Rohová sedačka

Rohové sedačky a jejich nekonečné možnosti

Rohové sedačky neboli sedačky do tvaru L či U nabízejí velkorysý prostor k relaxaci a jsou dokonalým řešením do obývacího pokoje i kanceláře. Vyplní prázdné rohy, poskytnou všem dostatek a nabízí různé variace pro umístění v prostoru.

Kam rohovou sedačku umístit

Rohové sedačky jsou velmi praktický a současně moderní kus nábytku s luxusním vzhledem. S prostorem dělají doslova zázraky, přinášejí dokonalý komfort a dají se využít i na příležitostné spaní. Před koupí sedačky do rohu důkladně změřte prostor, do kterého ji chcete umístit. Rohová sedačka skvěle vypadá i na volném prostoru. U stěny za ní ponechte 30 cm mezeru a dodejte tak místnosti vzdušnost a lehkost.

Tvar a styl rohové sedačky

Rohová sedací souprava má tvar písmene L, kdy je jedna část pohovky kratší a druhá delší. Může mít i tvar písmene U a obě části stejné. Výhodou rohové sedačky je variabilnost. Zvolte si její pravý nebo levý roh podle toho, jak se dispozičně hodí do obývacího pokoje či kanceláře. S rozkládací sedačkou získáte spací plochu pro návštěvy a s úložným prostorem zase místo pro ukládání lůžkovin.

Správná orientace rohu sedačky

Poznáte sedačku s pravým a levým rohem? Zapojte svou představivost. Postavte se před svou budoucí sedací soupravu čelem a dívejte se, jako by tam byla. Pokud bude roh po vaší pravé ruce, jde o sedačku s orientací vpravo. Pokud bude roh po levé ruce, zvolte sedačku s orientací vlevo. Doma na ni usadíte celou rodinu a při jednání v kanceláři rohová sedačka pojme více lidí a navodí přátelštější atmosféru.

Rohová sedačka s prodlouženou jednotkou

Rohová sedačka s prodlouženou jednotkou skvěle zapadne do otevřených prostor, působí vzdušně a poskytuje dostatečný prostor v okolí sedačky. Její prodloužené křídlo vytvoří příjemné místo pro relaxaci a komfortní lenošení. Oba s partnerem můžete pohodlně ležet. Pomocí rohové sedačky navíc skvěle rozdělíte otevřený prostor na menší zóny, které na sebe současně funkčně navazují.

Ideální i do menších bytů

S rohovou sedačkou ve tvaru L jde maximálně využít prostor v místnosti. Využijete slepé místo v rohu. Na trojsedák posadíte jen 3 lidi, ale rohová sedačka na stejném místě nabídne sezení 4 až 5 lidem a nezabere víc prostoru. U garsonek a menších bytů typu 2+kk a 3+kk, kde je obývák spojený s kuchyňským koutem bude rohová sedačka sloužit k odpočinku a zároveň skvěle opticky oddělí prostory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.