relax

Kam se vydat na Slovensku s dětmi?

Nabídka aktivit pro trávení dovolené s dětmi je v současnosti velmi pestrá a bude se dále rozšiřovat. Pokud potřebujete změnu nebo mají vaše děti potíže s cestováním na dlouhé vzdálenosti, zkuste našeho přímého souseda a prozkoumejte možnosti na trávení dovolené s dětmi na Slovensku.

Téměř každý penzion, hotel, resort či camp nabízí dětská hřiště a další přídavné atrakce včetně skluzavek. My se zaměříme na několik lokalit, které jistě uspokojí vaše požadavky. Ať už preferujete aktivní dovolenou, chcete se zaměřit na pobyt v přírodě, zažít akční zážitky, sportovat, jet za poznáváním zvířat nebo se pojistit pro případ, kdy se počasí postaví proti vám.

Za pohybem

Výbornou volbou pro aktivní začátek je Outdoor park lanové centrum v Prešově. Jde o soubor lanových překážek, umístěných ve výšce 8-10m. Ty překonávají děti nad 12 let se zkušeným instruktorem. Nebojte, menší děti si dostatečně užijí speciální, sítěmi zabezpečenou lanovou dráhu. Společně se potom můžete povozit na lanovce v délce 40m.

Za zábavou pod střechou

V obci Kamzíkovo sídlí Indoor Fun park, který bude ideálním řešením v případě, pokud vaši dovolenou zasáhne deštivé počasí. Park zpřístupnilo horské středisko Tatranské Lomnice na Skalnatém plese. Původně nevyužitý prostor lankové stanice se proměnil v zábavné dětské hřiště. Děti v parku tráví čas v bludišti, na skluzavkách, v bazénu s kuličkami. Na rodiče provozovatelé také mysleli a vybudovali pro ně relaxační zónu. Alternativou v České republice je například originálně pojatý rodinný zábavný park Fábula.

Za dováděním ve vodě

V případě horkého léta má Slovensko řešení v podobě AquaFun parku. Na ploše 7500m2 se nachází dětský park s tobogánem, gigantická adrenalinová skluzavka, velký bazén o velikosti 30x15m, zážitkový bazén a bar. Park je součástí Tatranského resortu Tatragolf, vybaveného apartmány. Nafukovací atrakce dovedou vaše letní zážitky k dokonalosti. Alternativou v Čechách je známý Aquapalace praha.

aquapark

Za zvířaty

Dětská farma Humanita vznikla v roce 1995. Během její prohlídky uvidíte na 20 druhů zvířat (pštrosy, koně, Emu, kozy, osli a další). Koně farma využívá pro hipoterapii. Děti povozí  i poníci za doprovodu instruktorů pro výuku jízdy. Farma se neomezuje pouze na přímý kontakt s zvířaty. Svým návštěvníkům poskytuje možnost postarat se o ně a vyzkoušet si několik tradičných řemesel.

Za přírodou

Klid během prázdnin najdete v lesním parku Belian. Obecné lesy Banská Belá vybudovaly areál pro rodiny s dětmi s několika naučnými i zábavnými stanovišti. Na ně umístily informace o druzích dřevin, prolézačky, skluzavky, horolezeckou stěnu, rozhlednu s panoramatickou tabulí všech důležitých bodů v okolí. Park zdobí dřevěné sochy včetně  dřevěné podoby krokodýla.

Za létáním

A na závěr našich tipů výzva k překonání zemské přitažlivosti. Hurricane Factory Tatralandia splní vašim dětem sny o létání. A to díky aerodynamickému tunelu. V prosklené letové komoře o celkové výšce 14 metrů proudí vzduch rychlostí až 270 km za hodinu. To znamená, že v něm děti od 5 roků zažívají stejné podmínky jako při volném pádu. Pochopitelně vše probíhá pod dohledem zkušeného instruktora, v ochranném oblečení a po předcházejícím zaškolení. Na konci získá letec certifikát, video záznam nebo fotografii svého výkonu.

Nabídka tipů na dovolenou s dětmi na Slovensku pokryje jistě vaše potřeby. A aby ji nepokazila např. nevolnost v autě, přidáváme několik tipů, jak jí předejít.

 

One Response to “Kam se vydat na Slovensku s dětmi?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek