto má Jindřichův Hradec co nabídnout, takže si nezapomeňte včas rezervovat ubytování nebo rovnou pronajmout chatu, ve které si během své dovolené užijete dostatek klidu a soukromí.

Studna na nádvoří zámku Jindřichův Hradec
Studna na nádvoří zámku Jindřichův Hradec

(Nejen) letní osvěžení v aquaparku

Jindřichův Hradec a jeho okolí je plný zajímavých památek i přírodních zajímavostí. Pokud vyrazíte do jižních Čech na delší dovolenou, určitě si naplánujte alespoň jeden den na odpočinek. Zvlášť během teplejších dnů a s dětmi oceníte osvěžení a odpočinek v aquaparku, který má vnitřní i vnější bazén a možnost dokonalého relaxu v jedné ze čtyř zdejších saun (finská, bylinková a dvě infrasauny, ve kterých si přijdou na své i lidé se zdravotním omezením, pro které klasická sauna není vhodná).

Děti si mohou užít brouzdaliště, tobogány, skluzavku i divokou řeku.

Nevynechejte ani kulturu

Památky, všude jen památky. Ale co vzít své děti na pásmo pohádek do kina, do kterého stojí vstupné už od 15 korun?

Dospělí si mohou užít divadelní představení a další kulturní akce jako jsou například koncerty a samozřejmě nechybí ani výstavní sál ve Staré radnici, kde se dozvíte něco o historii města nebo si můžete prohlédnout obřadní síň od jednoho z našich nejznámějších architektů Jana Kotěry.

Za návštěvu stojí také kaple sv. Maří Magdaleny.

Kam v Jindřichově Hradci za historií?

Jindřichův Hradec historií přímo překypuje, ať už navštívíte nádherné historické Náměstí Míru, kde si můžete vychutnat úžasné historické fasády měšťanských domů, včetně úchvatného barokního sloup Sousoší Nejsvětější Trojice například na zahrádce s kávou a dortíkem, nebo se vydáte na Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec s jeho 6 prohlídkovými okruhy, ve kterých zjistíte vše o historii tohoto hradu a zámku i celého města a jeho okolí.

Jindřichův Hradec zámek
Jindřichův Hradec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.