Český Ráj

Užijte si léto v Česku. Přímo v ráji!

Češi si stále více zamilovávají kouzla koutů naší republiky, proto pokud patříte mezi ně rovněž, nenechávejte výběr letní dovolené na poslední chvíli. Co takhle vyrazit přímo do ráje?

Dovolená v Českém ráji

Ano, odhadujete správně, že vás lákáme do Českého ráje. Místa, kde je skvostná příroda, poutavá historická místa. Navíc nedaleko jsou hory. A to ty, které se tyčí nejvýše, však je tu nejvyšší hora Česka, tedy Sněžka. Krkonoše nabízí skutečně malebnou krajinu, od klasicky hornatých míst až po půvabné oblasti jako Český ráj, kam si můžete odskočit. Není divu, že se tak jmenuje. Centrem dění je město Turnov, okouzlí vás krása Prachovských skal, nadchnou vás hrady jako Trosky, Kost či Humprecht. Navíc na památku si lze odvézt polodrahokamy, jejich těžbou je právě toto místo proslulé. Máte děti? Pak nesmíte vynechat Jičín, město pohádky, také rovněž království, tedy les Řáholec, loupežníka Rumcajse. Dovolená v Českém ráji nabízí barvitě strávené volno. Můžete si tedy i rezervovat ubytování v Krkonoších, pokud milujete právě hory.

Ubytování v Krkonoších

Když už jsme zmínili naše hory, tak co ubytování v Krkonoších nabízí? V jejich podhůří se můžete vydat do Zoo ve Dvoře Králové, která se počtem zvířat řadí na špičku středoevropských zoologických zahrad. A právě tady si lze užít safari, rovněž se můžete ubytovat přímo v tomto tematicky laděném prostředí. Letní pobyty nabízí tedy i oblast Podkrkonoší, kousek od Dvora Králové a Jičína najdete barokní hrad Kuks, nebo tzv. perlu Podkrkonoší, hrad Pecku, kde býval pánem slavný cestovatel, skladatel a jeden z popravených 21 pánů na Staroměstském náměstí Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Je se podívejte na ubytování na Hotel.cz, kde je velká databáze ubytovacích zařízení. Stačí si zadat místo a vyjede vám nabídka ubytování, kde si odpočinete a naberete síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.